Video a zvuk sa zasekava v Skype

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Video a zvuk sa zasekava v Skype

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Sep 2017, 00:08

Cavte,

Mam jednu otazocku pre profikov co sa vyznaju v internetovych veciach.

Ja som v IRL a mam D 10 Mbit/sek a U 2Mbit/sek cez antenu. Testovane a minimalne D 6 mbit tam stale je, U 1,5Mbit/sek. Ked volam na SK cez Skype (Sered), tak niekedy to ide bez problemov a niekedy to seka ako svina 1000 krat sa opakujeme medzi sebou az ma z toho.... (nechcem hresit). Doma mame myslim D 6 Mbit a U 1Mbit/sek cez antenu, a je to celkom stabilne okolo D 5Mbit/sek a U 1Mbit/sek

Skype pre plynuly videorozhovor potrebuje 0,5Mbit/sek. Tak preco mi to neide? Kde sa to skrti?

Ked volam sestre do CZ, Kladno tak to je to iste. Niekedy to ide pekne niekedy to je na nevy.

Vie mi to niekto vysvetlit?

Mam aj IPTV, SK stream. U mojho poskytovatela som si poziadal skusobne zvysit rychlost na 20mbit/sek a stale mi streamy dost casto sekalo na kanaloch s vyssou streamovou rychlostou.. Ako keby ten stream bol niekde skrteny. Aj toto, cim to je?

Mozem to ja neako ovplyvnit, vyriesit?

Dakujem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Video a zvuk sa zasekava v Skype

Príspevok od používateľa marioo » 19 Sep 2017, 00:37

To že máš DL A UL v pohode neznamená, že je to kontinuálne.. môžu sa tam biť kanály na wifi, ak je to tam zarušené alebo moc vyťažené... wifi je len wifi, nie je kábel...

ideálne vyskúšať nejaký dlhší ping a logovať ho , napr aj počas hovoru a zistiť kedy sa to zasekne.. ale chyba môže byť kdekoľvek po celej trase.. možností je veľa :)))
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Video a zvuk sa zasekava v Skype

Príspevok od používateľa Marek1975 » 19 Sep 2017, 01:07

Nemas ty nahodoy dynamicku ip adresu? V londýne som mal podobny problem asi 2 roky... privider Virgin media, stale mi.padal net a aj tv box, servisak chodil ku mne jak na klavir, zakazdym to bolo tym, ze je pretazena linka z dovodu, ze som mal ip adresu s asi 200 ludmi, porovlem som vyriesil nakoniec sam a to tak, ze somsi platil privatnu ip adresu. A zrazu bolo vsetko ok
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Video a zvuk sa zasekava v Skype

Príspevok od používateľa marioo » 19 Sep 2017, 01:54

Či je IP verejná alebo z rozsahu poskytovateľa z vnútornej siete by na skype a voip vplyv mať nemalo.. to si sw interne rieši VPN tunelmi ...a portami ktoré používa tak aby nedošlo ku kolízii...

Chyba bude inde...
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Video a zvuk sa zasekava v Skype

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Sep 2017, 01:59

No neviem s kolkymi sa delim o ten internet, ale zajtra (teraz je uz neskoro kazdy spi teraz to pojde skoro na maximum) to vyskusam okolo obeda a zmeriam rychlost uploadu aj downloadu. Teraz som nameral D 12Mbit a U 1.2Mbit
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Video a zvuk sa zasekava v Skype

Príspevok od používateľa miroja » 19 Sep 2017, 08:05

Este mozno jeden tip. Zisti, kde to seka. Upload byva pomalsi a tym citlivejsi na rychlost a stabilitu, tak by sa dalo vysledovat, ci je problem pri tebe, alebo na protistrane.
0

leinad
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17 Okt 2020, 21:33
Vek: 66

Re: Video a zvuk sa zasekava v Skype

Príspevok od používateľa leinad » 24 Dec 2020, 00:53

chcel by som sa opýtať, vyriešil si ten SKYPE?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok