Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • v├Żber prostredia pre programovanie android APK

v├Żber prostredia pre programovanie android APK

V┼íetko to ─Źo sa inde nehod├ş

Moderátori: psichac, Moderátori

v├Żber prostredia pre programovanie android APK

Odosla┼ąod ITIaster » 07 Jan 2019, 18:08

zdrav├şm, chcem sa poradi┼ą, doteraz som pou┼ż├şval MITT APP Invertor2 na vytv├íranie jednoduch├Żch aplik├íci├ş pre komunik├íciu s arduinom cez bluetooth (HC-05), no ned├ívno som sa pustil do ESP32 a sna┼ż├şm sa spravi┼ą program na ovl├ídanie cez wifi (len vr├ímci vlastnej siete), no som stra┼íne obmedzen├Ż prostred├şm, r├íd by som ak by aplik├ícia vedela zisti┼ą ─Źi je telef├│n pripojen├Ż k wifi a ak ├íno tak ak├ę je SSID, no miesto toho m├ím plno error hl├í┼íok... a taktie┼ż som si k├║pil nov├Ż telef├│n, doteraj┼íie programy som sp├║┼í┼ąal na starom telef├│ne s android 4.2 teraz m├ím android 8.1 a m├ím kopec probl├ęmov s kompatibilitou, ve─ża vec├ş blbne...
preto by som si pri┼íiel sem po radu ─Źo by ste mi doporu─Źili a popravde nejde mi ani o jednoduchos┼ą programovania, nau─Ź├şm sa hoc aj to naj┼ąa┼ż┼íie ak mi to bude treba ale potrebujem nie─Źo ─Źo m├í podporu, resp. ak budem ma┼ą probl├ęm aby som si vedel na┼ítudova┼ą ─Źo ─Ćalej s ujom googlom ... rozpr├ívam o podpore ako povedzme raspberry Pi a asus tinker board, ak nap├ş┼íem do googla raspberry vyhod├ş mi to mili├│ny v├Żsledkov, ak tam d├ím asus tinkerboard najde tam 100 000 v├Żsledkov, teda je zna─Źn├ę ┼że ─żudia to a┼ż tak nepou┼ż├şvaj├║ a ┼ąa┼żko sa zis┼ąuj├║ nov├ę inform├ície (─Ź├şsla som tam nastrie─żal z brucha neukame┼łujte ma :D m├í to by┼ą len pr├şklad) ─Źi┼że podpora na prvom mieste a┼ż potom jednoduchos┼ą programovania :D no a ten MITT APP inventor ─Źo som spom├şnal mal kr├ísnu podporu, youtube bol pln├Ż tutori├ílov, n├ívodov at─Ć. Preto potrebujem nie─Źo podobn├ę no menej obmedzen├ę, zatia─ż sa mi pozd├íva Android Studio, no neviem ─Źi m├í aj podporu pre android 8.1. Za va┼íe rady v├ím budem ve─żmi v─Ća─Źn├Ż :)
"Nem├┤┼żete sa b├í┼ą ─żud├ş, ┼że v├ím ubl├ş┼żia, preto┼że ak sa budete ob├íva┼ą ┼żivota, nikdy nebudete ┼żi┼ą..."
Chester Bennington
ITIaster
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 173
Vek: 20.31
Zalo┼żen├Ż: 01.06.2014
Paragraf: 21

Re: v├Żber prostredia pre programovanie android APK

Odosla┼ąod mac26 » 07 Jan 2019, 19:00

Jednoznacne Android studio - je to oficialne IDE pre Android od Googlu. Tam mas podporu zarucenu. Ladenie cez ADB priamo v mobile alebo vo vstavanom emulatore
mac26
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1020
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod peterple » 07 Jan 2019, 19:06

Na android som zo za─Źiatku pou┼ż├şval eclipse ale potom som pre┼íiel na Android studio. Za m┼ła je to tak 10 kr├ít lep┼íie prostredie. Podpora je priamo od Googla tak┼że nikto nem├í sk├┤r nov├Ż android ako AS. V┼íetky probl├ęmy ─Źo som za tie roky mal som poh─żadal na stack overflow alebo inde. Pred ned├ívnom sa na to nechal prehovori┼ą aj kolega ─Źo p├şsal weby v JS a PHP a za chv├şlu sa vyte┼íoval ak├ę je to perfektn├ę. Smelo do toho. M├┤┼że┼í za─Źa┼ą rie┼íi┼ą ─Ćal┼íiu dilemu JAVA/Kotlin.
Uk├í┼ż m├║dremu chybu a on sa ti po─Ćakuje. Uk├í┼ż chybu hlup├íkovi a on sa uraz├ş.
peterple
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1813
Vek: 52.23
Zalo┼żen├Ż: 25.06.2013

Odosla┼ąod lacosebosik » 07 Jan 2019, 19:23

Alebo komer─Źn├ę RAD Studio
lacosebosik
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 52
Zalo┼żen├Ż: 13.08.2017

Odosla┼ąod pocitujlasku » 08 Jan 2019, 07:33

no neviem, ci niekto da 2 tis eur len preto, ze si chce urobit apku pre seba. za mna rad studio nie, ono to ide cez framewok a ten samotny zozerie cez 30mb v telefone a nie je to nic moc. ak zacat, tak fakt priamo cez android studio. aj ked to nebude najlahsia cesta.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4373
Vek: 35.95
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod marioo » 08 Jan 2019, 13:17

─îo tak pou┼żi┼ą jednoducho BLYNK (www.Blynk.cc)

aj ked v ramci vlastnej siete by si potom potreboval male Raspb Pi a na ┼łom lokalny Blynk server..
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 557
Vek: 45.64
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod datam » 17 Jan 2019, 16:26

lacosebosik nap├şsal:Alebo komer─Źn├ę RAD Studio

To RAD je celkom porod. Rod├şm v delph├ş─Źku skoro 20 rokov ale toto nedok├í┼żem prek├║snu┼ą nejako.
datam
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2219
Vek: 36.8
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod pocitujlasku » 17 Jan 2019, 16:32

datam: ja som po vyse 10 rokov programovania v delphi (rad studio) presiel na c# (visual studio) a uprimne je to uplne o niecom inom a ked sa trocha clovek do toho dostane, tak nechape, ako mohol robit v RAD studiu.
---------------------------------------------------------------------------------------------
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod datam » 18 Jan 2019, 11:49

RAD studio je porod ┼íkre─Źkov. Ja st├íle rob├şm v D7 ale ur─Źite ma pokrok OS don├║ti presedla┼ą na nie─Źo in├ę. Zatia─ż app aj na W10 nie je probl├ęm ale s├║ tam nejak├ę obmedzenia. Hlavne Borland uvo─żnilo jednu verziu pre pou┼żitie "zadarmo" tak nem├ím d├┤vod presedla┼ą na nie─Źo in├ę. Inak v C++ som u┼ż robil nejak├ę veci a pre ─Źloveka ─Źo cel├Ż ┼żivot rob├ş pascal je to ┼íok. Tie┼ż m├ím zop├ír projektov ktor├ę ┼żij├║ a mus├şm robi┼ą update a preklopi┼ą to na nie─Źo in├ę by bol probl├ęm.
datam
Power user
Power user

Odosla┼ąod pocitujlasku » 18 Jan 2019, 12:00

prekopat z delphi do c# nie je az taky problem. Ak je to klasicky formular s edit, textboxmi, na pozadi nejaka ta db - tak sa to da. Ono je to fakt velmi podobne, ale napr. take backend veci, ako dll modul do IIS je v c# otazkou par klikou, a v delphi je to praca na par dni a kopec googlenia.
Delphi7 - tiez som sa cudoval, ze to chodi aj vo win10, ale uz pri novsich veciach som mal problem. napr. taka komunikacia cez Json, v RAD nativna podpora, v D7 dost problem.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod datam » 11 Feb 2019, 15:24

Tak toto ma na┼ítastie obch├ídza. Gro s├║ DB a sie┼ąov├ę slu┼żby ako UDP/DDE pr├şpadne OLE.
datam
Power user
Power user

Nasp├Ą┼ą na Nezaradite─żn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist