Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • bezdr├┤tov├Ż vypina─Ź - probl├ęm s rel├ę

bezdr├┤tov├Ż vypina─Ź - probl├ęm s rel├ę

V┼íetko to ─Źo sa inde nehod├ş

Moderátori: psichac, Moderátori

bezdr├┤tov├Ż vypina─Ź - probl├ęm s rel├ę

Odosla┼ąod djmirente » 20 Aug 2019, 18:11

Ahojte

Potreboval by som poradi┼ą

K├║pil som bezdr├┤tov├Ż kinetick├Ż vyp├şna─Ź ktor├Ż je nap├íjan├Ż zo siete a v├Żstup je na traf├ík na ktorom je pripojen├Ż led p├ís. M├┤j probl├ęm spo─Ź├şva v tom ┼że ke─Ć to nech├ím zapnut├ę dlh┼íie tak sa u┼ż nechce rel├ę rozpoji┼ą. Ke─Ć som ten "pr├şjma─Ź" nechal na pr├ízdno, ┼że tam nebol na v├Żstupe traf├ík tak v┼íetko fungovalo v pohode, akon├íhle to tam pripoj├şm tak nechce to rel├ę rozpoji┼ą a ostane to zapnut├ę. Prip├íjam nejak├ę parametre: Pr├şjma─Ź - max. v├Żkon spotrebi─Źa 1kw min 5w prev├ídzkov├í frekvencia 433Mhz ─Źo sa t├Żka adapt├ęra 12V/1,67A 20w. Dostal som radu ┼że m├ím medzi led p├ís a traf├ík da┼ą diodu a rezistor v protismere, vraj to m├┤┼że d├íva┼ą sp├Ątn├Ż pr├║d a preto potom rel├ę nerozpoj├ş. ─Äakujem v┼íetk├Żm

P.S. nie som nejak├Ż expert na elektroniku ale p├ír veciam rozumiem :)
djmirente
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 10
Zalo┼żen├Ż: 20.08.2019

Re: bezdr├┤tov├Ż vypina─Ź - probl├ęm s rel├ę

Odosla┼ąod Daevid » 20 Aug 2019, 19:32

O ak├ę zariadenie sa konkr├ętne jedn├í?
Daevid
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 94
Zalo┼żen├Ż: 15.11.2007

Odosla┼ąod djmirente » 20 Aug 2019, 21:33

Kineticky bezdr├┤tov├Ż vyp├şna─Ź kde samotn├Ż vyp├şna─Ź je nap├íjan├Ż indukciou a pr├şjma─Ź je nap├íjan├Ż zo siete a v├Żstup tie┼ż 230v na ktor├Ż je napojen├Ż traf├ík ako som p├şsal
https://forled.sk/bezdrotovy-kineticky-vypinac/
djmirente
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod fery66 » 21 Aug 2019, 06:51

Predpoklad├ím, ┼że ten adapt├ęr je sp├şnan├Ż. Mo┼żno je to haraburda, ktor├í okolo seba ┼í├şri ru┼íenie, ktor├ę "zabije" ovl├ídac├ş sign├íl. Neviem ako ─Ćaleko je od seba sp├şna─Ź a adapt├ęr. Na sk├║┼íku by som ich sk├║sil da┼ą ─Ćalej od seba.
fery66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1036
Zalo┼żen├Ż: 04.10.2009

Odosla┼ąod pocitujlasku » 21 Aug 2019, 09:01

v prvom rade by to chcelo zistit, ci je problem v tom, ze signal na vypnutie nedorazi, resp. dorazi tak slaby, ze ho nevie spracovat, alebo blbne samotna elektronika ovladajuca rele. Skus ten vysielac dat uplne blizko prijimaca. alebo pozri, ci nema nejaku ledku indikujucu prijatie signalu - vacsinou len preblikne pri prijme.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4569
Vek: 36.53
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod djmirente » 21 Aug 2019, 09:52

─îo sa t├Żka trafa tak toto: https://octopart.com/lpv-20-12-mean+wel ... 40QAvD_BwE

Podla datasheet je to sp├şnan├Ż zdroj ako p├ş┼íe┼í a frekven─Źne by sa to nemalo navz├íjom ru┼íi┼ą na ko─żko traf├ík a ten pr├şjma─Ź pracuj├║ na rozdielnej frekvencii. Sign├íl doraz├ş od vyp├şna─Źa po pr├şjma─Ź ─Źi┼że reagova┼ą reaguje ru┼íi┼ą by to nemalo sign├íl vyslan├Ż od vypina─Źa, na pr├şjma─Źi je ledka ktor├í svieti ke─Ć je pr├şjma─Ź neakt├şvny resp vypnut├Ż a naopak, tam proste prestane rozp├íja┼ą rel├ę
djmirente
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod fery66 » 21 Aug 2019, 10:23

djmirente nap├şsal:─îo sa t├Żka trafa tak toto: https://octopart.com/lpv-20-12-mean+wel ... 40QAvD_BwE

Podla datasheet je to sp├şnan├Ż zdroj ako p├ş┼íe┼í a frekven─Źne by sa to nemalo navz├íjom ru┼íi┼ą na ko─żko traf├ík a ten pr├şjma─Ź pracuj├║ na rozdielnej frekvencii. Sign├íl doraz├ş od vyp├şna─Źa po pr├şjma─Ź ─Źi┼że reagova┼ą reaguje ru┼íi┼ą by to nemalo sign├íl vyslan├Ż od vypina─Źa, na pr├şjma─Źi je ledka ktor├í svieti ke─Ć je pr├şjma─Ź neakt├şvny resp vypnut├Ż a naopak, tam proste prestane rozp├íja┼ą rel├ę

Ke─Ć mysl├ş┼í... Vid├şm, ┼że m├í┼í preh─żad... :pain:
fery66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod djmirente » 21 Aug 2019, 10:53

Ja som sem pri┼íiel po radu ako to vyrie┼íi┼ą a len sa del├şm o poznatky, ktor├ę k tejto t├ęme m├ím :)
djmirente
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod zipaj » 21 Aug 2019, 12:22

a aj si nejak├ę rady dostal, ale ty ich nejako neakceptuje┼í, chce┼í aby sa ni─Ź nezmenilo a m├ívnut├şm ─Źarovn├ęho pr├║tika sa probl├ęm vyrie┼íil. To funguje v rozpr├ívke. V re├ílnom ┼żivote impulzn├Ż zdroj vytv├íra impulzn├ę ru┼íenie ktor├ę nem├í s├şnusov├Ż priebeh a preto┼że ka┼żd├Ż priebeh okrem s├şnusov├ęho m├í vy┼í┼íie harmonick├ę, tak aj zdroj pracuj├║ci s frekvenciou okolo 50 - 100KHz m├┤┼że produkova┼ą vy┼í┼íie harmonick├ę k─żudne aj v 70cm p├ísme a m├┤┼żu ti zahlti┼ą vstup prij├şma─Źa. Situ├ícia s ru┼íen├şm je o to hor┼íia ─Ź├şm je zdroj lacnej┼í├ş, ─Źasto nem├í ┼żiadne odru┼íenie, lebo aj s├║─Źiastky do odru┼íenia nie─Źo stoja.
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2648
Vek: 44.36
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod djmirente » 21 Aug 2019, 13:01

To odru┼íenie mysl├ş┼í t├Żm t├║ tak├║ hr─Źu na konci v├Żstupu traf├íka ? alebo to je e┼íte elektronika v traf├íku navy┼íe?
A rady akceptujem v┼íetky, no prv├Ż pr├şpad m├ím odsk├║┼ían├Ż a druh├Ż pr├şpad zabijaka sign├ílu ├íno tie┼ż som to znegoval preto┼że ten sign├íl tam ide , u┼ż potom by som sk├┤r bral ┼że sa ovplyv┼łuj├║ navz├íjom rele a ten sp├şnan├Ż zdroj(neviem ─Źi je to mo┼żn├ę). A e┼íte jeden postreh skusil som namiesto sp├şnan├ęho zdroja da┼ą oby─Źajn├Ż adapter a zapojil som tam ledky a v┼íetko i┼ílo ako hodinky .─Äakujem
djmirente
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod mr.dred » 21 Aug 2019, 15:17

djmirente nap├şsal:A e┼íte jeden postreh skusil som namiesto sp├şnan├ęho zdroja da┼ą oby─Źajn├Ż adapter a zapojil som tam ledky a v┼íetko i┼ílo ako hodinky
t├Żmto si potvrdil fakt, ┼że ten "zna─Źkov├Ż" Meanwell je e┼íte hor┼í├ş, ako oby─Źajn├Ż adapt├ęr. Ale u LED - driverov je to tak...
V┼íetky s├║ e┼íte chudobnej┼íie na filtr├íciu (vstupn├║ aj v├Żstupn├║), ako be┼żn├Ż sp├şnan├Ż zdroj (zato s├║ tieto drivery tak├ę lacn├ę). Nap├íjan├Żm LEDk├ím to nevad├ş, svieti┼ą bud├║ aj tak, ale vy┼żarovanie vad├ş ostatn├Żm pr├şstrojom, hlavne t├Żm bezdr├┤tov├Żm... Dokonca pripojen├Ż LED-p├ís je v tomto pr├şpade aj celkom slu┼ín├í ant├ęna...
Ten zdroj vyme┼ł za nejak├Ż "norm├ílny" a bude to OK.
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3153
Vek: 54.28
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod djmirente » 21 Aug 2019, 16:33

Presne k tomu som nechcel pr├şs┼ą, ┼że bude tam musie┼ą da┼ą nie─Źo in├ę ale asi nem├ím na v├Żber :D ak by e┼íte niekoho napadlo nie─Źo dajte vedie┼ą. ─Äakujem v┼íetk├Żm zatia─ż
djmirente
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod mr.dred » 21 Aug 2019, 17:02

Ono na ka┼żd├║ boles┼ą existuje mas┼ą, ale bez znalost├ş medic├şny to nefunguje :) a ty zrejme nejak├ę ve─żk├ę znalosti z elektroniky nem├í┼í. Dodato─Źn├ę filtre sa daj├║ sp├ícha┼ą, ale v tvojom pr├şpade by to asi nebol NAJBEZPE─îNEJ┼á├Ź sp├┤sob. :!: Je tam nebezpe─Źn├ę nap├Ątie :!: To nie je hra─Źka na baterky...
A e┼íte dod├ím, ┼że do p├┤vodnej krabi─Źky zdroja, alebo sp├şna─Źa by si to aj tak nevtesnal.
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3153
Vek: 54.28
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod fery66 » 21 Aug 2019, 17:15

mr.dred nap├şsal:Ono na ka┼żd├║ boles┼ą existuje mas┼ą, ale bez znalost├ş medic├şny to nefunguje :) a ty zrejme nejak├ę ve─żk├ę znalosti z elektroniky nem├í┼í...

Plne s├║hlas├şm! Tento probl├ęm sa ur─Źite d├í vyrie┼íi┼ą aj s p├┤vodn├Żm zdrojom...
fery66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod djmirente » 21 Aug 2019, 17:20

tak ako p├ş┼íete bohu┼żial ne┼ítudoval som to viem ─Źo je odpor, kondenz├ítor, ┼że sa do z├ísuvky nem├í picha┼ą multimeter at─Ć:D ale prepoklad├ím ┼że sa d├í tak├ę nie─Źo k├║pi┼ą ─Źi?

EDIT: ak mi nap├ş┼íe┼í presne s├║─Źiastky a dod├í┼í mi sch├ęmu ako pre laika tak to si spravi┼ą viem :D

EDIT 2: ani to nesk├║┼íam a ani to nepotrebujem :) posledne ke─Ć som menil vyp├şna─Ź tak ma f├íza nakopala a to som si bol ist├Ż ┼że som spr├ívny isti─Ź vyhodil :D
Naposledy upravil djmirente d┼ła 21 Aug 2019, 17:38, celkovo upraven├ę 2 kr├ít.
djmirente
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 21 Aug 2019, 17:29

┼że sa do z├ísuvky nem├í picha┼ą multimeter

Toto je pravda len z polovice - aj ke─Ć vy to rad┼íej nesk├║┼íajte ke─Ć ste toto nap├şsal.

Ke─Ć ten multimeter bude nastaven├Ż na striedav├ę nap├Ątie aspo┼ł cca 250V, pohod├ş─Źka. Odmeriate re├ílnu hodnotu nap├Ątia.

Ke─Ć bude nastaven├ę meranie pr├║du, pruser.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1329
Vek: 22.83
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod Jerry19 » 22 Aug 2019, 14:04

Daj ten prijimac co najdalej od toho zdroja, aby mu ten zdroj nerusil prijem... A ked mozes daj to tak, ze medzi tym bude nieco, idealne plech zelezny uzemneny... ale hocico je lepsie ako nic... Aby sa to rusenie zdroja odtienilo ... Ak mas nejaky feritovy kruzok, daj ho k tomu zdroju na privodny kabel...
Jerry19
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1378
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2007

Odosla┼ąod zipaj » 22 Aug 2019, 14:28

ten feritov├Ż toroid na vstup 230V aj na v├Żstup, prevliec┼ą obidva vodi─Źe s├║─Źasne a ak sa zmest├ş, tak spravi┼ą 2-3 z├ívity
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2648
Vek: 44.36
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod MisoTipek » 22 Aug 2019, 18:54

A je tam ur─Źite rel├ę? P├ş┼íe┼í max.1000W min.5W , nieje to sp├şnan├ę triakom? A vad├ş mu typ z├í┼ąa┼że?
:pain:
MisoTipek
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 22
Vek: 39.56
Zalo┼żen├Ż: 13.03.2016

Odosla┼ąod 5ko » 22 Aug 2019, 19:25

Asi si trafil,
preto┼że sa mi nezd├í norm├ílne, aby niekto vyrobil zariadenie, ktor├ę sa bude navz├íjom ru┼íi┼ą z vlastn├ęho zdroja. :wink:
,,ale v ry┼żovom poli je v┼íetko mo┼żn├ę. :wink: ,,
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8572
Vek: 63.63
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Nezaradite─żn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist