internet pada

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Sep 2016, 10:41

Zdar, ja už neviem čo robiť, kde može byť chyba? windows? ruter? internet? mam net 50mega, ale furt mi vkuse pada, neide jak ma, pomaly je neskutočne, niektore stranky ani nenačita, problem to ma obrazok načitať, ale ked dám zmerať rychlosť tak mi ukaže normálne že mám 50megovy, ta ja neviem kde je chyba.

intern UPC router cisco EPC3925 pripojenie cez koaxial

notbuk mam I5 skylyke , SDD samsung 256 PRO a neštastny win10

ja neviem čo mam robiť. kde može byť skaza? v rutri? alebo aj vo windowse? frajerke na win7 menej pada net ako mne na win10 občas nejde ale pripojeny som občas vyskoči vykričnik, teraz mam FTP pripojeny kablik, ja som zufaly strašne,

ja nechapem, 10rokov dozadu take problemy neboli mal som dial-up 54kbit net bol pomaly ale nikdy nebolo žeby nešiel, nikdy nebolo žeby notbuk sekal, a teraz? mam vedľa seba dva notbuky dell inspiron 1501 10ročny noťas a ten moj fungeľ novy a rozdiel medzi nimi v rychlosti žiadny ta to ja nechapem. :pain:
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Sep 2016, 11:55

Najlepsi test na to je ak sa pripojis priamo k routeru cez kabel (nie wifi)a pichnes tam PC s s cerstvym novym win. Vtedy si si na 100% isty ze to nerobi zblbnuty win, alebo wifi a ostava ti uz len chyba UPS routrera alebo chyba u dodavatela internetu.
Ak byvas v oblasti kde je husta siet wifi (napr. panelak) tak tam sa ti moze ifi rusit s inym susedovym routerom. Ktovie.
wifi kanaly v tvojom okoli si mozes zmonitorovat android aplikaciou wifianalyzer
https://play.google.com/store/apps/deta ... yzer&hl=en

Len ako prikla moj problem.
Ja mam internet cez antenu (z anteny uz ide internet do routera). Nahodne mi to tiez padalo. Tiez som vsetko poskusal. Nakoniec som sa pripojil s PC priamo na antenu a sledoval. A a stale to padalo. Zavolal som dodavatelovi prisli, a zistili ze sa antena nahodne resetuje. Vymenili antenu a odvtedy mam pokoj.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa marek181818 » 24 Sep 2016, 12:17

K tym strankam co ti nejdu:
Mne neviem prco zvykne robit ze bud nejaka neznama stranka je kludne aj slovenska, na ktorej som v zivote nebol.My nejak zazrakom ak je to strankou. meni nastavenie z automaticky alebo ani nemusi byt automaticky zaskrtnute, no zaskrtne sa pouzit proxy A potom vela stranok nenacita, len sa snazi.Mam uz aj ineho poskytovatela netu, To neviem ci teda robi windows alebo prehliadac:Co ma niekedy stve.

Inak to mi raz poradil , pri jednom probleme z netom aj poskytovatel aby som priamo kabel z anteny dal k PC ci pojde.kedze tiiez mam wifi router ale PC ide aktualne z neho kablom cez sietovu. A vtedy sa vie kde je chyba.
Prílohy
1.png
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: internet pada

Príspevok od používateľa alidedko » 24 Sep 2016, 13:50

Kedze som uz pat rokov poskytovatelom internetu (aj cez wifi, aj cez optiku, aj cez koax):

Ked ti to zacne padat, spust ping na vsetko mozne, idealne s co najvacsim paketom. Jeden ping nechaj pusteny na router (jeho ip najdes v pocitaci ako "predvolena brana"), jeden ping na poskytovatelovu branu (nepovinne, ak nevies zistit ip cez tracert), jeden ping na nejaky vzdialeny server (8.8.8.8, 8.8.4.4 atp) ... A uvidis. Takto diagnostikujeme my (v pripade, ze ma klient antenu, tak nechame jeden ping bezat aj voci antene).
Samozrejme, vsetko najprv po kabli, ak sa neprejavi chyba po kabli, ideme na wifi. Analyzer od romiadam ti vie taktiez vela povedat.

Ak to chces skusat, daj vediet, rozpiseme sa.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Sep 2016, 14:20

takže ak mi začne padať net, je ok, to viem, ale ako spustiť ping a spustit ho na všetko možné je pre mna uplna zahada a ešte s č največšim paketom? :pain:

šak ja by som to vyskušal ak mi to začne padať šak sa nič ine ani vtedy robiť neda, len beham hore dole a stiskam reset tlačitko na rutri...
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Sep 2016, 15:17

Čo ti pada, net alebo pripojenie PC k routeru?
Keď máš spadnúty net, on sa obnoví sám (po akom čase cca?) alebo sa musi testartovat router?
Skus PINGnut router keď máš spadnuty net. Je odozva od routeru?

[quote] ak mi to začne padať šak sa nič ine ani vtedy robiť neda/quote]

PINGnut sa da.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Sep 2016, 16:05

ako? ako pingnuť?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: internet pada

Príspevok od používateľa alidedko » 24 Sep 2016, 16:08

Pozri si v sietovych pripojeniach predvolenu branu.

Potom spust prikazovy riadok, napis "ping -t ip_brany -l 1000" a nechaj bezat. Medzi to spust dalsi prikazovy riadok a napis to iste, ale s IP 8.8.8.8 (google dns). Sprav screen a posli nam ho.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Sep 2016, 16:48

kde to najdem?
Prílohy
branapéredlvoenax2.png
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: internet pada

Príspevok od používateľa tom666 » 24 Sep 2016, 17:01

примером здесь:
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Sep 2016, 17:32

toto?
Prílohy
hsdasdsxcscsrecnc.png
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Sep 2016, 17:59

ano,

teraz tam pekne vidis, ze ti router pekne odpoveda okolo 1-2ms coje OK a niekedy 120ms alebo 180ms (to sa mi napaci). Pingol som si svoj router a ten mi odpoveda vzdy <1ms. Ale hlavne ze ti odpoveda.
Taktiez google 8.8.8.8 ti odpoveda.

Teraz pockaj ked ti vypadne interent a urob to isteale bud si isty ze este je stale vypadnuty. Pingni aj router 192.168.1.1 a aj google 8.8.8.8.

A uvidis co ti odpovie a co nie.

Na overenie spojenia ti staci aj jednoduchy zapis pingu bez paprametrov. ping 192.168.1.1 vtedy ti len pride 4x odpoved. No niekedy ti pride 6 odpovedi a siedmy je Time out, co ti ten jednoduchy ping neodhali, takze mozes testovat aj stym parametrom
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Sep 2016, 18:15

jasne a ako opraviť aby tych 180mS už nebolo?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Sep 2016, 18:17

niako. Tazko povedat co to sposobuje. To moze sposobovat router alebo spojenie medzi PC a routerom alebo aj rusenie inym wifi na tom istom kanali kde mas ty wifi (ak to islo cez wifi)

Ten ping isiel cez wifi alebo cez kabel?

Ak cez wifi, tak zopakuj to cez kabel. wifi vypni na PC.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: internet pada

Príspevok od používateľa alidedko » 24 Sep 2016, 18:39

Doplnim: ak aj obycajny ping prejde, nie je to znamka toho, ze internet je OK. Staci, ze 100bajtove pingy padaju a internet je nepouzitelny, akokolvek klasika 32B pingy lietaju jedna radost.

Ak google vracia len 64B pingy, skus nam pingat nasu 84.16.53.1, tam by nam mali ist aj 10000B pingy.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Sep 2016, 19:34

Tak to som nevedel. Diki za info.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: internet pada

Príspevok od používateľa mato3000 » 24 Sep 2016, 20:10

boraicho, ja som mal niečo podobné a prenos bol slabý napriek tomu že som mal 50MB pripojenie reklamoval som to a nakoniec prešiel na T-COm. Vlastne som bol donútený a oni mi premerali sieť a to niekoľko krát ( 3x som hlísil poruchu ) a stále že je to ok. Nakoniec mi volal priamo technik , čo stál na tom uzle a vysvetlil mi, že síce mám 50Mb pripojenie ale je to na hrane a že na to aby internet chodil poriadne , potrebujem aby mi znížili rýchlosť pripojenia. 6e mi to pôjde rýchlejšie. Nebol som nadšený, ale dal som na jeho radu a teraz mám trochu nižší za menj , ale má večší prenos + platím 1/2 .
Predtým keď som zapol sledovanie kamier z práce, tak to chvíľku šlo , občas nešlo, občas šli niektoré , občas nešlo nič ..... teraz idú aj celý deň a nevypadne ani jedna a je ich 16.
Každopádne to celé ide rýchlejšie a spolahlivejšie.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Sep 2016, 20:48

aha aha , jasnačka, no niekedy sa skusim popytať ak budem poblizku či by sa s tym niečo nedalo robiť.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: internet pada

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Sep 2016, 20:52

boraicho,
skusal si ten router pingnut aj cez kabel?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: internet pada

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Sep 2016, 21:01

wifi off, kabel on.

najprv som zapol 192.168.1.1 a potom k tomu som zapol spoločne aj 8.8.8.8 a potom to sem tam vyhodilo aj 2 aj 4ms
Prílohy
pignspx2.png
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok