problem s netom a lan kablom

Moderátori: psichac, Moderátori

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

problem s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa loksiklubos » 15 Jan 2019, 22:27

Mam problem s netom pri spusteny pc mi net ide strasne pomaly az nenacitava cez kabel kedsi pozriem sietove pripojenie v aktivnych sietach lan tak namiesto nazvu Tcom mi ukaze wifi siet ale ako odpojim a pripojim lan kabel tak mi to hned nabehne a zobrazi sa hned nazov tcom. Skusal som vymenit kabel, preinstalovat ovladaace ale nic nepomoha stale to iste pri spusteny pc.


Moja zostava WIN 8,1 64bit, asus x99 deluxe, I7 4930k,16gb ram, za routeromod tcomu je pripojeny asus AC-rt 3200
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: problen s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 16 Jan 2019, 01:56

Ako ti môže ukazovať wifi sieť (na normálnom desktope väčšinou niesu wifi karty ...). Treba dať viac presnejších informácií ...
Ďalšia vec : pozeral si nastavenia asus AC-rt 3200 ? (192.168.1.1 http://router.asus.com admin admin https://www.asus.com/us/Networking/RTAC ... sk_Manual/ ) ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: problen s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa technikus110 » 16 Jan 2019, 06:02

konflikt IP adries Tcom a ASUS rútru.
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: problen s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa josek » 16 Jan 2019, 09:01

Áno a overíš to jednoducho keď zapojíš PC priamo do modemu Tcom
0

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: problen s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa loksiklubos » 16 Jan 2019, 10:31

Moja doska podporuje wi-fi ip adresy su vsetky odlišne nijde nieje žiadny konflikt ip.Tak isto som skusal na priamo kabel aj od tcom routera a to iste
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: problen s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa technikus110 » 16 Jan 2019, 11:02

test rýchlosti prenosu pripojenia ti ukáže čo? A robia to aj iné zariadenia, MT...?
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: problen s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 16 Jan 2019, 11:10

Napadla mi taká možnosť, nemáte náhodou z oboch routrov rovnakú(SSID) sieť?
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: problen s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa cool-zool » 16 Jan 2019, 12:08

Ak nevyužívaš , ale aj pre info zo zvedavosti , skús v biose zakázať Wi-Fi , pripojenie iba LAN .... A potom postupne vyradiť asus router a pripojiť sa priamo na T-com , a uvidíš či to pomôže ....
Stretol som sa s podobným problémom pri bratovom notebooku , aj keď mal pripojený lan , pripájal sa na net cez Wi-fi , iba ak v zapnutom stave odpojil a znovu pripojil LAN kábel tak mu to nabehlo z kábla a pri ďalšom vypnutí notebooku a opätovnom zapnutí zase to isté ....
Potom som mu ho preinštaloval , dal nové ovládače a stále sa správal rovnako (kým bola zapnutá wifina , cez kábel nešiel a ešte aj spomaľoval... Teraz mu aspoň cez FN tlačidlá ide ľahko vypnúť wifi a funguje normálne na Lan pri vypnutej wifine , aj na wi-fi pri odpojenom Lan ....
0

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: problem s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa loksiklubos » 16 Jan 2019, 21:23

cool źool : tento problem mi robi asi mesiac pred tym som s tym nikdy nemal ziadny problem neviem ci je mozne zobrazit nazvy lan sieti ako sa daju zistit nazvy znamych sieti pri wifi lebo mi ukazuje Tcom 16 tak ci nemam vela nazvov zebys tymbol problem. Lebo problemrobi na oboch lan portoch na doske
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: problem s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa cool-zool » 16 Jan 2019, 21:39

Tak ja tú dosku nemám , ale na tvojom mieste by som určite skúsil všetky varianty , aby som zistil kde je problém !!! A keď ti ide PC iba na Wi-Fi bez pripojeného LAN kábla , tak funguje to dobre ??? A ako som písal , skúsil by som aj tú druhú alternatívu (vypnúť Wi-Fi a pripojiť iba LAN kábel) ... Kým nevyskúšaš nebudeš vedieť . Neviem možno aj nejaká aktualizácia mohla niečo pobabrať - nebolo by to prvý krát !!!
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: problem s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa dudoo » 16 Jan 2019, 22:19

Zopár otázok na sieť
- LAN IP adresa na PC je DHCP/STATIC ?
- Ktorý s routerov poskytuje DHCP ?
- Aká IP je TCOM routera a aká IP je ASUS routera
- Do ktorého z routerov je pripojený PC LAN ?
- Sú na LAN zapojené aj iné zariadenia ?
- Keď sa menil kábel, tak bola vylúčená chyba portu na routery a skúsil sa precvaknúť kábel do iného portu na routery ?
- Akým meraním vznikol verdikt "ip adresy su vsetky odlišne nijde nieje žiadny konflikt ip" ?
0

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: problem s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa jmalik93 » 16 Jan 2019, 22:51

Na tom tcom routri by som zakázal DHCP .
Ideálne aby ti do Asus routru išla WAN sieť teda verejná ip nie nejaká 192.168.x.x
Ja to mám tak spravené v Orange ale musel som im kvôli tomu volať a dohodnúť sa s nimi.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: problem s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa mr.dred » 17 Jan 2019, 01:19

Nie som nejaký IT fachman, ale keď mi kamarát - servisák z T-comu kedysi vysvetlil postup zapojenia / rozšírenia siete, tak s tým nemám žiadny problém. LAN káble mám rozťahané po baráku na 6 miest + 2 WiFi routre ako prístupové body a žiadna kombinácia pripojení nerobí problém.
Na prvom routri do ktorého ide internetové pripojenie mám zapnutý DHCP server. Základná adresa k prihlasovaniu k routru ostala pôvodná 192.168.1.1
Z neho ide LAN do PC + 2x LAN do dvoch routrov, ktoré fungujú ako prístupové body pre WiFi + ďaľšie odbočenia pre LAN. Na oboch je DHCP server vypnutý a základná adresa zmenená na 192.168.1.100 a 200. Číslo je zámerne vysoké, aby sa pri nejakom odpojení (napr.pri upratovaní) nesnažili po znovupripojení zamiešať medzi nižšie adresy, ktoré medzitým môžu byť obsadené iným zariadením.

Skús to tiež tak... Prvý router nechaj v pôvodnom nastavení, zapni DHCP a WiFi. Druhý prepoj cez LAN / WiFi , ale DHCP vypni a zmeň základnú adresu na nejaké vysoké číslo. Názvy sietí nerieš, to je len pre identifikáciu
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: problem s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa miroja » 17 Jan 2019, 10:32

Skús to tiež tak... Prvý router nechaj v pôvodnom nastavení, zapni DHCP a WiFi. Druhý prepoj cez LAN / WiFi , ale DHCP vypni a zmeň základnú adresu na nejaké vysoké číslo. Názvy sietí nerieš, to je len pre identifikáciu
No v takomto pripade musis mat tie dalsie krabicky (routre) prepnute do funcie AP (acces pont). Ak by si ich nechal vo funkcii router a vypol na nom DHCP, tak ti pre zariadenia pripojene do jeho LAN (metalika, ci wiFi ) nema co pridelit IPcku.
0

m6r3k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 21:16
Vek: 31

Re: problem s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa m6r3k » 17 Jan 2019, 10:58

Ale no!! Nespekulujte nad tým DHCP až tak...
Router spája siete a je suma fuk ci je v oboch DHCP server alebo iba v jednej a v druhej sieti nastavujes IP ručne.

Tak ako píše miroja za druhým routrom bez DHCP ti nemá čo prideliť IP ... prosto napísané prvý router nevidí sieť za nasledujúcim routrom...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: problem s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 17 Jan 2019, 12:34

miroja napísal:No v takomto pripade musis mat tie dalsie krabicky (routre) prepnute do funcie AP (acces pont). Ak by si ich nechal vo funkcii router a vypol na nom DHCP, tak ti pre zariadenia pripojene do jeho LAN (metalika, ci wiFi ) nema co pridelit IPcku.
Nemusis, staci kabel prehodit z WAN portu do LAN a vtedy sa to tvari ako obycajny switch a vtedy ipcku dostane z nadradeneho zariadenia, resp. z toho isteho, ako keby tam ten router nebol.
Router a AP su 2 rozdielne veci. AP sa berie ako funkcia wifi - ci sa povazuje za toho, na ktory sa pripajaju zariadenia, alebo on sa niekde pripaja.
router sa berie az na dalsej vrstve, kde uz sa nerozlisuje, ci je to kabel, alebo wifi, ale riesi sa cisto len data.
0
Naposledy upravil/-a pocitujlasku v 17 Jan 2019, 12:36, upravené celkom 1 krát.
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: problem s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa mr.dred » 17 Jan 2019, 12:35

miroja napísal:takomto pripade musis mat tie dalsie krabicky (routre) prepnute do funcie AP (acces pont).
to je taký rozdiel medzi AP (acces pont) a prístupovým bodom :?:
mr.dred napísal:2x LAN do dvoch routrov, ktoré fungujú ako prístupové body pre WiFi + ďaľšie odbočenia pre LAN
som nevedel :wink:

m6r3k napísal:Router spája siete a je suma fuk ci je v oboch DHCP server alebo iba v jednej a v druhej sieti nastavujes IP ručne.
ručné nastavenie IP pre viacroutrové siete je si myslím podmienkou korektného fungovania. Dva routre v jednej sieti predsa nemôžeš mať s rovnakou IP a ešte aby prideľovali klientom IP v rovnakom rozsahu :rolleyes:
m6r3k napísal:prosto napísané prvý router nevidí sieť za nasledujúcim routrom...
keby to tak bolo, tak si tu asi nepíšeme... ČI ?
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

m6r3k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 21:16
Vek: 31

Re: problem s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa m6r3k » 17 Jan 2019, 14:02

mr.dred napísal:
m6r3k napísal:Router spája siete a je suma fuk ci je v oboch DHCP server alebo iba v jednej a v druhej sieti nastavujes IP ručne.
ručné nastavenie IP pre viacroutrové siete je si myslím podmienkou korektného fungovania. Dva routre v jednej sieti predsa nemôžeš mať s rovnakou IP a ešte aby prideľovali klientom IP v rovnakom rozsahu :rolleyes:
m6r3k napísal:prosto napísané prvý router nevidí sieť za nasledujúcim routrom...
keby to tak bolo, tak si tu asi nepíšeme... ČI ?
No a praveze on ma dve siete :D oddelene routerom. Sieť 1. Tcom bazmek ---> AC-rt 3200 a Sieť 2. AC-rt 3200 ---> PC
sieť 1. a sieť 2 možu mať rovnaky rozsah napr. 192.168.0.1-254 lebo sú oddelené routerom ktorý má v prvej sieti napr. 192.168.0.2
v druhej sieti (výstup) budem mať zas rozsah 192.168.0.1-254 a router bude mať v druhej sieti (výstupny port) 192.168.0.1 a náš PC napr 192.168.0.100

Tcom vidí svoj Tcom router, Tcom router vidí AC-rt 3200 a AC-rt 3200 vidí PC. Oto kde čo polezie určuje router / jeho smerovacia tabulka. Ale Tcom router nevidí priamo PC a tým pádom mu nemôže prideliť IP
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: problem s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa joži » 17 Jan 2019, 14:10

Na tom Tcom modeme/routery samozrejme zanut DHCP server, na tom ASUSE RT-AC3200 v nastaveni LAN vypnut DHCP server a nastaviť LAN ako DHCP client. Tak ti bude vždy a každemu či pripojenemu cez Wifi alebo LAN pridelovať IP adresu iba Tcom modem.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: problem s netom a lan kablom

Príspevok od používateľa cool-zool » 17 Jan 2019, 14:34

Chlapci toto čítanie o nastavovaní routrov je naozaj zaujímavé , ale ja som to čo písal zadavateľ vlákna pochopil tak , že on to už skúšal aj tak , aj onak a že pred mesiacom mu to fungovalo bez problémov , preto som mu navrhoval riešenie a vidím problém priamo v PC , ale môžem sa mýliť , lebo tých informácií z jeho strany je pomerne málo ....
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok