port forwarding tp link

Moderátori: psichac, Moderátori

samson51
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 09 Nov 2008, 00:00

port forwarding tp link

Príspevok od používateľa samson51 » 13 Jan 2017, 17:02

Dobrý deň potrebujem poradiť už sa trápim niekoľko dní nad mojim routrom
mam doma sadu 4 IP kamery ktoré idú do DVR a DVR je pripojene na internet
mam statickú IP chcem nastaviť router aby som mohol zvonka sa prihlásiť do môjho DVR tak ako v lokálnej sieti keď zadám
ip do prehliadača mam router tp link TL-WR841N mam tam možnosť forwarding
keď dám virtual server mam tam zadať
Service Port:
Internal Port:
IP Address: tu mi je ´jasne že mam zadat ip toho DVR
Protocol: TCP alebo UDP alebo ALL vybrať možnosť
Common Service Port: tam je veľa možnosti je tam aj ALL
na dvr mam
kore s tich portov treba zadať alebo zmeniť?
TCP port
RTSP port
HTTP port
potrebujem poradiť nemám v tom celkom jasno vo všetkom ďakujem
0

alois

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa alois » 13 Jan 2017, 17:23

1. v prvom kole by bolo dobré povedať, mám NVR od výrobcu.....(Dahua, Hikvision, či niečo iné)
2. kam sa potrebuješ dostať do NVR? Do obslužného systému, alebo na zobrazovanie videa z kamier?

Ak sa potrebuješ dostať do NVR, tak je to http port. Ten třeba zmeniť z 80, niekam inam, aby ti nekolidoval například s tvojim rútrom, pokiaľ máš aktívnu diaľkovú správu.

Ak sa potrebuješ dostať na video z kamier, například cez iVMS, či iný software, tak musíš presmerovať videoport. Ten je najčastejšie nastavený na hodnotu 8000. Odporúčam ti ho zmeniť, na neštandardný port. Pozor, niektoré porty sú operátormi GSM a káblovky blokované. Zakáž v NVR voľbu UPNP.

Ak máš například Hikvision a chceš sa do NVR/DVR dostať na priamo cez službu DDNS, tak sa ti to toho času nepodarí. Služba nie je aktívna do apríla 2017.

Takže zadaj presnejšie info.

Okrem toho nie DVR, ale NVR ak máš IP kamery. Niektoré DVR aj NVR musia mať pre užívateľa povolenú diaľkovú správu, ináč vidíš iba úvodnú stramu ale nemôžeš nič nastaviť....
Naposledy upravil/-a alois v 14 Jan 2017, 05:20, upravené celkom 2 krát.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa alidedko » 13 Jan 2017, 18:25

Druha moznost: nastav si do routra DMZ miesto forwardu.

Rychlejsie, jednoduchsie a aj tak to mas jedno ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

alois

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa alois » 14 Jan 2017, 05:16

Mám v sieti bežiace Hikvision DS7608 NI-I2-4K NVR a hybrid DS 7608HUHI-F2/N.
Pripojenie UPC s novým modemom a prevádzkujem ich cez otvorené videoporty 7284, 7384 a 8284 s HTTP:8080 a 8085.

Vyskúšal som aj možnosť s DMZ, ale nefunguje mi to ani s jednou internou IP adresou DVR, NVR a ani priamy vstup do IP kamery.
Takže neviem.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa alidedko » 14 Jan 2017, 08:21

Ak mas v sieti viacero zariadeni, ktore si musis pustit von, tak samozrejme nie.

Ale bud sa nauci spravit to, alebo to. Zariadenia od UPC nepoznam, mal som tu cest jedine s Ciscami, proti TP-Linkom je to 100 a 1.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa sbf » 14 Jan 2017, 11:58

Taketo veci normalne funguju bez fixnej ip adresy cez ddns (kedze v dnesnej dobe nie je zrovna za drobne)
0

alois

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa alois » 14 Jan 2017, 12:33

DDNS Hikvision je zadarmo, ale treba presmerovať videoport. Detto u Dahui. Pevná IP je vždy platená.

Ešte môže nastať problém, ak klient sice má pevnú IPčku, ale má konekt na internet vzduchom. Vtedy sa anténa tvári, že má pevnú IP, ale je schovaná za kaskádou rútrov a tam nepomôže ani svätená voda, nielen DDNS. Preto má v súčasnosti Hikvision toto ošetrené druhou aplikáciou = EZVIZ.

Nakoľko ten, čo sa pýtal, bol prilásený, ale neodpovedal na spresnenie, ťažko teraz exaktne niečo povedať. Môže mať sice všetko O.K. nastavené, ale....

samson51
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 09 Nov 2008, 00:00

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa samson51 » 15 Jan 2017, 16:08

sorry nebol som doma tieto dni takže výrobca môjho NVR setu je to dáka čina zo stranky https://www.kamerove-sety.sk/tvsatcentr ... S2-4-M-Pix je to tento set posilam aj Screen nvr nastavenia siete a routeru
skúšam všetky možnosti a stále sa neviem pripojiť z vonka potrebujem sa len dostať do jeho menu lebo tam už viem ovládať všetko aj sledovať video
Prílohy
nvr.png
ddd.png
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa alidedko » 15 Jan 2017, 17:46

Aky mas internet? Od koho? Mas verejnu IP? Staticka neznamena verejna.

V tp-linku si v remote management povol adresu 255.255.255.255, dostanes sa z ineho internetu (mobilneho napr) aspon do routra?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

alois

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa alois » 15 Jan 2017, 18:28

Povedal by som, že už zase tento šrot, ale budem slušný a poviem, že si kúpou ušetril...predajca má info linku a svojho servisáka, s ním si sa už bavil? Máš to predplatené kúpov zariadenia.

Kvalitný 4 kanálový HD kamerový set s rozlíšenie 2,4 Mpix - 1920(H)*1080(V), že by Čínsky rozmer?
Pre naše sety nie je potrebná žiadna ďalšia investícia a zapojenie zvládne aj laik
žeby žartovali?

Cez mobilnú aplikáciu sa vieš dostať na obraz z kamier?
Tá vyžaduje RTSP port pre priame pripojenie a pripojenie k NVR alebo server port, pokiaľ vyhladávaš DVR.

Daj sem aj scan úvodnej obrazovky TP Linku, kde máš WAN, masku DNS1, DNS2 a.t.ď. Čo sa skrýva u teba pod záložkou internetového prehrávania v NVR? Nemám po ruke manuál na tento firmware. Dali ti na CD inštalačný návod tak, že by si ho mohlo dať do prílohy?

Nastav si HTTP na 8080 v NVRku a aj presmerovanie v TP Linku.
Nastav si RTSP na 554 V NVRku a aj TP Linku.
Ten tretí nechaj tam, alebo skús port 7285.

DNS2 si zmeň na 8.8.8.8

Tá adresa 195.80.176.110 je adresa tvoja statická na vstupe do TP Linku? Na ňu sa nedá urobiť PING, jako keby neexistovala. Alebo je to adresa vstavaného PoE switchu pre kamery?

Aký typ pripojenia na internet máš? (pýtam sa druhý krát, ale asi márne)


Ináč riešil som jednu reklamáciu od tohoto predajcu.
Bolo to dosť zaujímavé, nakoľko to deklaroval jako IP rekordér, lebo to má predsa RJ45ky na pripojenie kamier. Ale v skutočnosti to boli AHD kamery, ktoré sa nedajú prevádzkovať ako klasické IP kamery. Namiesto BNC mali RJ45 s napájaním. Čiže žiadny externý zdroj, balun a CaT5 a zase balun, ale RJ45 na priamo.
Tak isto sa mi páči, že na záznam z kamier sú určené HDD od WD, ale séria Purple. Nie RED, ktoré sú pre NAS a nemajú podporu pre video streamovanie..... Na ilustračním obrázku je modrá krabica s nápisom DVR, nie NVR. Ty tam máš reálne čo?

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa martin knocik » 15 Jan 2017, 20:53

Podla mna mas nespravne nastavenu adresu vysielania (broadcast adresa). Mala byt 192.168.0.255 (mas siet 192.168.0.0/24 ) 192.168.0.255 adresu, ta
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

samson51
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 09 Nov 2008, 00:00

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa samson51 » 16 Jan 2017, 23:58

internet mam od wifi netu to je u nás lokálny poskytovateľ keď dám ipchicken.com tam mi ukáže moju ip adresu keď som ju kukal behom mesiaca je rovnaká tak som usúdil že je nemenná
na NVR sa viem dostať cez aplikáciu freeip funguje to cez P2P cez seriove čislo (QR kod)
dá sa prihlásiť priamo aj cez internetovú stránku freeip.com tiež cez serial number
lenže to je len na prezeranie videa online niesu tam všetky funkcie ako keď sa pripojím cez prehliadač na lokálnej sieti
návod čo je k tomu je veľmi slabý to sú len základné obslužné funkcie ten návod je priamo na tej stránke keď si dáš podpora
s predajcom som riešil len to cez P2P pripojenie a to funguje s týmto zrejme nemá skúsenosti
adresa 195.80.176.110 je adresa môjho pripojenia
je to NVR keď sa doňho prihlásim je tam napisane NVR aj štitok je NVR a tie kamery majú svoju ip adresu v sieti keď ich pripojím bez nvr rovno na tp link
tak funguju len im musím dať externe 12v
0

alois

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa alois » 17 Jan 2017, 04:25

Čiže ak ti FEEIP ide aj z MT ako aj z PC, tak všetky presmerovania máš O.K. Ale to je komunikácia cez externý Cloud, kam sa vysiela kópia tvojich dát a tak sa ty "akože" spojíš napriamo do NVR. Je ľahko možné, že dané zariadenie nemá diaľkovú správu tak plnohodnotne spracovanú.

Zase iba príklad, ak som napriamo v NVR/DVR Hikv... či Dah... mám jako administrátor 100% funkcií. Ak sa pripojím cez internú IP adresu, tak niektoré volby už nemám v menu a ak sa pripojím na diaľkovú správu, tak je tam toho o niečo menej.

ALE: ak zadavaš meno a heslo užívateľa, tak sa prihlasuješ cez administrátora? Ten by mal mať všetky práva. Nemáš tam voľbu pre druhého užívateľa, kde dáš meno, heslo a definuješ jeho práva, čiže aj diaľkovú správu?

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa alidedko » 17 Jan 2017, 07:42

alidedko napísal:Aky mas internet? Od koho? Mas verejnu IP? Staticka neznamena verejna.

V tp-linku si v remote management povol adresu 255.255.255.255, dostanes sa z ineho internetu (mobilneho napr) aspon do routra?
Zopakujem sa. Staticka IP neznamena verejna a ak je to nejaky mensi lokalny poskytovatel, tak tvoju IP moze mat cela dedina rovnaku.

Na 180% mas vonkajsiu IP zdielanu s ostatnymi a teda NIE JE verejna.

Ved spravme test, povol nam ten remote management a my sa zvonku pozrieme, ci sa nieco zmenilo. Ja vravim, ze sa nezmeni nic a na tej IP neuvidime ani prd.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

samson51
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 09 Nov 2008, 00:00

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa samson51 » 17 Jan 2017, 10:58

V tp-linku si v remote management? neviem ako sa to robí myslíš acces control a host ?
no myslím že viem kde je problém mam vonka na dome prímač Microtik je to ako router z tade ide eternet do tp linku
a podla papierov od môjho internetu tam mam nastavenú ip pripojenia 10.87.15.196 je možné že to blokuje toto?
keď zadám tuto ip môžem sa prihlásit do microtiku ale neviem heslo do toho cele zle
je možne sa pripojiť nejak inak to zrejme mi to nepôjde ani cez NO-IP.com skúsim vypítať heslo od poskytovateľa dnes
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa elmoto » 17 Jan 2017, 11:05

A sme doma! To si mal napísať hneď na začiatku ako máš sieť doma. Jasné je, že problém je v microtik. Tam si musíš nastaviť presmerovanie! Ešte raz tu napíš s presným udaním názvu a typu zariadení tvoriacích tvoje pripojenie na internet. :crying:

Máš zmluvu priamo so slovanet? Lebo na neho je IP adresa. Si zo Zvolena?
0
nie som tu

samson51
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 09 Nov 2008, 00:00

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa samson51 » 17 Jan 2017, 13:38

mikrotik Router OS v6.11 ten je na dome zvonka je na smerovaný na bod v dedine kde je je hlavný vysielač
z mikrotiku ide eternet do TP-link wifi routeru v dome z wifi routera ide eternet do NVR to je moja sieť
pozeral som na ten mikrotik nie je na ňom žiadne heslo neviem sa prihlásiť doňho som zo Zvolena je to internet poskytovateľ
sa vola wifinet

-- Spojený príspevok 17 Jan 2017, 13:52 --

tak volal som dnes do wifi netu je to tak ako ste spomínali ip adresa ktorú mam ma cela dedina ale za 2 e mi zriadia verejnu ip tak zatil musím počkať na nich snáď to potom pôjde
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa elmoto » 17 Jan 2017, 15:33

potom to pôjde ale budeš musieť mať prístup do toho microtik ak je to naozaj router!
0
nie som tu

alois

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa alois » 17 Jan 2017, 16:36

Ten Microtic máš buď iba ako prímač/vysielač a mení ti vedenie "vzduch" na vedenie metaliku Cat5e. Ale aj tak je to tá kaskáda IP rútrov o ktorej som písal hneď na začiatku.

Ak je ten Microtic aj vo funkcii rútru, tak v ňom musíš urobiť presmerovanie portu HTTP, ale zároveň by som ten TP link prepol na mód switch + WiFi prístupový bod. Potom to nebude kaskáda presmerovaní portu a pôjde to.

Na tú IP adresu toho Microticu si sa dostal z tvojej domácej siete, alebo z iného pripojenia. Mne to píše, že tam nič nie je...alebo http nie je 80.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: port forwarding tp link

Príspevok od používateľa alidedko » 17 Jan 2017, 18:26

V mikrotiku nezmeni ani prd.

Je to klientske zariadenie v sprave ISP, tam NEMOZE mat zakaznik pristup. Vsetko robia na dialku oni.

Ak je mikrotik v bridge, nemusia robit nic, ak je v router mode, musia mu spravit presmerovanie oni na dialku, on do toho nema ani co zasahovat. Na druhej strane, kto by mu tu poradil s mikrotikom :)

Vsetko je to v rezii ISP. Vonkajsia IP je zdielana, vnutorna IP je mu naprd a je to tak, ako som pisal hned na zaciatku. Nemozeme riesit pristup do NVR, ked nie je ani verejna IP ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok