Mikrokontroléry a FreeRTOS nebo jiné

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Mikrokontroléry a FreeRTOS nebo jiné

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 27 Aug 2015, 18:13

Zdravím pány a dámy,

Sice nejsem top programátor a mám se toho ještě móóóóóc učit, ale nedá mi to a musím se zeptat.

Co si myslíte o FreeRTOS nebo jiných OS na mikrokontrolérech?? Zde asi 8-b MCU nemá cenu vzpomínat (sice to není vyloučeno, ale....). Jinak podle mě k nějakým ARM procesorům by to mohlo ulehčit práci, ne?? Pěkně to oddělí HW od SW.

Nyní si hraju s deskou FRDM-KL46Z, kde jsem rozjel FreeRTOS, ale teprve jej ošahávám a zjišťuju co kde je v kinetis design studiu, ...... Takže velký amatér........... :D :D :D :D

No a hned se nabízí. Má cenu se tím zabývat?? Nebo je to zbytečná věc. A jestli to má cenu, tak nevíte o nějaké literatuře o FreeRTOS?? Používá se to vůbec??
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikrokontroléry a FreeRTOS nebo jiné

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 27 Aug 2015, 19:00

zdar jirka, zmysel to ma pokial mas aplikaciu co to vyzaduje :-) freertos ma platenu dokumentaciu a je to tak trochu ostara. skus mrknut po chibios alebo os od coocoxu, coos. coos je celkom jednoducho napisany a prehladny, je pre arm, chibi je tusim portnuty aj pre avr a pod. a nic neboj, literaturu ti netreba, len zdokumentovane funkcie OS ako mailbox, semaphore, HAL a pod. ked napises dve tasky ktore cakaju na seba popripade si vymienaju medzi sebou data tak ti to cele dojde aj bez knihy. OS ti hodi dost slusny overhead pri prepinani uloh a podobne, tak ma skor zmysel na niecom rychlejsom ako 8bit, ale ide to aj na 8bitoch pokial nepotrebujes vela vykonu.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok