Zná to někdo?

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Zná to někdo?

Príspevok od používateľa amater63 » 24 Júl 2016, 22:22

Ta jsem si něco listoval,a narazil jsem na minulost o které se moc nemluví.je to kus historie co se týká hudebníků, foto není moje ,ale možná to někdo zná a trápil se s tím.....jako já ..
Prílohy
stahování (1).jpg
stahování (1).jpg (9.06 KiB) 5653 zobrazení
stahování.jpg
stahování.jpg (7.92 KiB) 5653 zobrazení
0

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa Harchom23 » 24 Júl 2016, 22:30

poznám to, aj keď som to v živote naživo nevidel ani nepočul... krásny analógový efekt...
0

Používateľov profilový obrázok
SIGINT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 28 Nov 2012, 09:23
Bydlisko: Trakovice
Vek: 48

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa SIGINT » 24 Júl 2016, 22:32

Podľa mňa je to ECHO... páska ide dookola jedna hlava je nahrávcia, potom snímacie a na konci mazacia.

Jozef.
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa amater63 » 24 Júl 2016, 22:46

Tak,ano byla to nekonečná páska-smyčka která se např.(hlavně zpěv)požívala pro daný efekt.,na konci se mazala ...atd,pásku jsi musel měnit ,však je to historie.1 koncert,i dvakrát,co týká pásek,jako u starších strojů.Tak se dělal HALL....----Upravím že se dělal elektronika podle vlastních podkladů (uprava at to dá co to dá) po mechanické stránce opravdu -NEZMAR-,
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa miroja » 24 Júl 2016, 23:01

Pouzivali sme to v minulum tisicroci na efekty v IRS Zilina.
Paska sla celkom rychlo, (tusim tam bol motorcek z gramaku) a kedze slucka bola kratka, dost rychlo sa zodrala. Tiez to bolo dost citlive na kvalitne zlepenie pasky, inak bolo pocut lupanec na mieste zlepenia pasky. Ako prislusenstvo sa dodaval taka "slapka" na nohu, cim sa skratoval vystup echosignalu. Zakladny sum nezanedbatelny, kedze to bezalo na germaniach :-)
Nuz ale nic lepsie vtedy nebolo, tak sme sa s tym trapili.
V drujej polovici 80-tych rokov vyrabali tusim Vrable inovovanu verziu - Tesla AOS191, Studioecho. Bola o cosi lepsia mechanicky a dala sa tam zalozit bud tiez kratka slucka, alebo speci kazeta s dlhsou paskou. Samozrejme bola upravena aj elektricky, tusim tam nasypali MAA503-ky ako skoro vsade...
Farba sedo-oranzova,alebo len seda ako standard vyrobkov Tesla Vrable.

(Obrazok z netu)
Prílohy
echo.2.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa amater63 » 24 Júl 2016, 23:19

Ano ,setkal jsem sem se s tím.Bylo to třídu více.Co týká OZ -MAA503, potom 741 ..,748 ,taky jsem si s nima něco zažil.,,však tady nic nebylo,? jak jsi měl bastlit. :confused:
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa Merak » 24 Júl 2016, 23:27

Miroja, my sme to používali v IRŠ TLIS v BA na Mladosti
spomínam si na to, v praxi som to nezažil ale držal som to a snažil som sa to kedysi rozbehať, asi pred 10 rokmi
staré zlaté časy
a potom sme mali ešte veľké doskové ECHO, asi 1,2m x 2,5m v kovovom ráme a obyté doskami so servomotorom navrchu
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa amater63 » 24 Júl 2016, 23:56

Upřesním ,to jsem byl mladší,,používali jme to cca.1983 říkám vzpomínky,To se dělali kopie(p'ro zajímavost zítra oskenuji myšlenky na papíře které jsem tvořil.)našel jsem při uklidu .Upnu to sem.(ano o elkách.)------kdy nebylo z čeho čerpat informace jako dnes.Berte to s nadhledem.
Prílohy
scan 20001-...jpg
scan 20001-..jpg
scan 20001.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 25 Júl 2016, 15:45

Když jste načli ty analogový efekty -- víte někdo, co to byla rámusárna?
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa fery66 » 25 Júl 2016, 16:27

amater63 napísal:Ta jsem si něco listoval,a narazil jsem na minulost o které se moc nemluví.je to kus historie co se týká hudebníků, foto není moje ,ale možná to někdo zná a trápil se s tím.....jako já ..
Mal som tú česť to mať rozobrané na stole. To je ale strááááááááááášne dávno... :(
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa amater63 » 25 Júl 2016, 16:33

Gavin Milarrr napísal:Když jste načli ty analogový efekty -- víte někdo, co to byla rámusárna?
Tak to opravdu nevím. Rámusárna byla tenhle víkend na :rolleyes: (Cibula festu.Holíč letisko.) -však nás obeznam.
0

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 25 Júl 2016, 16:59

Rámusárna je místnost, přes kterou se pouští echo. Může to být chodba nebo normální místnost, dobré je, když má aspoň deset metrů v jednom směru (i úhlopříčně) a pokud možno bez oken. Do jednoho rohu se dá reprák, pouští se do něj odposlech, křížem přes místnost mikrofon. Zpoždění na délku místnosti vytváří echo, resp. hall. Pokud je třeba zpožděný kanál tlumit, provádí se nastěhováním matrací, křesel, pohovek nebo jiného měkkého nábytku. Z toho důvodu se v rámusárnách často souložilo -- sranda byla pustit signál z rámusárny právě v nejlepším. S finálním mixem to dělalo zajímavé věci...
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Júl 2016, 17:41

Počul som, že niečo podobné mali aj filmové ateliery,ale volali to - ruchovňa- pretože sa tam vytvárali ruchy sprevádzajúce film,teda zvuky motorov aut, klepot kolajníc vlakov, aĺebo dupot kopýt koní a preto tam mali kadejakých harabúrd, s ktorými zvukári pozerajúc film na plátne hrkotali,vrzgali a búchali podla potreby a nahrávali to do zvukovej kópie.No neviem, či vedeli niečim nahradiť aj tie zvuky pri kefovaní... :lol:
Gavin -potom to robilo iste aj iné zaujímavé veci , hlavne kádrové. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa amater63 » 25 Júl 2016, 17:57

Gavin Milarrr napísal:Rámusárna je místnost, přes kterou se pouští echo. Může to být chodba nebo normální místnost, dobré je, když má aspoň deset metrů v jednom směru (i úhlopříčně) a pokud možno bez oken. Do jednoho rohu se dá reprák, pouští se do něj odposlech, křížem přes místnost mikrofon. Zpoždění na délku místnosti vytváří echo, resp. hall. Pokud je třeba zpožděný kanál tlumit, provádí se nastěhováním matrací, křesel, pohovek nebo jiného měkkého nábytku. Z toho důvodu se v rámusárnách často souložilo -- sranda byla pustit signál z rámusárny právě v nejlepším. S finálním mixem to dělalo zajímavé věci...
Hlavně že to nehoukalo. :P
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa amater63 » 29 Júl 2016, 20:40

Zná někdo tento I.O.,používalo se v audiu.A to u více značek,ale v jiné podobě jak jsem uvedl.(foto)-mám na na mysli s opravou ---- zařízení -výměnou.,atd. je to moje foto.
Prílohy
SAM_8004.JPG
SAM_8003.JPG
0
Naposledy upravil/-a amater63 v 29 Júl 2016, 20:51, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa mirosne » 29 Júl 2016, 20:56

Pravdaže poznáme,keď boli nezohnateľné,tak som ich otváral a odfajčené koncové trandy som nadrótoval mimo neho na chladič.No ale to je poriadna fušerina,fuj...
Ale hralo to a zákazník bol vďačný,že nemusí to audio zahodiť. :oops:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa oravan » 29 Júl 2016, 21:01

dalo sa to kúpiť Limel to mával možno by sa aj našiel jeden
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa amater63 » 29 Júl 2016, 21:04

Děkuji za reakci.Já vím o co jde, ale i u další- spotřební elektronice -se to jmenovalo jinak. označení ( I.O -K.S-na keramické desce) např. Technics -co jsem nečekal.,šetřilo se,atd...Nic opravovat nechci,ale tak to bylo,.

-- Spojený príspevok 29 Júl 2016, 21:07 --
mirosne napísal:Pravdaže poznáme,keď boli nezohnateľné,tak som ich otváral a odfajčené koncové trandy som nadrótoval mimo neho na chladič.No ale to je poriadna fušerina,fuj...
Ale hralo to a zákazník bol vďačný,že nemusí to audio zahodiť. :oops:
Ahoj, to muselo být JVC... :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa mirosne » 29 Júl 2016, 21:20

Nepamätám,urobil som to len pár krát a to za súhlasu majiteľov a neboli to len tieto.Teraz kúpiš na aliexpresse,alebo ebay všetko od klinca po vrtuľník,no otázne je,či to pôjde a ako to bude hrať.Číňan nalepí,alebo napíše originálne logo bez problémov na hocičo.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Zná to někdo?

Príspevok od používateľa amater63 » 29 Júl 2016, 22:10

Vrtúlník ne ,ale co se týká otatních věcí(pc doplnky tak to sem došlo se zpožděním neprochodil bys,mohl jsi osahat,stavebnice (el.)nářadí ,krásné repro soustavy, aparáty .Tržnice cca- 5x 4 Km,to bysta musel být min.2 dny,je tam vše ,( Tchaj-wan)--kousek..
0

Napísať odpoveď