LAN router nedetekuje WAN.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

LAN router nedetekuje WAN.

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Dec 2015, 22:42

Cavte,

Mam wifi LAN router
http://www.tp-link.com/en/products/deta ... R841N.html

Doteraz som mal wifi LAN router zapojeny tak, ze:
na streche mam antenu a zariadenie (neviem ako sa to vola a co je to za typ, ale vyzera to ako maly bubon) co ma v sebe aktivovany DHCP server. Sietovy kabel, ktory mi ide zo strechy doteraz isel do WAN portu wifi LAN routera a ja som mal v dome wifi siet nakonfigurovanu podla wifi LAN routera. Vsetko pekne slapalo. Na routeri som mal x zariadeni ci uz cez kabel alebo cez wifi (aj suseda na cierno)
To zariadenie na streche sa zacalo kazdych 5 minut restartovat, tak mi dnes vymenili to zariadenie na streche.

Teraz mam taky problem s tym novym zariadenim na streche ze:
Ak priamo pripojim sietovy kabel do PC, tak mam internet a sietova karta ma nasledovne nastavenie:
IP: 192.168.11.2
Maska: 255.255.255.252
Gateway: 192.168.11.1
DHCP server: 192.168.11.1
IPv4 DNS Servers: 8.8.8.8 a 195.110.64.205

Ak strcim tento sietovy kabel (ktory ide zo strechy) do WAN portu Wifi LAN routera, tak mi tam v routeri pise ze WAN disconnected a na wifi LAN routeri nesvieti indikator internetu. Neviem preco WAN nedetekuje internet. So starym zariadenim nebol ziden problem. Bezproblemov nacitalo IP adresu a DNSserver v nastaveniach pre WAN. Teraz to nechce. Pise ze disconnected a pritom sietovy kabel je v vo WAN porte a je v nom internet aj DHCPserver v nom funguje akurat cez IP 255.255.255.252

Je to tym ze tak je nastavene to nove zariadenie a treba tan nieco prestavit, alebo to moze byt niecim inym?

Ak vypnem na wifi LAN routeri DHCP server, a sietovy kabel ktory ide zo strechy zapojim do LAN potru (nie WAN), tak wifi router funguje ale iba na jedno zariadenie. Ak pripojim aj druhe do dalsieho LAN konektora, tak nenacita IP adresu (donekonecna identifikuje).

Co tu moze byt za problem? Zajtra zavolam ISP, a nechcem vypadat akoze o tom nic neviem, ked s nimi budem telefonovat.

Este jedna vec, predtym ak som napisal IP adresu gateway tak mi nabehla prihlasovacia stranka do toho zariadenia na streche, teraz nic ze stranka neexistuje. Ale na PING odpoveda (priamo z pc). Nechapem....

Diki vopred za rady
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 03 Dec 2015, 23:58, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: LAN routera nedetekuje WAN.

Príspevok od používateľa miroja » 03 Dec 2015, 22:56

Ked pichnes kabel z PC do wan portu tvojho routra tak sa ti ledky rozsvietia?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: LAN routera nedetekuje WAN.

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Dec 2015, 23:14

Aj pri vypnutom DHCP aj pri zapnutom DHCP ked prepojim PC s WAN (v pc je nastavene obtain an ip address automatically) najprv svetielko internetu blika a potom asi po 1 minute trvalo svieti. Ale internet v PC nieje (nie je odkial aby tam bol)
Nic ine neblikalo, LAN porty boli prazdne.

Aby som bol presnejsi, led napajania stale svieti a blika este wifi led(nie je nic pripojene cez wifi), a potom sa to chova ako som vyssie popisal.
Mam tam č LAN led, tie boli OFF, a este neaky LED "zamok" to nikdy nesvietilo, ani teraz.

Toto je novy wifi lan router ma len 2 mwsiace. Mam aj ADSL modem ktory sa da nastavit ako LAN router a ten tiez nefunguje.

Mozem este skusit, ze ten druhy ADSL router nakonfigurujem s aktivnym DHCP serverom a zapojim do WAN TPLINKu, to je dobry test na WAN port?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: LAN router nedetekuje WAN.

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Dec 2015, 01:03

Mam novu informaciu:
Telefon som nastavil ako wifi hotspot. S PC1 som sa pripojil na telefon. Potom som premostil v PC1 wifi kartu s LAN kartou. Lan kartu PC1 som zapojil cez kabell do WAN TP LINK routera.
S PC2 som sa pripojil cez wifi na TPLINK router a internet isiel a blikala LED internetoveho pripojenia (ikona zemegule) . Potom som odpojil PC2 od wifi a s PC2 pripojil cez kabel k TPlink. Zase internet isiel.

Takze toto potvrdzuje ze WAN potr je v poriadku.

Ak WAN port prepojim napr. s televizorom a kliknem v TP LINK na Detect WAN tak mi vypise ze DETECTING.... a je to tam asi tak 30 sek, ptom aj tak nic nedetekuje, lebo je to TV.
Ak WAN port prepojim so zariadenim na streche, a kliknem na Detect WAN tak mi okamzite vypise ze Unpluged.

Napada vas nieco preco sa to takto chova?

-- Spojený príspevok 04 Dec 2015, 02:37 --

Prave som pripojil na priamo na antenu aj druhy PC a aj tu ide internet, takze vylucujem, ze by to bolo pripojenie len pre jednu MAC adresu.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: LAN router nedetekuje WAN.

Príspevok od používateľa alidedko » 04 Dec 2015, 07:20

To zariadenie na streche je mikrotik sxt :)

Ak je tvoj ISP natolko neschopny, ze pri vymene zariadenia neoveri funkcnost na tvojich zariadeniach, otravuj ho, kym to nespravi. Toto spravit my, tak nas zozeru.

K problemu: ked pichnes kabel do PC, aku rychlost siete ti ukazuje sietovka?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: LAN router nedetekuje WAN.

Príspevok od používateľa rudko » 04 Dec 2015, 07:23

ako mas v routri nakonfigurovany wan port? vies dat screen z nastaveni?
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

bajobb
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 01 Aug 2013, 09:57
Bydlisko: Bratislava

Re: LAN router nedetekuje WAN.

Príspevok od používateľa bajobb » 04 Dec 2015, 12:01

Wan port na routri mas funkcny? Ked mas iny router tak jeho lan vystup pripoj na wan tvojho tplink routra a uvidis ci funguje.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: LAN router nedetekuje WAN.

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Dec 2015, 12:47

alidedko napísal:To zariadenie na streche je mikrotik sxt :)
Ano presne tak to vyzera. Diki za info. Ten mikrotik to je asi nazov firmy.Ako sa ale odborne ovori tomu celemu co mam na streche? Router, AP router...???? neviem.
alidedko napísal:Ak je tvoj ISP natolko neschopny, ze pri vymene zariadenia neoveri funkcnost na tvojich zariadeniach, otravuj ho, kym to nespravi.
Onto vyskusal, ale iba na jeho PC a potom hned ja na mojom PC na priamo a islo to na oboch. Cez LAN wifi router sa to neskusalo.
alidedko napísal: ked pichnes kabel do PC, aku rychlost siete ti ukazuje sietovka?
100Mbit/s

alidedko napísal:ako mas v routri nakonfigurovany wan port? vies dat screen z nastaveni?
TPLINK.png
Tam sa len vybralo ze Dynamic IP a kliknlo sa na Detect a nacitalo udaje zo zariadenia na streche a potom sa kliklo na Save. Cize tak som to robil. Pozri tu v simulatore:
http://www.tp-link.com/resources/simula ... /Index.htm
U toho predosleho zariadenia co sa mi resetovalo stale som to robil tak a nebol problem s nacitanim udajov. U thoto noveho mi ani len nevypise, ze Detecting... ale hned rovno Unpluged (tam v tom simulatore to tam nieje, ale vedla toho tlacitka Detect sa objavi cerveny text Unpuged alebo modry text Detecting...)

Ako som spominal, mam este jeden ADSL modem. Tak som ho kompletne resetol, a nastavil som ho ako LAN router s tym ze WAN je na LAN1.
Pripojil som to zariadenie na streche do toho LAN1 ADSL routera (nakonfigurovaneho ako LAN router) a ono sa mi to rozbehlo. Tento ADSL router nema problem nacitat udaje zo zaridenie na streche. Ja to uz nechapem.

Toto som vsetko vyskusal a nic.
http://www.tp-link.com/en/faq-138.html

Uz mam riesenie ako to opravim:
1. Pojdem na povalu
2. Najdem krabicu od TP-LINK
3. Otvorim krabicu
4. Vyberiem blocek od TP-LINK routera
5. Vlozin do do krabice TP-LINK aj s so sietovym adapterom
6. Zavriem krabicu
7. Zoberiem Router spat do obchodu a vymenim ho za iny alebo ak nemaju tak si vypytam peniazky naspat
8. Potom si doma sadnem a ukludnim sa...
9. Ked uz budem kludny, tak si kupin iny router a zacnem mat nervy zase :-D (dufam ze uz ten druhy pojde)

Ono toto bol najlacnejsi LAN router co som mohol pred 2-3 mesiacmi kupit v danom obchode. Takze tu je ta "cena" tej nizkej ceny (12 hodin skusania roznych kombinacii konfiguracie a stale nic).

Ine riesenie uz nevidim.

Alebo vy ano?
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 04 Dec 2015, 12:59, upravené celkom 2 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: LAN router nedetekuje WAN.

Príspevok od používateľa mato3000 » 04 Dec 2015, 12:53

:potlesk: síce som to nečítal a ani sa mi neche, ale presne to isté som spravil aj ja , TP-link som mal dva routre a a niekolko klientov . Všetko spočiatku chodilo , ale ako som pridával zariadenia, tak to prestalo chodiť , nič sa s tým nedalo robiť, možno by to spravil nejaký odborník, alebo keby som to študoval. Ale výmena za kvalitnejšie routre to všetko vyriešila na jeden šup a ostal mi len jeden klient od TP-Linku a všetko beží v pohode a hlavne omnoho bezpečnejšie.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok