Krížová prepojka na vodovod

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Krížová prepojka na vodovod

Príspevok od používateľa djwiktor » 20 Dec 2015, 17:51

Ahojte majstri.

mam na vas tazku otazku - mamina ma doma v starom dome prehodene teplu a studenu vodu v rurach v stene ( asi to robil daky odbornik).

Kedysi davnejsie som videl taku krizovu spojku, ktora sa da medzi trubky a bateriu a prehodi teplu so studenou vodou. No ani za boha to neviem teraz nikde najst, netusim ako sa to volalo.
Budem rad ak sa niekto s tym stretol a da sem link kde sa to da kupit, lebo v metagase na mna pozerali ako na zjavenie ked som im vravel co potrebujem.
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 21 Dec 2015, 05:56, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Doplnenie interpunkcie v názve
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Krizova prepojka na vodovod

Príspevok od používateľa Samanko » 20 Dec 2015, 19:43

slaby popis, z akeho materialu su potrubia ? ma naopak co ? ma vyvody opacne alebo ma pomiesanu vodu alebo co vlastne ?
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Krizova prepojka na vodovod

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Dec 2015, 19:47

ak je to stary dom, tak to nema prehodene. Niekedy nalavo bola studena a napravo tepla - tak som to poznal dlhe roky, az ked teraz dokoncujem dom, tak som sa dost divil, ze preco na vsetkych bateriach je ten indikator (modry, cerveny pasik) naopak. a to ono je teraz nalavo tepla a napravo studena voda.
Dalsia vec moze byt, ze ma na oboch stranach steny baterie (dajme tomu kuchyna ma spolocnu stenu s kupelnou), vtedy jednoducho sa dalo do steny T-cko a na jednej strane bolo prehodene tepla/studena.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizova prepojka na vodovod

Príspevok od používateľa zylo64 » 20 Dec 2015, 21:05

Neviem, ale ja to ako problém nevidím. Tie terčíky (červený a modrý) sa dajú medzi sebou prehodiť a potom je to otázka zvyku, že studená je vľavo a teplá vpravo. Je to jednoduchšie ako prehadzovať rúrky.
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizova prepojka na vodovod

Príspevok od používateľa djwiktor » 20 Dec 2015, 22:03

No dom je stary, a vlavo je studena, vpravo je tepla - su to vyvody trubiek. Z druhej strany steny uz nie je nic ine. Toto je jediny vyvod. To ze sa terciky daju vymenit, mi je jasne, ale asi netreba nadhadzovat, ake je to naucit starsich ludi na to aby si zvykli.

Na tie vyvody chceme dat novu bateriu pakovu, resp sme dali, ale nie je to ono a uz to skoncilo parkrat popalenim sa na horucej vode, vymena tercikov nepomohla. preto to chcem riesit takto.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Krizova prepojka na vodovod

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Dec 2015, 22:16

Pre niektorých majstrov je problém ,dodržať vo vední potrurbia systém, aby bola studená voda a teplá stále na jednej strane,pretože sa im nechce prekrižovávať trubky, v problémových bodoch rozvodu,a potom je to naozaj len o zvyku, že na ktorej strane je ktorá voda.
Ako vravia elektrikári - fáza vlavo, nulkák vpravo, tak vodári majú teplá vlavo studená vpravo,no nie vždy je to jednoduché dodržať,a tak sa stáva, že v niektorej miestnosti to jednoducho z ,,technických príčin,, nie je možné./jednoducho to nevydá priestorovo v stene prekrížiť /
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Krizova prepojka na vodovod

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Dec 2015, 22:18

No tak to je klasika v starych domoch. Neviem, ci take spojky sa vyrabaju, mozno poprosit vodara, nech take nieco urobi, ale bude to vyzerat neesteticky. Baterie, ktore by si to vnutri prehodili tiez asi neexistuju.
Jedine zeby to vodar prehodil niekde v stene, ale to by znamenalo rypat do steny
0

rudo7117
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11 Feb 2013, 21:47
Bydlisko: NO

Re: Krížová prepojka na vodovod

Príspevok od používateľa rudo7117 » 21 Dec 2015, 19:45

Ak by si chcel termostatickú batériu, tak studená musí byť vpravo. Ináč nebude fungovať. Ale ak to má nejako vyzerať, tak vysekať a vykolenovať.
Prílohy
images.jpg
images.jpg (7.81 KiB) 3436 zobrazení
0

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Krížová prepojka na vodovod

Príspevok od používateľa Harchom23 » 21 Dec 2015, 21:18

neviem či sa ti to podarí nájsť, alebo pod čím to hľadať, ale mali sme v kúpeľni (keď ešte bola vaňa) batériu (pákovú) na ktorej bola ta "kazeta" alebo ako sa to volá otočené, trúbky boli všade rovnako, ale ona bola opačná... to by bolo pravdepodobne pre teba ideálne riešenie...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Krížová prepojka na vodovod

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Dec 2015, 09:02

Asi myslíš kapotovanú batériu, tá mala na jednom vývode kartušu a druhý prívod sa pripájal do nej medenou trubkou,ktorá sa dala prispôsobiť akejkolvek rozteči vývodov, teda od 150-100mm, a ked sa namontovala vývodom hore a dala sa horná výtoková trubica,/ obrátené U/ tak sa dalo aj upraviť to čo potrebuješ,teda prehodiť smer vody a páky.
Robil som dosť dlho s vodou, ale niečo hotové na prekrížýenie tiež neregistrujem, to už skôr z PPr, tam sú aj oblúky predlisované, aj nástenkové komplety na batériu s prestavitelnou roztečou vývodov.
Ináč sekať stenu kôli tomu, je dobrá makačka, pretože je treba opatrne vybrať obkladačky, vysekať otvor taký, aby sa tam dalo rezať, manipulovať s hasákmi, vložiť šroubenie,lebo ináč sa to poprehadzovať nedá, jedine že je to koncový vývod, tam nie je problém.
No prajem pevné nervy. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď