Aky protokol mi chyba?

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa zen » 11 Mar 2016, 19:31

Snazim sa pripojit na siet kameru Edimax IC-3110W. Problem je pripojenie k internetu. Cudne je, ze nepripojim ani pocitac:
line.png
Ak spojim pocitac s prvym TP-LINK (cervena) sietovym kablom, mam access na interent a na Raspberry Pi cez WinSCP.

Ak spojim pocitac s prvym TP-LINK WiFi, mam access na TP-LINK cez 192.168.1.1, na Raspberry Pi cez WinSCP. Na internet sa nepripojim.

Nainstalovane protokoly:

Client for Microsoft Networks
File and Printer Sharing...
QoS Packet Scheduler
NetBEUI Protocol
AEGIS .... 2.3.1.9
AEGIS .... 3.7.5.0
Internet Protocol (TCP/IP)

Vdaka za pomoc, uz si s tim lamem hlavu cele odpoledne.
0
Naposledy upravil/-a zen v 12 Mar 2016, 01:18, upravené celkom 1 krát.
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa alidedko » 11 Mar 2016, 19:44

Ake maju tie dva tp-linky IP?

Aku ulohu v tom hraje kamera?

-- Spojený príspevok 11 Mar 2016, 19:50 --

Plus, ako to mas zapojene? Mas tie dve siete oddelene, alebo su to len switche, alebo to mas v bridge, alebo daj daco viac :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa zen » 12 Mar 2016, 01:17

Je to len jedna siet, normalne je prvy TP-Link pripojeny kablom; odpojil som kabel a pripojil som sa via Wi-Fi.

192.168.1.1 ping funguje, Firefox funguje (setup, nie internet); hadam prvy TP-LINK
192.168.1.4 ping funguje, Firefox sa nepripoji; hadam druhy TP-LINK
192.168.1.7 ping funguje, Firefox sa nepripoji, WinSCP funguje: Raspberry Pi

Tu kameru chcem pripojit k internetu cez ten prvy TP-LINK. Akoze kamera internet nenajde, zkusil som, ci TP-LINK s WiFi funguje.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

MiloPS3
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 479
Dátum registrácie: 20 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Lazne Kynzvart / CZ

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa MiloPS3 » 12 Mar 2016, 07:47

Ty routry by meli mit jenej rozsah ip na lan a wan, 1 nastavis dhcp 192.168.1.1 druhej 192.168.2.1 a td..., jde tam o to druhy cislo z prava
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa alidedko » 12 Mar 2016, 08:15

Ako tuna kolega pise: nemozes mat dva routre s rovnakymi subnetmi zapojene v kaskade, biju sa ti IP.

Podme smerom od privodu (antena internet). Prvy tplink dostane zvonku IP (subnet anteny), na LAN musi mat samozrejme iny subnet (ako pise kolega, pri 24bit maske zmen len posledny oktet, 192.168.x.1), potom druhy tplink pripojeny cez powerline dostane IP z prveho v tom zvolenom rozsahu. Na druhom tplinku musis samozrejme takisto zmenit LAN subnet, znova o oktet vyssie (192.168.x+1.1), vtedy by ti to malo ficat, samozrejmostou je minimalne vycistenie ARP tabulky vo windowse (zvykne robit bordel), co ak nevies spravit prikazom, tak jednoducho restartujes system a pomoze to :)

Hierarchia: pocitac bude vidiet vsetko, co je v sieti smerom od neho k antene. Druhym smerom to samozrejme nepojde. Riesenim by bolo vypnut DHCP, routre do bridge a nech IP rozdava len antena na privode, ale to je vyssi level, skus to rozbehat takto :)

Teraz pozeram, ze tam je ista zmena, tie tplinky nie su routre ... :D

Aby som to nemusel mazat: pozri si subnet tej prvej wifi, daj tu nejaky screen, ked sa pripojis cez wifi (ked ti infernet funguje) - sietove pripojenia, stav pripojenia, podrobnosti.
Tie powerline tplinky samozrejme musia mat IP v danom rozsahu, ale MUSIA byt rozdielne od IPcky wifi routra. Ak pises, ze sa cez 192.168.1.1 dostanes na tplink, je velka pravdepodobnost, ze sa ti jeho IP bije s IP wifi routra. Logicky, kedze IP na pocitaci dostanes, ako gateway vystupuje prave ta .1.1 IPcka, vsetko je smerovane na ten .1.1 tplink, ale on nie je gateway ... Musis si tam spravit poriadok, ale hlavne, daj viac info :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa jardo181 » 12 Mar 2016, 10:06

To je aky TPlink co pouzivas ako power line??

mozes to zapojit uplne trivialne...

Hlavny router, do modreho zapojis internet (v konfiguracii wan)
wifi si nastavis ako potrebujes (ssid a heslo)
vytvoris si LAN napr 192.168.1.1 a DHCP nastavis ako potrebujes, napriklad od 192.168.1.100 po 199 ..
na raspi nastavis pevne ip napr: 192.168.1.50
vsetko ostatne zapajat ako bridg.. nie ako router, naco vo vlastnej sieti 5x routovat..
kamere nastav napr 1.51..

je to len o nastaveni IP, ziaden protok v tom nema prsty :)

a tie powerlany fakt neviem sak tam nic nenastavujes.. (ak su to tie bezne)
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa zen » 12 Mar 2016, 10:32

Vypol som WiFi medzi XP a Dlink, spojil XP kablom priamo s routerom. 192.168.1.1 mi da:
Image 1:
Image1.png
Toto je ten DLink vlavo, lebo sa da nastavit WiFi a ten DLink vpravo WiFi nema.
Zde sa na internet pripojim.

Vypol som kabel, podla ocakavania som dostal "Firefox can't establish a connection to the server at 192.168.1.1."

Zapol som WiFi u XP (moje prve schema), toto je WiFi u XP:

Image 2:
Image2.png
192.168.1.1 mi da to iste ako Image 1.

Vypol som Realtek a Dlink vlavo, spojil kablom ako na schema v mojej prvej zprave. Ping 192.168.1.1 da Lost=4 (100%),
ping 192.168.1.7 da 1 ms.

Neverim, ze problem je v adresach IP - ak by bol, WinSCP by take nefungoval. Spise bude problem v nastavenie XP:
- net view RASPBERRYPI nevidi.
- WinSCP RASPBERRYPI take nevidi, pripoji sa cez IP.

Celkom bych sa nedivil, ze ten DLink vpravo, co nema WiFi, nema ani IP a je pre siet pruhledny.

@Jardo181:
Tu mam problem: ten clovek, co mi v rychlosti nainstaloval internet mal o mesiac smrtelny uraz, prevzala to velmi neprijemna spolecnost. Uz obrazok na krabicke neodpovida. Do toho bych moc vrtat nechcel. Router je na povale, nema WiFi, skrz 15+25 cm zelezobetonu by asi aj tak signal nestal za moc. Naviac 5 cm polystyrenu, ten asi take WiFi zrovna nebude robit dobre
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa alidedko » 12 Mar 2016, 10:42

Divny powerline, ktory ma wifi a ip adresu ...

-- Spojený príspevok 12 Mar 2016, 10:44 --

Ale ako som pisal, biju sa ti IP, podla mna .1.1 ma ten hlavny wifi router a preto ti to robi bludy.

Powerlinom nastav .1.2 a .1.3, ale musis si zdvihnut rozsah dhcp na hlavnom routri, ak ho ma od .1.2, znova sa ti to bude bit.

Pozrieme ti to cez teamviewer?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa jardo181 » 12 Mar 2016, 10:47

Tam to treba osobne pozriet, takto sa tu navypisujes basne...
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa zen » 12 Mar 2016, 10:48

Ten obrazok dole:

http://www.tp-link.com/en/products/deta ... 20KIT.html

Len je zlava doprava a router nema WiFi.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa jardo181 » 12 Mar 2016, 10:51

treba to pozriet, neviem aky ma management ten wifipowerline.. tam sa IP nastavuje iba na tej casti co ma wifi.. ak je to ako router tak treba prestavit ako bridge a vypnut dhcp.. a nepouzivat to ako extender... repeater.

edit: a citam ze nema wifi, tak nema ani IP.. potom mas obycajne powerline.. ci ako?
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa zen » 12 Mar 2016, 18:00

Zkusil som sa pripojit cez notebook: MINT a WIndows7 sa na internet pripoji. Ked porovnam, XP chyba Link Layer Topology Discovery... Ten budem teraz tazko shanat a je to celkom zbytocne, cielom je pripojit kameru a nie XP. A kamera sa porad nepripaja.

Cili bude problem medzi kamerou a TPLink, 192.168.1.1 mi da tieto menu:

Status (Screenshot Image 1)
Network (MAC address, IP address 192.168.1.1, Subnet Mask 255.255.255-0)
Wireless
Wireless Settings (Channel, Mode, Channel Width)
Wireless Security (Zatial vypnute)
Wireless MAC Filtering
Wireless Advanced (transmit Power, Beacon Interval...)
Wireless Statistics
Powerline
Network Settings *
Station Settings
System Tools
Firmware Upgrade
Factory defaults
Backup & Restore
Reboot
Password
System Log

Zde je cudna vec: Network Name: HomePlugAV. Ale kamera ma nikde nechce Network Name.

DHCP sa spise vypina kdesi v Network Connections, zkusil som tam hladat a nasel som Bridge Connexions:
Image3.png
Mozem spojit tie dve Connections:
Image1.png
Toto mi nepomoze, lebo v konci chcem pripojit kameru.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

alois

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa alois » 13 Mar 2016, 05:21

zen:
píšeš pekne, ale strašne veľa a dá sa v tvojich údajoch pekne zamotať. Vybodni sa na pripojenie do Internetu, najprv ti musí všetko komunikovať medzi sebou v internej sieti. Začnime od konca a ty od začiatku:

1. Edimax kamera je jako nastavená: IP, maska a brána? Kamera v setupe sa pýta ku ktorej sieti sa má pripojiť, ak ich vidí viac!
2. Ak ju pripojíš k tomu WiFi na pravo podľa tvojho obrázku tak ju vidíš v internej sieti?
3. Ten tvoj obrázok si uprav pre prehľadnosť a dopíš ku kažnému použitému portu IP, masku a bránu. Na DNS sa teraz vybodni. 8.8.8.8
4. Na Realtecu Image 2 máš Gateway 192.168.1.254. To je O.K. Aká je reálna adresa brány?
5. S DHCP som u takýchto vecí prestal. Pevná IP pre každé zariadenie pokiaľ sa dá aplikovať, tak je to lepšie.

Píšeš hneď na začiatku, že nepripojíš ani počítač. Aby ma tu niekto neukameňoval, tak sa vôbec neopýtam, či to máš v zástrčkách na rovnakom fázovom vodiči...laboruj na predlžovačke s viacerými zásuvkami.

To že správu prevzala "nepríjemná firma" je irelevantné. Ty si predsa platiaci zákazník a nie trpiteľ z kríža!

A ak tú kameru budeš chcieť vidieť cez Internet, tak vieš, že musíš pre videostream a ovládanie presmerovať dva porty. Ale to si tu pozatiaľ neriešil.

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa zen » 14 Mar 2016, 01:39

alois napísal:1. Edimax kamera je jako nastavená: IP, maska a brána? Kamera v setupe sa pýta ku ktorej sieti sa má pripojit, ak ich vidí viac!
Zacneme EdiView Finder. Ten mi da IP Address a snazi sa pripojit k internetu, coz sa nepodari. Entering manual mode. DHCP to isté, a IP Adress 0.0.0.0. Factory reset. Jeste nekolkokrat. Nakonec tu IP address udrzi. K WiFi sa nepripoji, tak cez Mozillu:
j1.png
j2.png
WLAN ziadny, ackoliv som zapojil aj Realtek. Ked som ju kupil, take sa menila adresa na 0.0.0.0, sel som ju reklamovat, prisla s IP adress 192.168.1.230 a zde videla oba dva, aj ked sa nepripojila.
alois napísal: 2. Ak ju pripojíš k tomu WiFi na pravo podla tvojho obrázku tak ju vidíš v internej sieti?
Nie, vidim ju len ked je pripojena priamo ku sietovej karte. Ak mala IP 192.169.1, tak som ju videl vsade.
alois napísal: 3. Ten tvoj obrázok si uprav pre prehladnost a dopíš ku kažnému použitému portu IP, masku a bránu. Na DNS sa teraz vybodni.
Ako to zistim?
alois napísal: 4. Na Realtecu Image 2 máš Gateway 192.168.1.254. To je O.K. Aká je reálna adresa brány?
Krome toho image take nemozem nic ine najst.
alois napísal: Píšeš hned na zaciatku, že nepripojíš ani pocítac. Aby ma tu niekto neukamenoval, tak sa vôbec neopýtam, ci to máš v zástrckách na rovnakom fázovom vodici.
Ked som TLink kupoval, s predavacom sme si take mysleli, ze v tom bude problem. Modem je na povale, Tlink bez WiFi vedla, druhy TLink funguje vsade, aj v pivnici, krome drevenice ktora bude tak 40 m od domu.

Na mojom schema ta cervena ciara predstavuje bud:
- kabel, na internet sa dostanem; alebo
- WiFi Realtek-TLink, na internet sa nedostanem.

Ked som zkusal W7, schema pripojenie bolo to iste, len notebook ma svoj WiFi a nepouzil som Realtek..
alois napísal: To že správu prevzala "nepríjemná firma" je irelevantné. Ty si predsa platiaci zákazník a nie trpitel z kríža!
Ak sa budem vrtat v modemu a budu muset prist mi ho nastavit, tak mi povi, ze znovunastavenie nie je v pausale. Coz chapem. Nechcem si ale predstavit hodinovu sadzbu a pausal na km za cestu z Ziliny.
alois napísal: A ak tú kameru budeš chciet vidiet cez Internet, tak vieš, že musíš pre videostream a ovládanie presmerovat dva porty. Ale to si tu pozatial neriešil.
Videt ju cez internet nie je az tak nutne. Pouzivam ju teraz s TLink a nechce sa mi tahat kabel; stacilo by, ak by sa spojila cez WiFi.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

alois

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa alois » 14 Mar 2016, 06:33

Na začiatku píšeš o tom, jako si sa napojil káblom na rúter 192.168.1.1. To beriem.

Ale potom máš rôzne adresy a IP brány.

1. Otvor ruter (softwarovo, kladivom až ti rupnú nervy) a nastav si tam:
adresu rutru na 192.168.1.1
adresu brány na 192.168.1.1
masku na 255.255.255.0

zariadenia od 192.168.1.2
počet zariadení: například 50

A od tohoto momentu sa drž všade tejto masky a IP zoradenia periférií.

Na akej IP adrese máš PC pripojené cez LAN?


Máš tam mix adries a brán s kolíziami.

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa zen » 14 Mar 2016, 18:08

alois napísal:Máš tam mix adries a brán s kolíziami.
Alespon IP adresy by nemal byt problem - zkusal som ping 192.168.1.1 az 192.168.1.255.

1) XP, vse odpojene: nic

2) XP - kabel - modem:
192.168.1.30: unable to connect
192.168.1.254: Wireless Access Point (manual: Default IP address)
192.168.1.255: unable to connect (manual: Default subnet mask)

3) XP - kabel - modem - TPLink bez WiFi:
ako 2, nic nove

4) XP - kabel - modem - TPLink bez WiFi - 230V - TPLink s WiFi:
ako 2) + 192.168.1.1

5a) Realtek - XP (kabel odpojeny), oba TP-Link v zastrke, Realtek nepripojeny na TP-Link
nic

5b) Ako 5a), Realtek pripojeny
192.168.1.1
192.168.1.8
192.168.1.254
192.168.1.255

Na TP-Link mam IP Address a Subnet Mask ako pises; zbytok som nenasel.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa jardo181 » 14 Mar 2016, 20:09

to tam chce nastevu...
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Aky protokol mi chyba?

Príspevok od používateľa alidedko » 14 Mar 2016, 20:12

Pravda, tu uz aj moje myslenie skoncilo.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok