Neda sa premenovat adresar

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Neda sa premenovat adresar

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Okt 2017, 20:39

Cavte,

v robote ked si otvorim na sieti "vzdialeny HDD", a neotvorim ziaden subor v danom adresari, tak sa da dany adresar premenovat. Ale akonahle v niektorom adresari si otvorim napr. video subor, potom ho zavriem, tak sa ten adresar v ktorom to video bolo otvorene neda premenovat. Aj ked zavriem okno a nanovo si otvorim ten vzdialeny HDD ani vtedy. Windows si ho "drzi", blokuje.
Bud musim cakat xy minut (nikdy neviem kolko) alebo sa uplne odhlasit odhlasit (musim vsetko ulozit a pozatvarat co ma tiez nebavi) a potom to ide.

Neda sa neako jednoduchsie "Windowsu vysvetlit" (neakym ukonom) ze som to video uz zavrel a ze nech mi uz uvolni ten adresar na prepis? Nemam Admin prava, takze aktualizacie a ine admin veci nepripadaju v uvahu. Som len bezny uzivatel.


Win7 Enterprise
Service pack 1
64 bit OS
(Edit 20:32)Video subory prehrava WMP v.12.0.7601.23517

Dakujem za rady.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 14 Okt 2017, 21:33, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Re: Neda sa premenovat adresar

Príspevok od používateľa skromny » 14 Okt 2017, 20:50

0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Neda sa premenovat adresar

Príspevok od používateľa Marek1975 » 14 Okt 2017, 21:00

skromny napísal:skusil by som "unlocker"...
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... /unlocker/
Mam pocit, ze mu tento program nepomoze, nakolko sa jedna o pristup a pracu na vzdialenom disku, cize z toho vypyva, ze je tam nastavena nejaka uroven pristupu, ktoru je nutne zmenit prave na vzdialenom disku... jednoducho sa jedna o zmenu uzivatelskych prav uzivatela, kontaktuj preto administratora / spravcu toho vzdialeneho disku o zmenu uzivatelskych prav. Inak pomohol by aj "restart" vzdialeneho PC, ale opet by to musel spravit administrator
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Neda sa premenovat adresar

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Okt 2017, 21:32

skromny
Je to firemny PC. Nemozem tam pchat ziadny software. Ani taky co sa neinstaluje a free programy su plne malware (az na par ojedinelych vynimiek). Preto su free.

Marek1975
nemam problem s pristupom. Nahravat, editovat, mazat , vsetko sa da. Problem je ze ked si spustim video subor v adresari Video1 a nasledne to video zavriem a chcem premenovat adresar Video1 na napr. VideoXY tak mi toto vypise:
Capture.PNG
Ale ak pockam minutku-dve, tak uz to mozem premenovat. Samotny video subor mozem premenovat ihned po zavreti. Ale adresar nie. Musim cakat.

Z praxe problem je ten, ze ked upratujem medzi tymi videami, tak si pozriem co je to za video a potom podla neho premenujem adresar. Lenze ked to video zavriem tak musim cakat stale 1-2 minuty a to ma zdrzuje.

Ze ci existuje neaky prikaz alebo ukon cim poviem disku ze nech ma to uz necha editovat. Nemoze to sposobovat indexovanie (sice neviem co to je :mrgreen: ale viem ze to windows niekedy robi)?

Video subory prehrava WMP v.12.0.7601.23517
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Neda sa premenovat adresar

Príspevok od používateľa hpeter » 14 Okt 2017, 21:47

asi antivir skenuje velky subor.
robi to aj s malymi?
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Neda sa premenovat adresar

Príspevok od používateľa Marek1975 » 14 Okt 2017, 21:57

Hura, problem je vyrieseny :D

pise ti to tam - subor je otvoreny v inom programe, moze to byt prave aj ten prehravac videa... WMP je dost velkym zrutom co sa tyka pamete

nepredpokladam, ze je pripojenie k tomu disku nejak "warp" rychle, tak prave preto toto vyhadzuje.

Jednoducho si "velmi rychly" na vzdialeny pocitac, ktory nema v tomto pripade dost systemovych prostriedkov - pamete
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Neda sa premenovat adresar

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Okt 2017, 22:09

Takze nic sa stym neda robit? Len cakat?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Neda sa premenovat adresar

Príspevok od používateľa Marek1975 » 14 Okt 2017, 22:21

presne tak, teda pokial sa admin nerozhodne pre upgrade pocitaca - vzdialeneho a neprida tam RAM, popripade "nepoprerozdeluje" rozumnejsie systemove prostriedky systemu
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Neda sa premenovat adresar

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Okt 2017, 22:42

Moc si ma nepotesil...

Ale aj tak diki za info.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď