HDMI cez ethernet

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

HDMI cez ethernet

Príspevok od používateľa jardo181 » 12 Apr 2017, 09:20

Cafte, mam otazku, ma niekto skusenost alebo uz robil nieco ako HDIM cez ethernet? Co vlastne potrebujem... je kamerovy system, ktory ma HDMI, a z toho HDMI chcem pripojit TV, asi 10ks cez ethernet HDMI. Nieco som kukal na nete, ale neviem najst spravne zariadenie. Podmienka je aby to fungovalo uz na vybudovanej ethernet sieti, siet je 1Gbps, co myslim ze na HDMI uplne postacuje. Takze viete odporucit nejake zariadenie, kludne aj ebay nak to nieje moc drahe co ponukne tuto moznost? Dakujem.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: HDMI cez ethernet

Príspevok od používateľa lucky62 » 12 Apr 2017, 10:13

Asi sú dva typy takých zariadení.

A) "pasívne" - prenáša HDMI signál po ethernet kábli bez konverzie (ide len o redukciu HDMI na RJ45). Zrejme v tomto prípade môžeš zapojiť len jeden TV na jeden zdroj. Neprejde to cez switch - musí to byť napriamo. Asi sú potrebné dva káble na jeden HDMI signál.
Príklad: http://www.ebay.com/itm/112290018406

B) "aktívne" - signál z HDMI balí do ethernet paketov a posiela normálne v sieti. Prejde to cez switche/routre. Konkrétny protokol treba pozrieť - závisí na tom možnosť pripojenia viacerých zariadení..
Príklad: http://www.ebay.com/itm/391706562264

Hľadaj "HDMI over Ethernet" - napr na ebay
0
....môj bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...

alois

Re: HDMI cez ethernet

Príspevok od používateľa alois » 12 Apr 2017, 14:17

https://www.youtube.com/watch?v=NGUIaCQOJXQ

https://www.youtube.com/watch?v=ZjBq3v5pQ4c

https://www.youtube.com/watch?v=sjyVeCG0mkc

Len ceny sú rôzne....

...aj takto, je tam toho na túto tému dosť. Len z vlastnej skúsenosti viem, že som mal neskonalý problém cez Cisco PoE switche. Najlepšie je použiť jednoduché nemenežované switche.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: HDMI cez ethernet

Príspevok od používateľa jardo181 » 12 Apr 2017, 15:00

Dakujem za info, switche su tam obycajne, mikrotik je len ako vstupna brana ale cez nu to nepojde, takze len v ramci lokalneho intranetu..

P.S.: a nebude to obmedzovat klasicku internetovu komunikaciu? cize ked potom kabli este pojde ethernet..
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

alois

Re: HDMI cez ethernet

Príspevok od používateľa alois » 12 Apr 2017, 17:38

zase to chce viac info: koľko MPx majú kamery a ktorý kanál z nich budeš zobrazovať.
Ale v podstate FullHD s 25/30fps zakódovaných do paketov je dosť konštantných dát. Ja som mal prevodníky, ktoré nemali možnosť variabilnej dátovej kompresie. Ale 1GB switch to zvládal.

Zase ale aj to, že ty chceš jeden IP vysielač a k nemu 10 IP prímačov, čo je dosť.

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: HDMI cez ethernet

Príspevok od používateľa peterple » 12 Apr 2017, 18:16

jardo181 napísal:.., siet je 1Gbps, co myslim ze na HDMI uplne postacuje.
To by som rád vedel ako si sa dopracoval k tomuto názoru. Pozrel si si akú má prenosovú kapacitu HDMI?
Sú to enormné datové objemy. Samozrejme záleží od rozlíšenia, fps, bitovej hĺbky a kompresie.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: HDMI cez ethernet

Príspevok od používateľa jardo181 » 12 Apr 2017, 20:03

Ano, teraz som pozeral, ze HD 19080 ma cca 4,3Gbps, takze to bude plakat ta siet.. no neviem, ale tie boxy maju len 100Mbps ethernety, takze ten 1Gbps by mal stacit, a na 255 zariadeni nieje problem, ide to pravdepodobne multikastom alebo bohviecim... neviem, preto pisem ci to dakto skusal..
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: HDMI cez ethernet

Príspevok od používateľa peterple » 12 Apr 2017, 20:48

Nie je podstatné čo zvláda HDMI, ale čo chrlí tvoj zdroj signálu. Teda celé to záleží od kamery.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

alois

Re: HDMI cez ethernet

Príspevok od používateľa alois » 13 Apr 2017, 05:51

peterple:
Hore je napísané kamerový systém z toho mi vychádza, že je to viacero kamier (je jedno akých) a tie sú pripojné do NVR, alebo DVR. A až toto zariadenie má HDMI výstup. Takže je absolútne jedno, či je to 1MPX, alebo 8MPx IP kamera, či 700 riadková, alebo 5MPx HD TVI kamera. Výstup je štandardné HDMI pre TV. A až tu si vieš nastaviť, čo na výstupe máš, či FullHD, HD, alebo iné rozlíšenie, ktoré napríklad PC monitor môže zvládať, ale TV ho tvrdo odmietne. Záleží na dymamike obrazu a aj na tom, či je to zobrazenie iba jednej kamery, alebo viacerých kamier v reálnom čase.

jardo181:
Množstvo dát je závislé od druhu kompresie, ako a aký obraz bude komprimovaný. Veď aj IP kamery 8MPx a aj 16MPx majú iba 100-kové pripojenie na LAN. NEPOČÍTAJ s tým, že sa ti kvalita obrazu prenesie 1:1. Ale ľudské oko nie je na tom až tak dobre, nevidí stratu pár bodov (rozmazanie obrazu u rýchlich zmien) a ani plnú farebnú škálu. To sú iba ojebabrania na zákazníka, že má paletu 16mil. farieb na monitore a oko rozozná cca.400.

Ja som montoval iba pár, ktorý si dodal zákazník, takže som s tým zariadením veľa pokusov robiť nemohol. V princípe sa nastavili iba dve adresy vysielača a prímača a komunikačný port. Pakety išli obojsmerne, čiže dáta do TV a späť kontrolné súčty o prenose. Ale osobne razím teóriu v praxi, oddeliť switch kamier, poplachov a tecnických meraní od switchu pre PC dáta z internetu. Tým si prestaneš kradnúť šírku pásma switchu a až sumárne dáta zo "serveru" pripojím do klasického switchu a tým prístup pre všetkých. A to sa dá realizovať tam, kde je štruktúrka riedne pripravená.

U NVR a DVR je podstatná šírka vstupného pásma. Keď zahltíš vstup dátami z prvých dvoch kamier, tak ďaľšie už nenainstaluješ... Nevieme, aké kamera a záznamník tam prevádzkuješ, takže všetko iba teória.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: HDMI cez ethernet

Príspevok od používateľa jardo181 » 13 Apr 2017, 09:12

Ano, dakujem za info. Ja iba chcem proste výstup s NVR (ktore ma HDMI) prenasat po sieti. Preto hladam nejake to riesenie a niekoho kto to skusal, samozrejme bavit sa o kompresii a podobnych veciach je jasne na ukor kvality. Oddelenenie siete ale neprichadza do uvahy (je to podmeinka) a ci bude v tom HDMI vystupe 4 alebo jedna kamera a ake su to kamery je uplne jedno. Vystup sa da nastavit na 720i, 720p, 1980i, 1980p, pri 25fps alebo 50fps. A samozrejme nekomprimovane hdmi 1980 je cca 2-4Gbps.. Takze gigovy siet to polozi, ak by nesli data komprimovane.. Nemam take zariadenia, neviem to vyskusat a v zivote som s tym nerobil (HDMI cez ethernet) takze fakt len najs niekoho kto to ma ako objednavat nieco a bude to nanic..
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

alois

Re: HDMI cez ethernet

Príspevok od používateľa alois » 13 Apr 2017, 13:14

1:1 je vyskúšané a v pohode to funguje, ale ťažko nájdeš niekoho, kto má realizovaných 10 klientov k jednému vysielaču. Ibaže by si zohnal firmu, ktorá robí letištné haly a väčšie hotely.

Toto sú profíci, ale aj tá cena.... http://muxlab.com/pro-digital/hdmi-over ... nder-1080p majú svoju kompresiu dát 30Mbps!!!, takže 1Gb v pohode.

Prezraď ak sa dá, načo 10x TV?

Dá sa to riešiť rôznym spôsobom.
Máš tie televizory pripojené v domácom káblovom rozvode cez anténny vstup? Centrálne HDMI to DVBT....
Neviem aké máš NVRko, ale dá sa pristupovať aj cez web aplikáciu na obraz? Každý TV by mal vlastný Android dongel....v cene IP prevodníku a ťaháš dáta iba vtedy, ak ich naozaj potrebuješ a odľahčíš sieť.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: HDMI cez ethernet

Príspevok od používateľa jardo181 » 13 Apr 2017, 22:41

Ku kazdemu TV je len ethernet, a nanom je IPbox, takze iny privod nieje. Jedna sa o kameru z parkoviska. Takze tahat nove rozvody nepripada v uvahu, to je podmienka. Takze ak je to komplikovane tak to radcej nic. Ale niektore ebay pisu ze je mozne pripojit az 255 zariadeni, takze to podla mna musi ist multikastom... len ten datovy tok tam volako nepisu, ale ked napisu tak daju ze 2,25Gbps ale 100Mbps ethernet port.. takze neviem..
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

alois

Re: HDMI cez ethernet

Príspevok od používateľa alois » 14 Apr 2017, 05:54

Pozri si 5 riadok toho dátového listu, čo som priložil.

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: HDMI cez ethernet

Príspevok od používateľa jardo181 » 14 Apr 2017, 17:04

Ano pozrel som.. ale pisal si ze cena je tak trosku inde..
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok