Dá sa tomuto veriť?

Moderátori: psichac, Moderátori

alois

Dá sa tomuto veriť?

Príspevok od používateľa alois » 12 Feb 2018, 19:01

Prišiel Email a vyhrožuje.....dá sa tomu veriť, je to jedna z tých možností, čo vám aj zakóduje PC?

Mne prišiel Email s týmto textom. Ja som iba urobil kópiu textu a uložil som ju ako Word. Toto nie je priamo príloha z toho Emailu. Išlo iba o obsah. Email som neotvoril fyzicky a hneď som ho so spamu vymazal.
Naposledy upravil/-a alois v 13 Feb 2018, 05:14, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Dá sa tomuto veriť?

Príspevok od používateľa djwiktor » 12 Feb 2018, 19:21

Daj prosim ta screenshot. Docx nebudem otvarat. Ale vecsinou taketo prilohu mozu stiahnut aj cryptolocker. Treba si davat pozor.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dá sa tomuto veriť?

Príspevok od používateľa AEdison » 12 Feb 2018, 19:55

Z pravidla x krát potvrdeného, never ničomu čo príde ako "nečakaný" email. Ja keď sa pozriem do spamu, tak som už multimiliardár z ghany. Phishing je všadeprítomný, takže takéto emaily ber z kilometrovou rezervou.

EDIT:
A v žiadnom prípade neotvárať akúkoľvek prílohu pokiaľ email nepochádza z dôveryhodného zdroja!
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Dá sa tomuto veriť?

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 12 Feb 2018, 19:59

A ja už by som mal mať napríklad 100x zablokovaný účet na battle.net kvôli dákym čudáctvám čo "robia".
Ale toto konkrétne ma vystrašilo, vie niekto či existujú také technológie, že by mi tajne pozerali webkameru?
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dá sa tomuto veriť?

Príspevok od používateľa AEdison » 12 Feb 2018, 20:09

Existujú, prečo by nie. Len si polož otázku, pre koho si TY dôležitý že ťa bude sledovať? Takýto malwer je v drvivej väčšine štátneho pôvodu a je zameraný na konkrétnu vyšetrovanú osobu. Klasický útočníci sa zameriavajú na finančný zisk a k tomu im je tvoja webka absolútne k ničomu. Tento fám sa rozšíril od doby kedy sa začali inštalovať web kamery do ntb. Pretože na ňu stále zízaš, tak ťa to napadne a už je s toho panika čiernej pásky. Práve s toho dôvodu sa začala inštalovať červená indikačná ledka nahrávania, ktorá nejde softwarovo obísť.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Dá sa tomuto veriť?

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 12 Feb 2018, 20:22

Aj o tej LED som už čosi čítal, že sa dá v niektorých prípadoch obabrať.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Dá sa tomuto veriť?

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Feb 2018, 22:41

Riešením by bola klapka pred optikou kamery NB,ako slnečná clona na čelnom skle v aute :lol: Tú neobabre žiadny SW. :wink:
Kolegyňa tiež nedávno odfajkla ANO na nejakom emaili,kde slubovali zverejnenie našej firmy v databáze eurofiriem, a teraz prišla faktúra na vyše 700€, našťastie to neuhradila a zistili sme ,že je to podvodná akcia nejakej Hamburgskej stránky... :mrgreen:
Boli by sme v :butthead: a nie v zozname.Iba ak na zozname debilov čo im naleteli.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

lacosebosik
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Aug 2017, 10:21
Bydlisko: Revúca

Re: Dá sa tomuto veriť?

Príspevok od používateľa lacosebosik » 12 Feb 2018, 23:03

djwiktor napísal:Daj prosim ta screenshot. Docx nebudem otvarat. Ale vecsinou taketo prilohu mozu stiahnut aj cryptolocker. Treba si davat pozor.
Alebo ho otvoriť v online doc viewer-u:
http://www.onlinedocumentviewer.com/Viewer/default.aspx
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Dá sa tomuto veriť?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 13 Feb 2018, 00:01

v docx dokumente moze byt tiez virus, takze ta poprosim v mene clenov a adminov...

1, ZMAZ PRILOHU KTORU SI SEM POSTOL - je mozne, ze nou ohrozujes nas ako clenov ktory si ju stiahnu a aj server na ktorom je umiestnena stranka svetelektro
2, Ak ju chces ukazat, ok sprav print screen a umiestni ho sem ako prilohu
3, Prebehni s iPC a dotktnute zariadenia kde si dany mail prijal a otvoril (mobil, tablet...) ozaj kvalitnym antivirakom

Potom mozme pozriet a poradit. Moje odporucania. Na 99,99% je to fake a tipek na druhej strane iba caka ci sa zlaknes a spravis to o co ziada, doporucujem zmazat a dany mail nastavit ako spam
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

alois

Re: Dá sa tomuto veriť?

Príspevok od používateľa alois » 13 Feb 2018, 05:13

Mne prišiel Email s týmto textom. Ja som iba urobil kópiu textu a uložil som ju ako Word. Toto nie je priamo príloha z toho Emailu. Išlo iba o obsah. Email som neotvoril fyzicky a hneď som ho so spamu vymazal.

hitule
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 03 Okt 2013, 17:42
Bydlisko: Písek

Re: Dá sa tomuto veriť?

Príspevok od používateľa hitule » 13 Feb 2018, 06:31

Co na tom řešit, dement se snaží vystrašit co nejvíc lidí a vždy se najde někdo kdo na to skočí. Upřímně si ani nemyslím, že by zde šlo i o potencionální virovou hrozbu. Zkrátka tyto maily nečíst, rovnou mazat, ušetřís si virové infekce a kupu starostí a někdo i peníze.
0

Napísať odpoveď