zmena vlnovej dlzky LED pri zmene prudu

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

zmena vlnovej dlzky LED pri zmene prudu

Príspevok od používateľa Harchom23 » 14 Okt 2017, 20:39

nazdar... robim v skole jeden experiment, meriam zavyslost vlnovej dlzky LED od prudu, spektroskop snima LED a pri zmene prudu meriam vlnovu dlzku, meriam rozdnimi sposobmi, aby som co najviac vylucil zmenu freq. vplivom oteplenia PN priechodu... na moje prekvapenie merania dopadli velmi dobre, s relativne malou chybou atd. len teraz je tu druhy problem, a to teoria... potrebujem sa od niecoho odpichnut... zatial som nasiel toto http://www.lrc.rpi.edu/programs/solidst ... 337-17.pdf a http://www.matthiaspospiech.de/files/st ... otocol.pdf moje merania sedia s meraniami v tychto pracach... len ta teoria... nestretli ste sa niekto s niecim podobnym ? alebo s obdobnov problematikou?

za kazdu radu, odkaz na dokument, alebo ine nasmerovanie dakujem...
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: zmena vlnovej dlzky LED pri zmene prudu

Príspevok od používateľa juraj77 » 14 Okt 2017, 21:17

a čo teraz vlastne čakáš ? Že ti niekto začne písať do okna teóriu LED ?
bez angličtiny to pojde ťažko....
Mimochodom, odporúčam knihu : Lasery a fotodetektory od Habovčíka , poprípade napísať do gúglu klúčové slovo LED
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: zmena vlnovej dlzky LED pri zmene prudu

Príspevok od používateľa Harchom23 » 14 Okt 2017, 22:44

precital si si co som pisal?? ono ja necakam ze mi tu niekto napise teoriu... mne ide o to, ci sa nahodov niekto nestretol s niecim okolo toho, lebo teraz (posledny tyzden) citam uz asi 15 pracu na tuto temu, a dost tazko sa to hlada, preto sa obraciam na forum, ci nahodov... a jastne, po slovensky k tomu nieje zatial nic... o princip led mi nejde (samozreme ze je to podstatne, ale...) hlavne teraz potrebujem materialy ohladom zmeny λ voci prudovej hustote, mam 3 teraz otvorene, ale je to tam znacne obsirne, a referencie ktore su tam nedokazem dohladat...
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: zmena vlnovej dlzky LED pri zmene prudu

Príspevok od používateľa rudko » 15 Okt 2017, 07:25

Ahoj
Kde studujes? V BA sidli firma Kvant, ktora aspon co sa z minulosti pamatam dost spolupracovala s STU na roznom vyskume. Zaoberaju sa laserovymi a LED systemami. Ak sa ti nepodari nic najst skus sa obratit na nich. Ak sa tam za tych par rokov co som prec zo skoly vela nezmenilo myslim ze budu ochotni pomoct.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: zmena vlnovej dlzky LED pri zmene prudu

Príspevok od používateľa breta1 » 15 Okt 2017, 10:17

Tady je takový primitivní výklad o posunu výsledné barvy modré LED, když je buzena impulzně
https://www.root.cz/clanky/modra-twibri ... ydrzi-led/
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok