Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Moderátori: psichac, Moderátori

lumiror
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00

Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa lumiror » 27 Jún 2016, 20:11

Zdavim,chcel by som prepojit ip kameru s tv len neviem ako . Oboje tv aj kamera su pripojene do ruteru kameru vidim na PC ale chcel by som to aj na tv poradite ak na to? Este som zabudol povedat ze tv je starsi model ide tam len ovladanie cez widgety
0

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa jardo181 » 27 Jún 2016, 23:04

To by musela byt kamera s podporou DLNA, kedze sa jedna o IP kameru, a to pochybujem ze mas.. Mas iba moznost to prehravat cez nejake zariadenie, priklad raspberry pi napijis na tv cez hdmi a mozes pozerat.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa elmoto » 27 Jún 2016, 23:07

Ta ip kamera ma predsa vlaste web rozhranie tak nevidim problem. Ak mas telku s internet prehliadacom staci zadat predsa len ipadresu a port do prehliadaca a napojis sa na nu.

Hm ty ale asi taku chytru telku nemas jedine ze by si si ten widget vytvoril.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa jardo181 » 27 Jún 2016, 23:43

No este ktora telka ma plnohodnotny prehliadac aby to fungovalo. Jedine androidova, ale to nema.. a to tiez neverim ze by to islo, zalezi ake protokoly podporuje ta kamera.. a co to vobec je..
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

alois

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa alois » 28 Jún 2016, 04:51

Zabudni, priamo IP kameru k TV nezapojíš.

A keď ju uvidíš ako "niečo" v sieti, do prehliadača sa môžeš dostať. TV Samsung niektoré ÁNO a iné NIE. SONY staršie NIE, LG vôbec.
Ale videostream nevieš priamo dekódovať. Aký kompresný protokol používa tá kamera? Okrem toho, otázka je tak fajn postavená, lebo IP kamera je široký pojem, ako kúpil som si auto....výrobca, model, streamová kompresia, ? kanálová a.t.ď.

Podľa toho, aká kamera to je a akú má podporu cez cloud, alebo DDNS, by si musel dokázať z marketu si nahrať do TV aplikáciu a tá by ti to zabezpečila. V podstate kamera dáva video von do cloudu cez ruter a ty spätne berieš upravené dáta. (Hikvision, Dahua a pár iných výrobcov)

Druhá možnosť je FullHD NVR s HDD prepojený cez HDMI k TV smart, alebo klasika. (pekná veta so skratkami) Len zase je to podľa toho, aká kamera to je. Čína noname, či "značka" a či podporuje ONVIF a H264, H264Plus - Hikvision, H265....

lumiror
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa lumiror » 28 Jún 2016, 08:06

Kamera je Hikvision konkretne tatohttp://www.aliexpress.com/item/Multi-la ... .56.NIpfxL a televizor model UE40C7000WW ak to pomoze budem rad
0

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa jardo181 » 28 Jún 2016, 09:52

to je obycajna cinska kamera ktora podporuje tak onvif ale rtps, takze na telke urcite nepojde, potrebujes nieco co bude vediet s tym pracovat a stream dekodovat. PC a pod..
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa milan209 » 28 Jún 2016, 12:12

Mňa by zaujímalo či existuje ip kamera ktorú pripojím trebárs cez LAN na môj TV LG ktorý je smart, má wifi, lan, web rozhranie.
Resp. aký typ ip kamery by tam mohol fungovať? Ze by som si stream pozeral trebárs cez ten prehliadač zadaním jej ip adresy.
0

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa jardo181 » 28 Jún 2016, 12:44

Vacsina prehliadacov v tv je dost orezanych a niesu to plnohodnotne prehliadace (Ani tie androidove, nedas ziadne pluginy.. Ale v androide si mozes nainstalovat VLC a kukat stream cez RTSP ) zalezi podla protokolu ale TV asi ziadna. Jedine nainstalovat nejaku apku ktora podporuje RTSP protokol, co bude asi nemozne.
Najjednodychsie bude raspery pi a kukat cez to, ja to mam tak, a nad tymto som stravil vela casu...

jedine mozes mat pripojenu analogovu kameru a aj to nie HD, lebo tam kazdy vyrobca pouziva svoj standart nakolko sa HD v analogu neriesilo a nema standard.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

alois

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa alois » 28 Jún 2016, 17:49

Áno, je to sice Kórea / Čína, ale je to 4MPx kamera, ktorá má svoj vlastný kód pre kompresiu videa H264+. Takže toto nepripojíš na priamo nikde. Ani priamo na PC, tiež musíš doinštalovať kodek do prehliadača. Ale je to dobrá Čína so solídnou podporou a funkciami.

Takže najjednoduchšie je to cez malé NVR Hikvision, DS7604NI/A2E ktoré prepojíš cez HDMI kábel a vieš zobraziť FullHD s 25fps na tvojom TV. NVR vie ukladať obraz v plnom 4MPx rozlíšení tejto kamery.

Ináč táto kamera tu nie je moc v ponuke, lebo mala svoje chyby krásy a nebola priamo určená pre EU trh.

všetky firmware nájdeš na: http://www.hikvisioneurope.com/portal/ oplatí sa používať najnovší firmware, nakoľko sú opravy v kompresním programe. NVR nestojí vela priamo v SR so zárukou 110€ a dáš doň jeden HDD WD Purple od 500GB do 3TB. Používam ho pre zákazníkov s menšími inštaláciami. Veľmi solídna podpora pre Android aj Mac. Ak vieš doinštalovať do TV aplikácie, tak skús EZVIZ, alebo iVMS-4500. Potom je to prenos klasického videostreamu jako cez You... alebo Skype.

lumiror
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa lumiror » 29 Jún 2016, 10:55

Trochu odbocim od temy vies mi poradit Alois ako dostat z tej kamery zvuk? Lebo mi to nejde treba natiahnut samostatny kabel alebo ako?
0

alois

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa alois » 30 Jún 2016, 05:40

Trochu odbočím JA od témy: keby si si ráčil dopísať bydlisko (aspoň ŠPZku) tak by sa ti ľahšie radilo a vedel by som ťa nasmerovať.

Na obrázku máš 3MPx kameru DS-2CD2132F-IWS - 4mm.
Sú tam vidieť konektory RJ 45 pre LAN s podporou PoE, je tam klasický konektor pre napájanie 12V DC ak nemáš poe switch a sú tam aj prídavné 2 konektory. Tam je audio IN/OUT a na druhom sú ovládacie kontakty pre alarmový vstup a výstup.

V tvojom prípade by to malo byť rovnaké, ale ak je tam iba jeden konektor, tak je to zlé. Zvuk je komprimovaný v obraze, takže len tak napriamo to nie je možné. Totiž obrázky ku kamere sú na aliexprese iba orientačné, sú tam vyfotené 3 rôzne kamery v tvojom linku.

Ako som povedal, táto kamera nie je rozšírená v SR, takže daj mi trochu čas, oslovím Kórejský server....dám ti vedieť, čo to vlastne je.

Daj mi jej výrobné číslo a dátum výroby. Je to uložene vo firmware a aj na krabici s QR kódom. Číslo firmware je tiež zaujímavé. Daj to prosím na môj Email, tu to nemusí byť zverejnené.

lumiror
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa lumiror » 30 Jún 2016, 22:29

Sorry ze az teraz ale nebol cas .
Prílohy
Bez názvu.jpg
Kable su tam taketo
Kable su tam taketo
0

alois

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa alois » 01 Júl 2016, 05:36

Takže kamera bola inicializovaná/vyrobená 26.5.2016. Je v nej najnovší firmware. Alarmové výstupy sú na káblikoch bez konektoru a audio vstup a výstup je na tom plochom pogumovanom konektore. (zvyčajne) Malo by to tam na ňom byť aj detailne napísané.

AUDIO: IN-G-OUT-G - pokiaľ sa pozeráš do konektoru a zámok máš smerom hore.
IN znamená: - pripoj externý mikrofón a kamera ti zvuk namixuje do obrazu
OUT znamená - pripoj zosilňovač, kamera dekóduje a separuje audio zo spätného kanálu od riadiacej jednotky.

Takže si zase tam, kde si bol na začiatku....buď komunikáciu budeš dekódovat cez záznamník pripojený cez HDMI do TV, alebo cez PC softwarovo cez iVMS client, alebo cez Android/Apple aplikáciu iVMS4500, EZVIZ. Tie sú priamo pre Hikvision. Dá sa to aj cez iné apky, ale prečo nepoužiť to, čo výrobca ponúka a je to funkčné.
Naposledy upravil/-a alois v 01 Júl 2016, 17:03, upravené celkom 1 krát.

lumiror
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa lumiror » 01 Júl 2016, 08:33

Ak som to dobre pochopil ,tak kamera nema mikrofon ale treba pripojit externy ? A aky by to mal byt ?
0

alois

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa alois » 01 Júl 2016, 16:54

Na obrázku a v manuáli je odpoveď.
Existujú externé mikrofony s IP54 až IP65, ale tie sú dosť drahé a nemám od nich dátový list.
Pozriem sa a neskôr dodám. Nemal som požadavky na zvuk z exteriéru a osobne ma to ani moc nezaujímalo.

lumiror
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa lumiror » 01 Júl 2016, 18:33

Tak tu tabulku tam mam ale nech nadstavim hoci co ten zvuk nejde a to som do nej krical jak do.... S tym navodom sa netrap ja rozumiem reci tvojho kmena :biggrin:
0

alois

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa alois » 02 Júl 2016, 06:24

kam máš pripojenú tú kameru, cez LAN do PC predpokladám.
Aký software na jej ovládanie používáš? Priamy prístup cez IP adresu, alemo iVMS?
Máš nainštalované a nastavené aj kodeky v kterých to audio je kódované? (viď. tabulka)

Jedna vec je nastavenie v kamere, ale druhá je spätné dekódovanie streamu. Skús vypnúť kompresiu dál v PLUS režime a použi klasicku H265.

Keby si si ráčil aspoň ŠPZ-ku dopísať, tak by sa ti radilo ľahšie, alebo mohlo priamo pomôcť nasmerovaním na niekoho v tvojom okolí. Ale lepšie je to na tajňáša bez identity....malo by sa to dať do pravidel při registrácii.

lumiror
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa lumiror » 02 Júl 2016, 11:13

Takze to asi ten interny mikrofon nema lebo teraz som si vsimol ,ze ja tam mam na audio vstup iba Lineln co je asi ten externy vstup. Mozem tam aspom na skusku pripojit hociaky mikrofon alebo musi mat nejake parametre?
Prílohy
Bez názvu.jpg
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Ip kamera ako pripojit na smart tv Samsung?

Príspevok od používateľa alidedko » 02 Júl 2016, 11:36

Ak to je "line in", tak ti tam mikrofon bez preampu podla mna velmi nepomoze.

Nemas tam ziadnu inu moznost?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok