Téma bakalářské práce - názor

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

RomanLabovsky
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03 Júl 2016, 21:04

Téma bakalářské práce - názor

Príspevok od používateľa RomanLabovsky » 08 Sep 2017, 21:58

Ahoj,

chtěl bych slyšet ostatních názor. Čeká mě bakalářská práce, téma zatím mám vymyšlené, jednalo by se o termostat, který by šlo řídit přes webové prostředí, dále by tam bylo jaké zpracování dat (vizualizace apod.). Mělo by to být založené na vývojové desce Nucleo (144). Koukal jsem, co je již na trhu, jak komerčně, tak open source . Problém dnešní doby je, že skoro vše už je vymyšlené. Jedná se mi o to, jestli se do toho dát, když se to dá koupit. Téma mi přijde zajímavé, jenom, aby to nebylo tak, že bych znovu vymýšlel auto, které je už vymyšleno. Díky
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Téma bakalářské práce - názor

Príspevok od používateľa Mek » 08 Sep 2017, 22:04

Za nasich cias mohla byt bakalarska praca aj kompilatom existujucich rieseni, a az diplomova praca mala prinasat realny vyskum, aj ked to sa malokomu podarilo, prave preto, ze vsetko uz existuje. Podla mna s takou temou, ako si si vymyslel, problem nebudes mat. Ked uz nic ine, prinos bude aspon pre teba, ze sa nieco nove naucis.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Téma bakalářské práce - názor

Príspevok od používateľa martin knocik » 09 Sep 2017, 12:17

Dnes uz s tym asi nikoho neohuris, na dialkovo ovladany termostat ti v podstate staci gsm modul a bude to rovnako funkcne ako variant s web rozhranim. Termostat s webovym rozhranim dokaze pozliepat aj arduinista.

Co tak skusit napisat si vlastny jednoduchy embedded webserver pre tvoj oblubeny mcu ? Nieco na styl ze identifikovat zakladne casti webservera, napisat kod, otestovat ako zatazuje procesor a ako ovplyvnuje spotrebu mcu, a ako priklad "praktickeho" pouzitia mozes skusit spravit ten termostat. Bonusom by mohla byt autentifikacia + sifrovanie.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok