Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Mar 2017, 11:30

Ahojte,

na jednom PC mi v posledom čase začalo najprv len občas ,ale teraz už v jednom kuse reštartovať počítač, akonáhle kliknem na ikonu a ide sa otvoriť domovská stránka.Robí to aj pri IE,aj pri Opere... ale ked mám uloženú ikonu SE na ploche, tak ju otvorilo normálne bez reštartu.
Mám tam Win XP, takmer žiadne iné programy okrem príslušenstva Win,ofice,...excel,
Nechápem čo to robí, skôr sa najde niekto TU, kto poradí .
Skúsim natiahnuť C cleaner,na vyčistenie zbytočností,uvidím.

dík za rady vopred
MP
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Mar 2017, 14:45

Z mojich skúseností piplanim sa S Windowsami ti jednoznacne môžem povedat, že najrýchlejšia robota je inštalácia nového winxp. To dáš za cca 1-1,5hod + 2-3hod stahovanie a inštalácia servicepackov. Ak máš SP na dvd, tak ešte menej.
Hneď sa uvidí či je to softwerova alebo hardwerova chyba.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa elmoto » 03 Mar 2017, 16:37

Neviem neviem ci update na win xp je funkcny. Podla mna uz nieje vyrobcom podporovany.
0
nie som tu

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Mar 2017, 18:05

Viem ze sa uz WinXP nepodporuje. Myslel som posledny Service pack stiahnuty niekde z internetu.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa mac26 » 03 Mar 2017, 18:29

ja si spominam ze som tu mal davnejsie jeden PC s rovnakym problemom. Fungoval len chrome tusim, pri inom padal. Tiez XP, rozne verzie.
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa martin knocik » 03 Mar 2017, 20:07

5ko, aku velku máš RAM na tom pc ? možno už nie je dosť velká na súčasné web prehliadače.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Mar 2017, 20:23

Je to stará mašina, už nevezme viac ako 512MBt,ale normálne to stačilo ešte do nedávna,nič som nesťahoval ani neinštaloval a zrazu to začalo blbnúť.
Je zvláštne, že ked otvorím napr.Google cez ikonu HOME v otvorenom prehliadači, ak to ide a nepadá,iba pri štarte prehliadača z ikony na ploche.A ked aj nabehne,tak to urobí pri prvom či druhom pokuse o najdenie nejakej stránky.
Zrazu len tma, a vypíše- safe mode start,a štartuje windovs.

Mám tam dve 256ky ,takže keby jedna blbla, neukáže mi pri štarte tých 512Mb RAM.
Viem, že XP už nie sú podporované, ale zatial ich máme na všetkých PC v práci a všade idú bez problémov.Robí to len táto jedna starina čom mám v,, dielničke,, Ale dostal som tip, na slabú batériu na MB,neviem či to pomôže,ale ju skúsim vymeniť a uvidím.
Zatial dík za snahu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa martin knocik » 03 Mar 2017, 20:30

akú máš verziu prehliadača ?
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Mar 2017, 20:34

Fúú, neviem, pozriem v pondelok v robote.
Začalo to robiť tak tri dni dozadu,nič sa nemenilo ani v PC, ani v pripojení....
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa mirosne » 06 Mar 2017, 12:52

5ko napísal:Ale dostal som tip, na slabú batériu na MB,neviem či to pomôže,ale ju skúsim vymeniť a uvidím.
Tá s tým nemá nič spoločné,zálohuje len BIOS.Či je zlá,by si zbadal hneď,pri reštarte by si musel stále nastavovať čas.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa xmilos » 06 Mar 2017, 14:14

Mno - mrkni aky mas cas na PC
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa Drakoush » 06 Mar 2017, 23:26

Niečo podobné robí počítač vtedy, keď je vadný kábel HDD -> MB, hlavne SATA (PATA relatívne držali a mali dobrý kontakt).
Ak sa potom vinou kábla zle zapíšu údaje, môže to viesť k padaniu programu až po blue screen.
Obvykle sa to pozná vysokým CRC Count hard disku. Ten je možné overiť napr. programom HDD Scan (funkcia S.M.A.R.T.).
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa Mego » 07 Mar 2017, 08:07

Ale keby to bol ATA kábel medzi MB a HDD, tak by to mohlo urobiť hocikedy a nie len keď zapne browser. Podľa mňa je čaro v tom, že on má chrome, alebo iný nový prehliadač, ktorý sa updatuje SÁM (5ko o tom ani nemusí vedieť). No a keďže wirus XP už je nepodporovaný, môže byť, že sa mu natiahla nová verzia chromu, kde je nejaký softwarový blud, ktorý XP nevie spracovať a tak skape.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa Drakoush » 07 Mar 2017, 09:30

Nemusí. Ján som mal nejaké chybné textúry v hre a od určitého bodu padala. Tá časť bola zle zapísaná na HDD. Tak isto mi padal iný program. Iba bolo nutné preinštalovať po výmene kábla.
Ale nehovorím, že to tak musí byť. Len jedna z možností, ako aj tá Tvoja.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Máj 2017, 19:52

N ie je to prehliadačom ani aktualizáciami... nebol pripojený na net týždeň a stále to robilo.
Intervaly medzi vypínaním sa skracovali,až to dospelo do takého štádia, že ked sa naštartuje Windovs,tak pokial nič nerobím, tak vydrží obrazovka zapnutá aj pár dní, ale akonáhle otvorím akýkolvek program,alebo trebárs solitér, je otázkou niekedy pár minút alebo aj pár sekúnd a znovu reštart,niekedy stačí pohnúť myšou.
Vidím okolo ramiek pár nafúknutých elytov,ale ak by boli oni na vine, tak by to asi nefungovalo stále a nielen občas.
Niekedy môžem hrať trebars karty pol hodinu a drží to, inokedy po pár ťahoch to spadne a znovu dookola.
Ked budem mať na to náladu a čas, tak vyberiem dosku a vymením tie kondíky.

Akože, nejako mi to žily netrhá,ale bolo by zaujímavé zistiť príčinu, len preto ho nevyhodím z okna. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa Mego » 04 Máj 2017, 06:16

Hehe, ty si si z toho stroja zrobil riadny playstation :D

Napučané elektrolyty to môže kľudne byť. Aj v starom CRT monitore keď ti napučal elektrolyt, tak ti síce fungoval, ale robil bludy (kadejake čiary, vzorky, vesmírne hmloviny a pod.). Takže keď na to máš čas a chuť, skús ich vymeniť a uvidíš, čo to spraví. Potom ostáva už iba posledné riešenie - skúšať vymieňať všetky diely - HDD, RAMky, CPU, dosku a skúšať a skúšať, že kedy to chcípne.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 04 Máj 2017, 07:33

5ko napísal:Mám tam dve 256ky ,takže keby jedna blbla, neukáže mi pri štarte tých 512Mb RAM.
Nemusi to byt pravidlom. Detekcia prebieha cez SPD - co je vlastne pamat na pamati, kde je ulozeny typ, vyrobca, casovanie... - toto detekuje bios a system. Ale kludne moze byt vadny nejaky pamatovy blok, a system funguje, az kym sa pamat nezaplni po to poskodene miesto. To odpoveda tomu, ze ked nic nerobis, tak vsetko je ok. ak nieco spustis, tak sa pamat zacne plnit. Skus memtest a nechaj bezat aspon pol hodky.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa elmoto » 04 Máj 2017, 08:13

tiež sa prikláňam k vadnej RAM .
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa mirosne » 04 Máj 2017, 18:46

Ja si myslím,že to robia tie napučané kondy.Treba ich vymeniť,aby sa táto chyba mohla vylúčiť.Poprípade aj vymeniť zdroj,alebo skontrolovať.Tam tiež "pučia" kondy.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Reštart W xp pri otváraní prehliadača

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Máj 2017, 23:45

Tie kondíky som si všimol už dávnejšie a nerobilo to, len teraz asi dva mesiace dozadu,ale za pokus stojí aj to.
Vybral som RAMky, prečistil kontakty,aj v sokli, prečistil aj konektory na plocháči k HDD..., a vydržalo to celých 5 minút a potom zrazu znova to isté. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok