Ukradnutý tablet,informácia

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa mirosne » 08 Dec 2015, 16:55

Zdravím radcovia,
dcére ukradli tablet,je ho možné nejako nájsť pomocou GPS,alebo pomocou niečoho iného?Nepoznáte nejakú fintu?Doma ostala len krabica s návodom,záručný list,doklad o kúpe.Orange nespolupracuje,tak sa aspoň deaktivovala SIM.Na políciu ma neposielajte,nemá to význam.Ďakujem za prípadné rady. :thanks:
0
Pozdravuje vás Miro.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Dec 2015, 17:06

Ono to je tak, ze orange a policia sa na to vyse...u.
A keby si to aj lokalizoval, co urobis? Vykopnes dvere a vbehnes mu do domu?.
Pockas si ho (ju) a povies ze daj mi tablet? Povie ti ze ho kupil na ulici. Ako mu dokazes ze on ho ukradol?
Rozbijes mu (jej) ksicht?

Pokial nepristihnes, je to tazke riesit to.

Ja som na policiu nahasil ze mi niekto stale vyvolava na pevnu linku a otravuje ma s telefonatmi (nic nevracel, len funel) a povedal ze pokial sa nejedna o tresny cin, tak nemozu nic robit, ani mi dat meno alebo cislo dotycneho. Tak o com to je.

TOTO NEROB, TO JE LEN VTIP
Nahlas na policii, ze ten tablet obsahuje, teroristicke unformacie tyjkajuce sa utoku v Parizi a budu ho mat za 5 minut. :-D . Len potom neviem ako z toho vyviaznes.
TOTO NEROB, TO JE LEN VTIP
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa Andrej152 » 08 Dec 2015, 17:07

mala tam google ? da sa to cez google zablokovať
0

Používateľov profilový obrázok
Mat77
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 08:30
Bydlisko: Košice
Vek: 28

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa Mat77 » 08 Dec 2015, 17:08

Nič lepšie ako https://www.google.com/android/devicemanager?hl=sk ma nenapadá, ale ak sa nemýlim tak to musí byť aktivované dopredu na tablete. A taktiež by musel mať internet, nezmenený google login atď. ... proste veľa podmienok aby to mohlo reálne fungovať...ale za skúšku nič nedáš.

No viacmenej tým nič nezískaš ako už bolo spomenuté
0

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa Andrej152 » 08 Dec 2015, 17:10

0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa mirosne » 08 Dec 2015, 17:30

Ok,moc ďakujem aj keď si tiež myslím,že to pôvodné konto je už určite zmazané.Skúsim.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa mclareniak » 08 Dec 2015, 18:06

Kamaratovmu synovi ukradli na zeleznicnej stanici mobil. Hned isli na policiu a za 2 tyzdne mu zaklepali na dvere policajti a doniesli mu mobil. Takze by som to nezatracoval. Ak tam bola SIMka tak podla IMEI by to mohli vediet zistit. Len ci budu chciet.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa mac26 » 08 Dec 2015, 18:41

Ak zariadenie vies kde/u koho je ale ten nespolupracuje/ nemozes ho skontaktovat, treba ist na policiu, oni to vyriesia.
On to totiz ma odovzdat.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa 5ko » 08 Dec 2015, 18:47

Ked som stratil služobný S ace4, tri týždne starý, tak bola do 20 min. vypnutá SIMka a kedže som nemal zapnutú lokalizáciu, tak som bol v prdeli.Akurát sa ten sviniar o tri dni prihlásil na Gmail,lebo som tam mal zapnuté heslo a podarilo sa aspoň zablokovať obrazovku či čo, ale aj tak je to trt platané.Orange mi dal novú kartu s tým istým číslom,zablokoval starú, ale ani policajti zatial nič nanašli.
Ono je tá lokalizácia dvojsečná zbraň, ak ju máš zapnutú v každej riti vedia kde si ,čo si, ale ak ju vypneš, máš smolu a zlodej či nálezca sa raduje. :wink:
Darmo som ho mal poznačený, takže aj pri náleze viem dokázať, že bol môj,pretože nikto netuší akú značku som si tam urobil a ona sa najde pri konfrontácii,ale to je šanca 1:999 :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Jakub77
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 20 Apr 2015, 09:38
Bydlisko: Stredozem
Vek: 47

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa Jakub77 » 08 Dec 2015, 19:01

Ako píše mclareniak tréba ísť na Políciu "aj keď ja ten orgán nemusím" nahlásiš krádež ale musíš povedať aj EMAI číslo a keď do telefónu niekto vloží SIM kartu"ak bol na SIM kartu" operátorovi ukáže kto je pod tou SIM registrovaný a pôjdu po ňom.Aj keď on môže povedať že ho kúpil ale aspoň vieš komu môžeš s kľudom prij...ť.
0
Airsoft STRED

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Dec 2015, 19:50

A ako je to oficialne, ak niekto nieco kupi napr. na ulici alebo v second hand obchode na mobily a neskor sa zisti (policia ho vypatra) ze to bolo ukradnute (bolo to riadne nahlasene na policiu), ma na to dotycny nadalej narok, alebo to moze bezproblemov policii vyziadat a on to musi odovzdat?
Toto ma zaujima. Je tu neaky pravnik?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa mac26 » 08 Dec 2015, 20:34

pravnik sice niesom, ale mobil ti musi vratit. A on uz si potom moze nejak vymahat peniaze od toho co ho kupil, aj sudom.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 08 Dec 2015, 21:27

Jakub77 napísal:Ako píše mclareniak tréba ísť na Políciu "aj keď ja ten orgán nemusím" nahlásiš krádež ale musíš povedať aj EMAI číslo a keď do telefónu niekto vloží SIM kartu"ak bol na SIM kartu" operátorovi ukáže kto je pod tou SIM registrovaný a pôjdu po ňom.Aj keď on môže povedať že ho kúpil ale aspoň vieš komu môžeš s kľudom prij...ť.
asi myslis IMEI, a operatori sa nejak nehrnu bonzovat, kto je majitelom sim karty. Tam musi byt cena mobilu cez tusim 200 ecok, aby to vobec zacali riesit.
V zalozni kradnute mobily nekupis, kamos chcel nedavno predat svoj - mal k tomu aj papiere, zarucak, a ked videl kolko papierov musi vyplnit, tak sa na to vykaslal. Policajti robia caste razie.
Takze jedine predat len tak z ruky a vtedy by bol novy majitel blazon, aby tam dal svoju simku - pre predplatene karty sa da bez problemov ziskat neregistrovana simka.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

hrucho
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 12 Jan 2010, 00:00
Vek: 49

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa hrucho » 08 Dec 2015, 21:47

Na takéto situácie pamätá aj Eset ... ale pravdepodobne tam nainštalovaný nebol :(
0

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 09 Dec 2015, 00:13

Myslím že sa nedá nič robiť.Ppolícia sa nato vykašle a na lokalizáciu pomocou google potrebuješ mať na zariadení zapnutú polohu no ajtak ti ho nájde len spresnosťou 1000m. takže hľadať kto v okolí má ten tablet bude ťažké keďže dnes má už skoro každý tablet.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa kubo150 » 09 Dec 2015, 01:31

Tak ma napadlo, nieje na toto určený nejaký soft?

Napríklad taký čo je skrytý v systéme, po zapnutí zariadenia a pripojení na internet sa automaticky pripája na server a overuje stav či je vyhlásený ako nezvestný, ak overí, automaticky posiela informácie o userovi, kde je, aké stránky navštevuje, aké telefónne čísla sú volané zo zariadenia a prípadne hocičo čo pomôže identifikovať neoprávneného používateľa.... mohlo by to byť implementované už v základnom systéme. aby aj po prepálení resp obnovení údajov táto funkcia fungovala.

Na aktiváciu stavu nezvestný by boli potrebné trebars nejaké prístupové meno a heslo prípadne mac identifikátor niektorého z network rozhraní ktoré sú uvedené len na príslušných papieroch od zariadenia ktoré samozrejme môže mať len riadný kupca.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa Drakoush » 09 Dec 2015, 02:06

Na potulkách obchodom s aplikáciami som si nič nevšimol, ale kompas a pod. ko..tiny, tých tam je :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Dec 2015, 07:30

Neviem kto vymýšlal android, ale to čo tam napchajú z výroby je neskutočné.Kopec sprostostí, čo v živote nepotrebujem a vôbec sa to nedá odstrániť,len čo to zaberá pamäť.V roletách menu je v ponuke vždy len zapnúť,ale vypnúť alebo odstrániť či odinštalovať tam nie je alebo to musí človek hladať pozašívané celkom inde, ako by sa predpokladalo.Napr.zrušiť či vymazať záložku som dosial nenašiel.

Verím tomu, že to čo písal kubo tam určite je ,ale nie pre smrtelníkov,len pre tých trojpísmenkových.Už len čakám, kedy urobia zákon, že ak nemáš mobil, budeš musieť chodiť nahlasovať na úrad zmenu polohy nad 100 metrov pod hrozbou pookuty.
Svet je chorý.
Mirko, sori za OT.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 09 Dec 2015, 08:38

5ko, cisty android je v pohode, najvacsiu brzdu tam robia výrobcovia mobilov, ktori tam dokazu napchat vsetko mozne, a potom je mobil lenivy.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
MacGyver
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzinov
Vek: 35

Re: Ukradnutý tablet,informácia

Príspevok od používateľa MacGyver » 09 Dec 2015, 13:50

Skusim aj ja povedat nieco k teme. Ked som stratil mobil a nahlasil ho na policii ako kradnuty (pre vlastne bezpecie), resp ako strateny , tak mi bolo povedane ze kazdy pondelok posielaju ziadosti operatorom o preverenie ci sa v ich sieti nachadza mobil s IMEI XYZ a koho sim karta sa v nom pouziva. Potom vraj posielaju predvolanie dotycnemu. Nemam to vsak nijak overene, ale pocul som to od viacerych ludi. Uspesnost a ochota je uz na dalsiu debatu. Stale si mozes ale vyziadat vysetrovaci spis. Co sa tyka vratenia kradnuteho telefonu, je vraj rozdiel ci bol kradnuty telefon kupeny podla obcianskeho alebo obchodneho zakona. Pretoze v jednom pripade ti telefon zhabat mozu, v druhom nie.
0
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok