Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa juraj77 » 25 Okt 2018, 19:07

Zdravím
Včera som sa dočítal že Samsung a Apple schválne spomalovali svoje staršie modely telefónov. Dovod je zjavný, aby si uctievači týchto značiekv kúpili novší model ...
A teraz k mojej otázke. Nezaznamenali ste v posledných týždňoch na svojom osobnom počítači zrýchlenie načítavania web stránok pri surfovaní na internete ? Chcem vedieť či to je len moj prípad a či sa nejedná len o subjektívny pocit
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 25 Okt 2018, 19:15

nie, mne idu stale rovnako svizne
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa medved » 25 Okt 2018, 19:16

tiež som nič nepostrehol
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Okt 2018, 19:50

No mám dosť :lol:
Kontrolná otázka: si uctievač slobodného vysielača a rád tráviš máš na FB?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Okt 2018, 20:01

Ja naopak už asi mesiac pozorujem, že v každom PC nejako dlho trvá, kým načíta stránku v akomkolvek prehliadači či WEBe. :wink:
Možno aj to je spôsob, ako prinútiť užívatela starých SW prejsť na nové verzie,ale to je len taká špekulácia,možno trepem. :)
Každý týždeň preženiem cez PC C Cleaner,, takže zbytočnosti vypadnú aspoň na dva dni a potom je to zase rovnaké,pritom nejako moc sa na webe nepreháňam .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa medved » 25 Okt 2018, 20:15

Drakoush: prečo by to dané firmy nemohli robiť alebo niečo podobne ? už sa podobné veci prevalili, teraz naposledy si ľudia všimli od konkrétnej aktualizácie ovládačov pre nVidia grafiky RTX zhoršenie výkonu a pokles v benchmarkoch starších kariet rady GTX10** .. takže len "náhoda", že niečo nevyšlo ako malo a o niekoľko % staršie sú pomalšie alebo cielene postupne spomaľovanie ? uvidí sa v ďalších aktualizáciách ovladačov, či sa to opraví a bude to v ďalších verziách OK alebo to ostane tak, čo už bude aj podozrivé...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Okt 2018, 20:30

Nehovorím, že to robiť nemôžu. Ale všetko sú to len konšpirácie a ľudia podľa uvedeného vzoru to žerú najviac a nielen s navijakom, aj s udicou a rybárom...
Konkrétne Apple prezradil, prečo tak činil. A síce sa jednalo o zvyšovanie výdrže staršej batérie na úkor výkonu zariadenia. Neskôr potom implementovali apku "zdravie batérie (BETA)", kde si sa dozvedel relatívnu kapacitu aj mód, v ktorom telefón pracuje. Toto je jediné oficiálne vyhlásenie od spoločnosti Apple, všetko ostatné boli len domnienky a konšpirácie.

Dianie okolo samsungu a nvidie nesledujem, ale ja verím, že niekedy update proste nesadne. Stačí sa pozrieť, koľko bugov opravujú tuto členovia fóra a to riešia jednoduchú prkotinu s arduinom.

Ale vrcholom tohoto vlákna ani tak nie je tá konšpirácia, ale tá paranoja, prečíta si článok o update Applu a zrazu sa mu zdá, že aj stránky bežia rýchlejšie. Ľudia by mali viac začať používať hlavu, pretože táto skupina je odkázaná na názory ostatných a netvoria si vlastný. Toto bude väčšou rakovinou ľudstva, ako spomalený iPhone.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa medved » 25 Okt 2018, 20:37

heh hej tak s tým súhlasím..
5ko napísal:Každý týždeň preženiem cez PC C Cleaner,, takže zbytočnosti vypadnú aspoň na dva dni a potom je to zase rovnaké,pritom nejako moc sa na webe nepreháňam .
no.. inak toto tiež nie je práve najvhodnejšie.. práve naopak, takéto čistenie vie aj mierne spomaliť načítanie stránok.. a práve ten CCleaner v minulosti bol aj známy tým, že mazal aj veci čo nemal a robil ešte väčší bordel v PC
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa deepspace » 25 Okt 2018, 20:59

Jj, u mna posledne cistenie CC Cleanerom skoncilo BSOD :)
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 25 Okt 2018, 21:42

Dobrééé....čo spravil?
A aby sme sa chápali, to len vtedy jeden bsod, alebo zničil systém čiže furt bsod?
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa deepspace » 25 Okt 2018, 21:52

Už nafurt, musel som vrátit systém zo zálohy .. , len neviem či sa to dá zhodiť na ten Cleaner, kombinacia Win a PC železo si aj tak žije vlastným životom..
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa juraj77 » 25 Okt 2018, 23:13

Drakoush napísal:.........
Ale vrcholom tohoto vlákna ani tak nie je tá konšpirácia, ale tá paranoja, prečíta si článok o update Applu a zrazu sa mu zdá, že aj stránky bežia rýchlejšie. Ľudia by mali viac začať používať hlavu, pretože táto skupina je odkázaná na názory ostatných a netvoria si vlastný. Toto bude väčšou rakovinou ľudstva, ako spomalený iPhone.
V mojom prípade to bolo presne naopak, zmenu som si všimol mesiac dozadu ,predtým mi prešlo windowsom a chromom niekolko updatov,
a včera ked som čítal tú správu ma napadlo či niečo podobné sa memože týkať aj osobných počítačov,tak som sa pre zaujímavosť opýtal tu na fóre
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa medved » 25 Okt 2018, 23:18

ja som zasa svoj samsung S7 od istého momentu radšej už prestal aktualizovať :D .. žiadne zmeny ani žiadne spomalenia nezaznamenávam, stále ide dostatočne dobre a spoľahlivo a to ho už mám celkom dlho aj po záruke už je.. sa aj divím, že ešte aj baterka je stále OK
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa juraj77 » 25 Okt 2018, 23:21

5ko napísal:Ja naopak už asi mesiac pozorujem, že v každom PC nejako dlho trvá, kým načíta stránku v akomkolvek prehliadači či WEBe. :wink:
Skús si cleaner odinštalovať. Nakoniec, v samotnom prehliadači sú funkcie na mazanie "bordelu"
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Okt 2018, 23:42

Kua, to už naozaj človek nemôže ničomu veriť?
Potom mi to pripadá, že antivírové spoločnosti samé vyvíjajú vírusy, aby ich potom za naše prachy odstraňovali, výrobcovia mobilov či iPhonov dokážu cez ,,nanútené,, aplikácie či aktualizácie prispôsobovať správanie sa našich zariadení aby robili samé to čo chcú oni a nie čo stačí nám.Už roky ma rozčuluje tento spôsob zasahovania do všetkého čo je pripojené na net,kedy akože v náš prospech ,,prispôsobujú,, nebadane SW v zariadeniach,len aby dosiahli svoj ciel,či už obchodný,alebo poviem to rovno špionážny a ako vidno nie je to paranoia ale skutočnosť.Dnes si ani neprdnem bez toho, aby o tom vedela Beštia v Bruseli,a to nie je výplod konšpirácie,to len vrabce o tom čvirikajú.Len treba rozumieť ich reči. :wink:

Veríš tomu? :wink: A síce sa jednalo o zvyšovanie výdrže staršej batérie na úkor výkonu zariadenia-
a toto by už načo robili? Ktorému výrobcovi by záležalo tak na výdrži staršej batérie, že by kvôli tomu upravoval SW v milionoch mobilov? Aby nepredal nové batérie?Či je taký filantrop,že lutuje naše peňaženky a nezáleží mu na zisku? :pain:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 26 Okt 2018, 06:15

5ko v prvom rade je to apple. tam ide len o dobry marketing a hraju sa na to, ze su nieco nobl. Ich stare yelefony maju zvacsa ludia, ktori nemaju peniaze na novy, ale chcu mat pocit, ze su in a niekto a maju iphone. A prave tito ludia su chodiaca reklama na iphone, kde sa da, tak tam spomenu ze ho maju.
Teda nehladaj za tym spomalenim nic ine, len sikovny tah vyrobcu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Okt 2018, 07:46

Zase tu vznikne vojna medzi priaznivcami Apple a Androidu... Neviem, aký zmysel má stále na tú značku kydať. Prevažne to robia ľudia, ktorí v živote apple v ruke nedržali, iba počuli, aké to je drahé. Nehovorím, že cena nie je prehnaná, ale na druhej strane platíš za mobil s relatívne dobrou životnosťou a spracovaním a vlastný operačný systém, ktorý je svižný aj po rokoch. Najnovšiu aktualizáciu na iOS12 som dostal aj na staručký iPhone 5S, ktorý využívam ako prehrávač hudby. Koľko starších android zariadení má najnovší os android? Mizivé percento. My si platíme aj za to. Už by mohli tieto detinské reči tiež vymiznúť, lebo to nikam nespeje, rovnako ako intel vs. amd, nvidia vs. amd, PSA vs. VW Group a pod.

Veľmi mi to pripomína bratranca, ktorý rovnako kydal na apple, že je to drahé a pod. Potom si ho kúpil (lebo závidel mi ten môj a on predsa nemôže byť horší ako ja, no nie?) a celé dva dni chodil unesený za mnou, čo to všetko má a aké to je inteligentné. Strašný paradox.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezaznamenali ste zrýchlenie načítavania stránok ?

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Okt 2018, 07:47

juraj77 napísal:
Drakoush napísal:.........
Ale vrcholom tohoto vlákna ani tak nie je tá konšpirácia, ale tá paranoja, prečíta si článok o update Applu a zrazu sa mu zdá, že aj stránky bežia rýchlejšie. Ľudia by mali viac začať používať hlavu, pretože táto skupina je odkázaná na názory ostatných a netvoria si vlastný. Toto bude väčšou rakovinou ľudstva, ako spomalený iPhone.
V mojom prípade to bolo presne naopak, zmenu som si všimol mesiac dozadu ,predtým mi prešlo windowsom a chromom niekolko updatov,
a včera ked som čítal tú správu ma napadlo či niečo podobné sa memože týkať aj osobných počítačov,tak som sa pre zaujímavosť opýtal tu na fóre
V poriadku Juro, ja som sa len opýtal, či sa aj na Teba aplikuje vzorec, petože ľúdí podľa neho mám prečítaných do detailu.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď