Problem s virtualnym wifi hotspotom v PC

Moderátori: psichac, Moderátori

Sahasrar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 16 Máj 2015, 00:05
Bydlisko: TN

Problem s virtualnym wifi hotspotom v PC

Príspevok od používateľa Sahasrar » 26 Apr 2016, 21:28

Potreboval by som poradit. Mam HP 450 G1 Win8.1 a chcem si z PC spravit wi-fi rooter pre ostatne zariadenia. PC je pripojeny k internetu kablom. Prepojenie je cez Microsoft Hosted Virtual Adapter. Adapter pise, ze na pripojeni IPv4 je nadviazane spojenie s internetom, ale ked sa chcem pripojit niakym zariadenim (mobilom, druhym ntb) zariadenie sa sice pripoji, ale nema pristup k sieti. Prosim vas pekne o rady a riesenia ;)
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Problem s virtualnym wifi hotspotom v PC

Príspevok od používateľa alidedko » 26 Apr 2016, 21:37

Čo všetko si spravil? Windows firewall? Firewall antivíru? Nastavenia? Zmeny? Lieta ti ping?

Otázka: prečo to robíte? Tých 5W predsa nie je taká tragická spotreba a s normálnym wifi AP to bude jednoduchšie a stabilnejšie ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Sahasrar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 16 Máj 2015, 00:05
Bydlisko: TN

Re: Problem s virtualnym wifi hotspotom v PC

Príspevok od používateľa Sahasrar » 26 Apr 2016, 21:51

Takze dal som zdielat Ethernet cez tento MS Hosted Virtual Adapter, nastavil som DHCP na zapnute na PC, na zariadeniach som pouzil staticku adresu kedze pri zaputom DHCP sa nevedel ani pripojit, vyskusal som aj vypnut firewall, ale ziadna zmena.... bajty lietaju Odoslane/Prijate okolo tisic....

Robim to pre to lebo na intraku mame zavedenu metalicku siet a nechcem koli tomu kupovat rooter ked viem ze aj cez PC sa to da... pred pol rokom som to niak dokazal a pekne mali aj spolubyvajuci net aj na mobile som mohol surfovat, ale teraz sa mi to vobec nedari rozbehnut
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok