PlayStation 2 a Mod Chip, vaše skúsenosti

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

PlayStation 2 a Mod Chip, vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa bobor1992 » 20 Okt 2010, 08:43

Zdravím. Idem si z DX objednať Mod Chip na PlayStation 2, je to ModBo 4.0. Je tu niekto, kto má skúsenosti jednak s inštaláciou tých čipov, jednak s rôznymi "fíčurami"? Počul som, že existujú nejaké DVD, ktoré umožňujú také veci ako hranie ISO hier z USB HDD, prehrávanie DivX... Stretol sa s tým niekto?
Toto nieje warez, je to len na študijné účely. A aj keby nie, žiaden warez tu nebude...
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Príspevok od používateľa skromny » 20 Okt 2010, 10:30

ber to len ako radu ako nakrmit... vyhladavaci stroj... napriklad stryka googla... ale skus si pozriet nieco ako "Free MC Boot" - botovanie z Memory Card...

osobne mam tri PS2ky, ani jedna z nich nema cip, nemam ani jednu palenu hru ale toto som skusal minimalne kvuoli moznosti pustaniu homebrew - niekedy aj PS2ka potesi ako divx/mp3 prehravac...

pokial nemas najnovsi model a mas k dispozicii niekoho zo swapmagicom/cipom/fmcb nablizku a je Ti to schopny a ochopny vyrobit (otazka par minut) tak by som skusil tuto cestu..

dalsia moznost je spominany swapmagic - kde v principe nabootujes originalne "specialne" CD/DVD, v pravy moment mu ho vymenis za "neoriginalne" a on pokracuje v spustani "dalsieho bootu" z neho... (swap magic, USB Advance, USB Extreme - je to ale viazane na kupu tohoto "servisneho" originalu...

a nie, nenabadam na warez a ani inu cernotu...
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 20 Okt 2010, 11:18

Nuž ten Free MC Boot vyzerá fajne. Ale potom keď mi ho niekto nahrá na kartu, môžem si už aj sám nahrávať tie homebrew aplikácie?
Asi najlepšie bude to čipnúť, pretože hranie hier je potom celkom komplikované, swapovať disky alebo cez ESR. Keď si dám do PS2 chip, bude to fungovať normálne, že napálim ISO a hrám? (Ako keď som mal čipnutú PS1)
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Príspevok od používateľa skromny » 20 Okt 2010, 11:27

hej, hej... budes ho mat "plne vyliecene"... potom uz len nejaky launcher/browser (myslim ze v navodoch najdes aj zmienku o tom) a muozes pustat z USB/MC, HDD, CD/DVD co potrebujes... aj homebrew, dokonca si aj hru budes muoct napalit a vyskusat zahrat pred tym nez si ju kupis...
0

Používateľov profilový obrázok
lop13
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 11 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lop13 » 20 Okt 2010, 11:28

ak nemas najnovsi model ps2 da sa nahrat na kartu soft s ktorim potom mozes spustat neoriginal hry. tie sice treba palit trocha speacialne ,respektive vytvorit image a potom patchnut a vypalit. Ja sice mam spraveny aj chip (nudil som sa). Ale inak to fnguje tek ze nahra sa boot soft na kartu. a mozes si ostatok ulozit nna usb aby ti to na karte nezaberalo miesto na save. A mozes prehravat mp3/wma/ogg... filmy dvd/divx...., hrat paleny hry, a mozes si save zalohovat na usb a tym padom ti staci aj najlacnejsia 8mb karta.
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 20 Okt 2010, 11:35

No ja mám PS2 slim z konca roku 2007. Chcel by som spraviť chip aby som mohol hrať hry tak že napálim a frčí sa, a samozrejme aj tie homebrew aplikácie. Našiel som taký pack, ktorý inštaluje na Memory Kartu všetko potrebné a užitočné, teda aj tú aplikáciu na prehrávanie DivX, USB Advance... Objednal som si z DX čip ModBo 4.0 a 64MB memory kartu, takže sa pokúsim nainštalovať ten čip. Mám aj stiahnuté schémy pre jednotlivé verzie, hádam sa to nedoserie nejako.
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Príspevok od používateľa remusator » 20 Okt 2010, 12:24

Mohol by mi niekto objasnit, podsunut material ako na FreeMcBoot ?
Swapa som doma mal, ale nepodarilo sa mi rozbehat free mc..
V podstate tie swapy boli dobre, nikdy ziadne problemy neboli, ale CD a DVD su vyrobene nejak nekvalitne, neviem, je na nich vidno kruhy, ktore presvitaju, a vyzera cele medium ze sa prelomi kazdu chvilu..
No zatial drzi..
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 20 Okt 2010, 15:07

Ten nutný základ som našiel tu. http://bootleg.sksapps.com/tutorials/fmcb/noobie.php. Keď mám spravený chip, môžem už normálne spúšťať programy z USB?
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

jurajPS2
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Vek: 41

Modbo Chip

Príspevok od používateľa jurajPS2 » 08 Jan 2011, 18:42

Ahoj vsetkym, mam neriesitelny problem aspon neriesitelny pre mna.

Dal som si znamemu chipnut PS2 77004 s modbo chip 735 a kedze to bolo cez dve osoby dopadlo to ta kze som zaplatil chip tam urcite je ale nic co ma fungovat pod 735 ako dvd, mp3 atd atd, nefunguje ked sa zapne playstation tak uvodna obrazovka je aj s uvitanim modbo chip ale ako pisem nefungu je to. Viete niekto nieco poradit ci tam netreba instalacne cd alebo nieco podobne
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Príspevok od používateľa mclareniak » 08 Jan 2011, 18:58

Na modbod chipoch pokial viem treba pri starte nieco urobit aby sa pustili hombrew app. Ono sa pusti take menu a potom sa da pustit napr. MP3 player alebo video player
0

jurajPS2
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Vek: 41

Príspevok od používateľa jurajPS2 » 08 Jan 2011, 19:16

mclareniak napísal:Na modbod chipoch pokial viem treba pri starte nieco urobit aby sa pustili hombrew app. Ono sa pusti take menu a potom sa da pustit napr. MP3 player alebo video player
No a prave a snazil som sa hladat na moznych a nemoznych forach a nikde som k tomu nic nenasiel. skusal som vsemozne veci a neviem ci to nie je spravene, aj ked potom mi zas nejde do hlavy preco sa uz objavuje modbo chip na uvodnom displei.
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Príspevok od používateľa mclareniak » 08 Jan 2011, 20:39

No nebol som doma tak som ti nevedel presne odpovedat.

Ale uz som doma a nasiel som toto.

Mam doma 2 CD a volaju sa dev.installer a dev.superpack. Su to napalene. Na jednom CD mam napisane Vypnut PS2 Stlacit RESET na 4 sekundy a potom este raz kratko. Na tom CD by mali byt player MP3 aj video a to sa nainstaluje na MC. Potom sa to da pomocou toho RESETU spustat z MC.

Pozri tu

Kód: Vybrať všetko

http://www.eurasia.nu/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=45&orderby=hitsD
vola sa to tam dev.installer superpack
alebo

Kód: Vybrať všetko

http://rapidshare.com/files/441509077/dev.superpack.rar
to by mal byt image toho CD superpack. Ten by ti mal ist normalne spustit ako hra ked mas chip. A v tom programe je installer na MC. Potom uz len skusit to pomocou toho RESETU a malo by sa to spustit z MC aj bez vlozeneho CD

Daj vediet este o ake PS2 ide ci je to PS2 alebo PS Two
PS Two nema TL RESET tak tam by to malo ist tak isto s gombikom zapinania konzoly.
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 09 Jan 2011, 00:17

Ak sa ti chce, vyskúšaj ten môj postup s memory kartou aby si nemusel šaškovať zbytočne s CDčkami a resetom ...
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

martin130w
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 22 Mar 2009, 00:00

Príspevok od používateľa martin130w » 21 Mar 2011, 02:42

lop13 napísal:ak nemas najnovsi model ps2 da sa nahrat na kartu soft s ktorim potom mozes spustat neoriginal hry. tie sice treba palit trocha speacialne ,respektive vytvorit image a potom patchnut a vypalit. Ja sice mam spraveny aj chip (nudil som sa). Ale inak to fnguje tek ze nahra sa boot soft na kartu. a mozes si ostatok ulozit nna usb aby ti to na karte nezaberalo miesto na save. A mozes prehravat mp3/wma/ogg... filmy dvd/divx...., hrat paleny hry, a mozes si save zalohovat na usb a tym padom ti staci aj najlacnejsia 8mb karta.
Ale ako nahram ten soft na kartu ?
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 25 Mar 2011, 19:43

Zdravim
Nasiel by sa tu niekto ochotny, potrebujem navod ako nainstalovat modchip do PS2 slim. Modchip je "Firechip 4" podla toho mala co som vygooglil mal by byt pouzitelny ale chyba mi navod. Google zatial mlci asi kladiem spatne otazky...
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: PlayStation 2 a Mod Chip, vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa CxMato » 16 Mar 2018, 22:33

Nazdar. Zháňam na ps2 modchip 4.0 modbo alebo 5.0 modbo. Neviete kde sa to dá zohnať okrem ebay aliexpress či amazon ? Potreboval by som to najskôr a čakať vyše mesiaca až dvoch to sa mi veľmi nechce. Nepovaluje sa to domu niekomu alebo vie niekto kde sa to dá zohnať na SR/ČR ? Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: PlayStation 2 a Mod Chip, vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa oravan » 16 Mar 2018, 23:44

mal ho doma ale nikomu som to nedal ani nazapojil do prístroja len na 100 percent som ho odpeľhal nemám ho a netuším kde je tak smola
0

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: PlayStation 2 a Mod Chip, vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa CxMato » 17 Mar 2018, 00:29

asi ťa márne budem prosím, či by si to neskúsil pohľadať.
0

PatrikMckane
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 29 Jan 2017, 21:48
Bydlisko: Hadaj

Re: PlayStation 2 a Mod Chip, vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa PatrikMckane » 17 Mar 2018, 00:39

Modbo teraz doma nemám.ale moja skúsenosť z Modbo alebo freemcboot je taká že radšej napajkovat čip ako sa je..ť z freemcboot. Mám doma 4 ps2 v 3 mám čip a jednu neocipovanua zablombovanu. Keďže mám fat verziu z HDD ta čip je pre mňa lepšia voľba.do slimky som dával čip tiež a žiadny problém..

-- Spojený príspevok 17 Mar 2018, 01:52 --
Washu napísal:Zdravim
Nasiel by sa tu niekto ochotny, potrebujem navod ako nainstalovat modchip do PS2 slim. Modchip je "Firechip 4" podla toho mala co som vygooglil mal by byt pouzitelny ale chyba mi navod. Google zatial mlci asi kladiem spatne otazky...
Nazdar nejaký firechip som mal ja v mojej prvej ps2. Menil som ho za modbo lebo ten firechip nepodporoval dev1 ani dev2 mod. Viem ze som si robil plán ako bol nainštalovaný. Ak sa ozvem cez SS aby som na to nezabudol tak ti to pošlem. Mám to v PC na 100%...
0

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: PlayStation 2 a Mod Chip, vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa CxMato » 17 Mar 2018, 01:04

Pani od ktorej som kupoval ps2, mi zaručila, že napalene hry fungujú... Ale keď som rozohral to ps2 tak žiaden čip som nenašiel.. každopádne ja tam ten čip musím napájkovať a len ho potrebujem odniekiaľ zohnat.. kde si to objednával ? Ps: mám ps2 scph 75003 slim
0

Napísať odpoveď