Problémová Wifi v byte

Moderátori: psichac, Moderátori

kVA
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14 Jan 2018, 20:24

Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa kVA » 22 Jan 2020, 10:03

Zdravým vás. Viete mi poradiť ohľadom Wifi v byte? Mám Modem-Router 2,4Ghz a 5Ghz. Kanály som mal nastavený na automatiku. Asi pred 2-3 týždňami som kanály prestavil pomocou Wifi Analizera. No nefunguje to. Prejavuje sa to tak že len tak z ničoho nič sa na ikonke Wifiny vpravom dolnom rohu OS ukáže výkričník. Keď prejdem do zoznamu sietí síce mi ukazuje moju sieť a som pripojený ale internet nejde. Vždy sa musím nanovo pripojiť. Rovnako sa to prejavuje na oboch pásmach. 2,4GHz aj 5GHz. A keď je už najhoršie že to vypadáva každých 5min tak sa stane že ma vyhodí zo siete ikonka ukáže červený krížik a nechce ma pripojiť na sieť pokiaľ nereštartujem Modem-Router.
Najhoršie je na tom to že keď vyhodí zariadenia zo siete nefunguje mi ani telka.

Špecifikácie:
- Modem-Router Huawei EchoLife HG8245U
- Vysielanie Wifi po rozlohe 65m2
- Siete na blízku 10 okrem mojich
- Internet na optike
- pripojené zariadenia na Wifi 2x mobil, 2x notebook
- TV pripojení cez FTP

Myslel som si že to bude slabým alebo chybným Routrom. Vymenil som. Potom som si myslel že bol na chybe operátor pretože sa to stávalo len par dní pred ukončení zúčtovacieho obdobia. Tak som prešiel k inému. Myslel som si či nemôže byť na chybe sieťová karta v Notebooku ale to by nešlo pripojiť jeden a nie všetky zariadenia naraz. Už som si všetko namýšľal.

Pýtal som sa viacerých ľudí a majú rovnaký problém. Tak mi príde že je veľa sietí okolo mňa a bijú sa medzi sebou. Tak preto som skúsil nastaviť kanále manuálne. No nepomáha to.

Viete mi poradiť? Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Jan 2020, 10:22

kVA napísal: Najhoršie je na tom to že keď vyhodí zariadenia zo siete nefunguje mi ani telka.

...

- TV pripojení cez FTP

...

Pýtal som sa viacerých ľudí a majú rovnaký problém. Tak mi príde že je veľa sietí okolo mňa a bijú sa medzi sebou. Tak preto som skúsil nastaviť kanále manuálne. No nepomáha to.
Toto nedáva medzi sebou súvislosť aby odpojilo káblové zariadenia pri zarušenom WiFi signále. A 10 sietí okolo Teba je celkom málo...

A ak má viacero ľudí rovnaký problém, tak asi bude chyba v niečom spoločnom na strane providera.

Ináč niečo podobné sa stalo aj mne, dodnes nevyriešené :D
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Jan 2020, 12:23

Edgar: teoreticky moze, ked jednoducho procak ide naplno, lebo riesi wifi, tak nestiha riesit aj kablovy traffic.
Nestahujes torrenty, alebo nieco podobne? nieco, co robi vela pripojeni, to moze zahltit router a ten "zamrzne". Alebo je nejaky bordel v elektrickej sieti, ktora zblbne router - rusenie, napr. fen, alebo nieco s motorom co nie je dobre odrusene.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Jan 2020, 12:43

Máš pravdu... Aj s tým rušením v sieti. To dokáže zblbnúť aj USB radič v PC, tak WiFi myslím že určite...
0

kVA
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14 Jan 2018, 20:24

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa kVA » 22 Jan 2020, 12:55

Zmysel to možno nedáva ale tak to je. Keď som bol u predchádzajúceho operátora tak som mal osobite modem a osobite router. A keď sa to udialo telka šla. A teraz mám modem a router v jednej krabičke.

Nič nesťahujem. torenty nie ani nič. Nemyslím si že je vyťažený. 24h pustený youtube na jednom notebooku a na druhom sa pozerá každý večer film. Ale jeden film a youtube to je nič. 10 sietí môže byť málo. Ale dajme tomu že si na 5tom poschodí. A si obklopený sieťami s každej strany. Myslím si že rozhádzať to dokáže aj tých 10. Len ma nenapadá nič čo by zabránilo týmto výpadkom wifi

-- Spojený príspevok 22 Jan 2020, 13:56 --

Čo? dokáže to zblbnúť aj USB v PC?
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Jan 2020, 13:18

kVA napísal: Čo? dokáže to zblbnúť aj USB v PC?
Rušenie v sieti. Keď napr. vypnem trafopájku tak mi niekedy "resetuje" USB-čka v PC.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Jan 2020, 15:48

kVA: ono nejde ani tak o to, ze jeden film a youtube je nic, ale ci nahodou nieco na pozadi sa nepripaja na desiatky adries, napr. virus.
Take rusenie v sieti dokaze pekne zblbnut elektroniku.
Zabranit sa da jedine tak, ze vypnes wifi a pojdes na kabli.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2562
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 22 Jan 2020, 16:05

Nerozumiem, prečo teraz spájate rušenie v el sieti a wifi? To mi wifi sieť ruší silové rozvody?

Vypnúť wifi, to môže podľa mňa málokto. Ešte notebook by sa dal, ale kto má a reálne používa ethernetovú sieťovku pre mobil?
0

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa Harchom23 » 22 Jan 2020, 17:43

na akom kanaly mas 5GHz? pripadne skus vypnut 5GHz WiFi, ci sa to zlepsi
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Jan 2020, 19:07

to nie je spajanie, rusenie v el. sieti moze zblbnut procak v routri a ten sa zasekne nasledkom coho prestane fungovat wifi. u mna sa tak dialo, ked bol zly adapter. tyzden vsetko ok a zrazu nesiel internet, alebo ma odpajalo od wifi a neskor uz ani wifi nesla a cez kabel obcas nedostal ipcku. vypol som ho, zapol a zase tyzden isiel
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2562
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 22 Jan 2020, 19:10

A čo s tým má wifi, dokonca čo sa vyrieši vypnutím wifi?

Rušenie v sieti môže zblbnúť cpu....dobre ale potom nejde celý router, ani ethernet.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Jan 2020, 20:08

napr. v pripade asusu kolegovi ethernet isiel bez vypadku wifi blbla a tiez bol zly adapter
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

kVA
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14 Jan 2018, 20:24

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa kVA » 27 Jan 2020, 11:33

Čo sa týka vírusov myslím si že he to blbosť raz som skúšal postupne odpájať zariadenia zo siete. Vždy som mal pripojené len jedno zariadenie na sieť a s každým zariadením to vypadávalo. A žeby som mal všetky 4 zariadenia zavírené? Až príliš dobre sa o ne starám aby boli zavírené.

Pred dvoma dňami mi to wifi vypadávalo fakt každú minútu až sa nedalo pripojiť. Tak som sa znova pohral s kanalmi a teraz to od vtedy nejako drží. Ale či to bude mojim pričinením to neviem. 2,4GHz mám na 13 a 5GHz mám na 128.

Napadlo ma ešte jedno asi trošku drahšie riešenie. Ak by to už bolo na nervy s tou wifinou nepomohlo by na modem-routri odstaviť wifi a používať ho len ako modem a ako router kúpiť nejaké silnejšie Cisco ktorému by nevadili siete na okolo. Ale neviem či by som večer nesvietil s takého ožiarenia :D mám na mysli nejaký router z modelovej rady meraki
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 27 Jan 2020, 12:41

to je ten klasicky bytovkovy problem. keby si kazdy dal nizsi vykon, tak na rychlosti to nepoznaju a nerusili by sa navzajom. ale kazdy chce mat co najlepsi signal, tak kupi router s x antenami a zacne rusit niekolko poschodi okolo seba. tak si susedia kupia este silnejsi a tak dookola, az je tam uzasny elektrosmog a internet aj tak nefunguje.
Bud si olep steny alobalom, alebo potiahni kabel a wifi si daj len do izby, kde ho najcastejsie vyuzivas, pripadne 2 mensia AP, na pokrytie izby to bude stacit.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2562
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 27 Jan 2020, 17:41

U mňa je bežne v dosahu niekoľko desiatok SSID za 24h. Naraz kľudne aj 20.

Čo sa mi veľmi osvedčilo, podarilo sa mi na AP nastaviť, aby prehadzovalo všetky zariadenia ktoré majú na 5G sieť. 2,4G je dneska v bytovke nepoužiteľné.
0

kVA
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14 Jan 2018, 20:24

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa kVA » 30 Jan 2020, 08:23

Najcastejsie kde vyuzivam internet su izby v ktorych mam natiahnute zasuvky. cize by som sa vedel pripojit aj cez kabel. ale to by som mal kabel cez celu izbu. Ked som si robil elektriku tak sa mi toto nedialo. (3r do zadu) bol som ovplivneny aj okolim ked ze z kazdej strany som pocuval ze naco kabel vsetko je teraz cez wifi. tak som si potiehol 2x RJ45 len za televizor jedna zasuvka pre skatulu od tv a druha zasuvka net pre dajme tomu Xbox alebo PS. Keby som to bol vedel tak si zasuvku dam vsade :D aj do zachodu :D ( namet od kolegu) ale je pravda ze cez kabel to vyhadzovalo menej. mal som notebook cez kabel asi mesiac a pohoda.

Cize v podstate by som si vedel do kazdej izby pripojit router. ale od vtedy co mam 2,4GHz na 13 a 5GHz na 128 tak sa to nejako drzi. vyhodilo mi zariadenia zo siete asi len 1 az 2 krat.

Ja mam zatiadenia pripojene na 2,4GHz a niekedy zas na 5GHz. Ked mi strajkuje wifina tak raz zmizne zo zoznamu 2,4GHz a do par sekund sa pripojim na 5GHz a niekedy zas naopak. A ked nevidim ani jednu tak sa pripajam 3minuty a nakoniec musim restartovat modem-router
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Problémová Wifi v byte

Príspevok od používateľa Edgar » 30 Jan 2020, 10:32

Teraz nevieme, či toto berieš ako vyriešený a prípustný stav. Mať toto doma tak by letelo všetko súvisiace s internetom, aj router, aj káble zo steny by som vytrhal :D
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok