Výstup impulzov z plynomeru

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Výstup impulzov z plynomeru

Príspevok od používateľa lacog » 04 Dec 2017, 09:10

Chalani má tento plynomer "magnetický výstup" ?
Viem, že novšie majú a ak sa na správne miesto priloží jazýčkové relé tak ho magnet vo vnútri spína podľa točenia počítadla.
Prílohy
plynomer
plynomer
0

alois

Re: Výstup impulzov z plynomeru

Príspevok od používateľa alois » 04 Dec 2017, 12:53

Môj má, len při odpočte si "svoje" snímače daj dole, lebo ak si plynár urobí fotku, tak je zle. Áno viem, že s tým nič nezmanipuluješ, ALE....
Magnet je na kolečku na posledním čísle. Ale je dosť slabý, takže jemné relé, alebo snímať elektronicky.

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Výstup impulzov z plynomeru

Príspevok od používateľa lacog » 04 Dec 2017, 14:52

Ďakujem.
Samozrejme nechcem nič podvádzať - len si analyzovať spotrebu plynu.
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Výstup impulzov z plynomeru

Príspevok od používateľa zipaj » 04 Dec 2017, 21:20

Na bytovke máme plynomer aj s elektronickým počítadlom, ale ten má výstup. A práve pozerám že keď napíšem do tabuľky ten stav, tak mi neuveria :-)
Prílohy
DSC04649.JPG
DSC04650.JPG
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Výstup impulzov z plynomeru

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Dec 2017, 22:04

Velmi nevidno stav na tom elektronickom, ale aby ťa to nemýlilo.... mechanické počítadlo ich ani teba nezaujíma, odpočet sa robí podla prepočítavača, teda z toho elektronického, ktorý si vypočíta skutočnú spotrebu plynu na základe
teploty plynu a tlaku plynu pri meraní,teda zohladní koeficienty k napočítanému pretečenému objemu cez plynomer.
Pretože to robí niekedy dosť značné rozdiely, nikdy mechanické počítadlo nesedí numericky s prepočítavačovým stavom .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Výstup impulzov z plynomeru

Príspevok od používateľa zipaj » 04 Dec 2017, 22:34

sedí presne s koeficientom 1,022, odpočty robím cca 5 rokov
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Výstup impulzov z plynomeru

Príspevok od používateľa vaanja » 04 Dec 2017, 23:25

lacog napísal:Chalani má tento plynomer "magnetický výstup" ?
Viem, že novšie majú a ak sa na správne miesto priloží jazýčkové relé tak ho magnet vo vnútri spína podľa točenia počítadla.
bohuzial nema, musel by to byt z rozsahu BK-G1.6 az BK-G100 a ty mas stary dobry PREMAGAS
http://www.elster.sk/en/product-details ... x0=field1;
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Výstup impulzov z plynomeru

Príspevok od používateľa 5ko » 05 Dec 2017, 06:38

Ja som myslel, že máš rozdiel medzi ciferníkmi, ale až teraz ked som si to zväčšil, tak som pochopil pointu. :D
počkaj pár rokov a budeš tam mať postupku aj s jednotkou vpredu. :wink:
Ja odpsiujem mesačne desať podružných elektromerov a tiež sa tam občas pritrafia zaujímavé číselné kombinácie.

Ale je zaujímavé, že ti sedia číselníky, jedine, ak tam nie je skutočný prepočítavač na základe tlaku a teploty,ale len obyčajný vysielač stavu.Pretože na skutočnom prepočítavači nikdy nemôžu byť stavy totožné a s praxe viem, že sú často neskuotčne velké.Je to logické,vzhladom na fyzikálne vlastnosti plynu a spôsobu jeho merania,ale zaujímavé, že plynári nikdy neuznávajú, že môže byť koeficient aj menej ako 1,teda, že ak mechanický naráta 1m3,tak po prepočítaní vzhladom na teplotu a tlak by vyšlo menej ako 1m3. :lol:
/teoreticky vtedy, ked by bola vysoká teplota,čiže roztiahnutý plyn má väčší objem,ako v skutočnosti pri 20°C,/
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

alois

Re: Výstup impulzov z plynomeru

Príspevok od používateľa alois » 05 Dec 2017, 10:52

Ten koeficient je ročná priemerka pre hrubý prepočet m3 na kWh.
Ak sa ti zmení teplota plynu a tlak v potrubí v povolenom rozsahu, tak si úplne inde. Odhliadnuc od barometrického tlaku okolia.

19olo88
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 12 Jún 2016, 21:59
Bydlisko: Hlohovec, Slovakia
Vek: 35

Re: Výstup impulzov z plynomeru

Príspevok od používateľa 19olo88 » 15 Dec 2018, 19:59

Ja som si chcel zadovažit originál snímač k plynomeru ( Elster ) a ked som sa bavil s SPP Distribucoiu tak ma vcelku slušne odpinkovali s tým že takéto niečo tam nemá čo hladat, pri tom to nie je nič čo by ovplyvňovalo ich mechanicky plynomer.. :?
Darmo som im vysvetľoval že je to lem pre moje potreby.... Že mam si dať dalši plynomer za ten ich a z neho si môžem odčitavat data... :potlesk:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Výstup impulzov z plynomeru

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Dec 2018, 08:31

alois -Ten koeficient je ročná priemerka pre hrubý prepočet m3 ,ktorý sa dá nájsť na stránke SPP,alebo aj vo faktúre/1,.../
Ja som nemyslel koeficient pre prepočet m3 na kW,ktorý sa dá nájsť na stránke SPP,alebo aj vo faktúre/1,.../ , ale koeficient prepočtu mechanického počítadla na skutočný objem plynu vzhladom na teplotu, a tlak.Ten môže byť aj pod jedna aj nad jedna a o hodne viac.
Ale pozerám ten Zipajov má len meranie teploty a stavu, chýba tam meranie tlaku,preotže tam nevidím prepojovaciu trubku z potrurbia na prepočítavač,takže je to len taká oklieštená verzia ,,prepočítavača,, ale možno im to stačí,lebo počítajú tlak za regulátorom stabilný buď 2kPa,alebo 100kPa, podla druhu odberu.
Ak je na koliesku magnet, tak sa boja preto,lebo ho silným magnetom zastavíš,ale zväčša mechové plynomery sa pri zaseknutí počítadla aj zastavia a znemožnia další prietok plynu,čiže špekulant má aj tak smolu. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Výstup impulzov z plynomeru

Príspevok od používateľa technikus110 » 16 Dec 2018, 09:44

Rok spiaca téma, ale O.K.

Nakoľko je plynomer a jeho hlavné časti z AL, tak sa nedá zmagnetizovať. Niektoré plynomery majú na číselníku magnet, ale ten je taký malý (silou) že vie aktivovať síce jazýčkové relé, ale je nereálne, aby prekonal silu prúdenia plynu okolo AL vrtuľky. Tá aj keby sa zasekla, vie prepustiť "určité" množstvo plynu, ale nie toľko, aby sa ti rozbehla pec.

Špekulanti mali svorku, ktorú zastrčili do výtoku z plynomeru a tak znemožnili čiastočný či úplný pohyb. Šporáku na ohrev vody a jedla to nevadilo... A aj z tohto dôvodu sa dávajú plomby na obe upevňovacie matice.

Ak je to panelák, tak tam teplota okolia nemá veľké výkyvy a takže teplota plynu sa tiež moc nemení a pri tom malom prietoku tá rozpínavosť nehrá až takú úlohu. V exteriéri je to niečo iné (po fyzikálnej stránke), ale reálne sa odčíta iba počet impulzov, alebo stav číselníku. (pri nízko tlakom potrubí)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok