Kotol Buderus GB142

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa Marek1975 » 30 Dec 2017, 14:51

Zdar osadka, neviem ci mam, alebo nemam problem preto sa chcem opytat, mam kondenzacny kotol Buderus GB142, ktory ma na spodku odtokovy vyvod na vodu, mam pod nim podlozene vedro. Myslite si, ze je normalne, aby z neho nakapalo za cca 2 az 3 dni plne vedro od baumitu? Ak by som tam mal kanal, tak to zvediem don, a neriesim to, ale kanal je nad nim, nakolko kotol je umiestneny v pivnici, je to nejaka zavada, alebo je to normalne?

Dakujem za odpovede

Marek
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa ondistef » 30 Dec 2017, 15:05

Keďže sa jedná o kondenzačný kotol, tak je to v poriadku, toto je kondenzát, čim ide kotol na nižší výkon - teplotu výstupnej vody, tým viac sa ho vytvorí.
Riešenie je použiť čerpadlo na to určené, ktoré automatický bude odčerpávať kondenzát do kanála a nemusíš ho viac riešiť.
Doma to máme takto riešene, keďže kanál je na opačnej strane pivnice ako samotný kotol.
https://prislusenstvo-k-cerpadlam.heure ... -conlift1/
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa AEdison » 30 Dec 2017, 15:11

Je to úplne normálne. Ja keď vyhulím kotol, tak kondenz tečie jak z kohútika. pri bežnej prevádzke len tak počurkáva. Za deň nieje problém aj jedno vedro, záleží jak mrzne.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa Marek1975 » 30 Dec 2017, 15:13

dakujem za odpoved, cerpadlo dajake zmajsrtujem, nasiel som v supliku na 12V este na skodovku 105 co bolo volakedy na ostrekovace, dam k tomu plavak, dufam, ze to bude stacit :)
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa AEdison » 30 Dec 2017, 15:28

Ako to máte riešené že potrebujete čerpadlo? Ja mám kotol meter od zeme a samospádom mi cez hadicu tečie kondenz do guličky v strede kotolne.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa Marek1975 » 30 Dec 2017, 15:31

kotol mam v pivnici, pod urovnou zeme, odpad je nad nim v cca 1,7m vyske, takze musim dat cerpadlo a nejako sa na ten kanal napojit
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Dec 2017, 16:28

Marek1975 napísal:dakujem za odpoved, cerpadlo dajake zmajsrtujem, nasiel som v supliku na 12V este na skodovku 105 co bolo volakedy na ostrekovace, dam k tomu plavak, dufam, ze to bude stacit :)
Odporúčam vybrať iný druh čerpadla, myslím, že ajú pracovný cyklus, ktorý je pomerne krátky, už mi ich zhorelo 5ks. Nikde som sa ale o cykle nedočítal.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Dec 2017, 17:24

Strč tam aspoň 25l PVC bandasku,aby si tam nemusel behať každý deň, do nej daj plavákový spínač ,s dostatočnou diferenciou spínania podla použitého čerpadla ,či už bude práčkové,alebo vibračné z kávovaru a výstup napoj do kanalizácie nad úrovňou. Malo by to odsávať len strednú kvapalnú vrstvu, bordel sa usadí dolu a občas ho vyleješ.
Ak dáš vibračné, daj predeň nejaký hustejší filter ,nemá rado bordel.

PS- len tak naokraj, naozaj sa ti nedal ten kotol umiestniť niekde nad uroveň kanalizcie,aby si sa vyhol tým problémom s kondenzom?Veď to mohlo kúrenára napadnúť ako prvé.
No ak nie, tak už len prečerpávanie. :wink: Ale aj to mal riešiť dodávatel kotla...či?/si si to vymyslel sám? :D /.
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 30 Dec 2017, 17:32, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa AEdison » 30 Dec 2017, 17:31

Marek1975 napísal:kotol mam v pivnici, pod urovnou zeme, odpad je nad nim v cca 1,7m vyske, takze musim dat cerpadlo a nejako sa na ten kanal napojit
Možnosť pivnice mi v tej chýli nenapadla. Ale áno takto to dáva zmysel.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa Marek1975 » 30 Dec 2017, 17:33

by som tam dal aj sud, a riesil to klasickou ponorkou :D , ale som limitovany vyskou cca 45 cm, ale dajak poriesim
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Dec 2017, 18:13

AJ tá ponorka s plavákom to porieši, určite to nebude vyššie ako tých 45cm.
Akurát musíš nastaviť plavák tak, aby spínal nad vrchom ponorky, aby ju nezavzdušňovalo a bola stále ponorená .
O chladenie ani tak nejde,bude bežať len pár sekúnd za hodinu,ale myslím, že by bola zbytočne výkonná, to práčkové by úplne stačilo.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa Marek1975 » 30 Dec 2017, 18:28

vedro som vylial :) zajtra poriesim cerpadlo, nech to nemusim mat furt na rozume
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Dec 2017, 19:10

...nezabudni na to,že kvapalina vzniknutá kondenzom v plynovom kotli je silne agresívna... plechové vedro zožerie za pár mesiacov...tomu treba vybrať aj čerpadlo,aby si za chvíľu nehľadal druhé...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Dec 2017, 23:41

Hlavne dbaj na to, aby ti kondenz ,kôli upchatému sifonu nezaplavil spalovaciu komoru a horák,lebo sa ti premočí sibralová výstelka a zdochne ti kotol.Nedávno som to riešil a vlhkosť robila zvody na snímacej a zapalovacej elektrode a pokial som to riadne nevysušil , tak horák do mňa pri štarte dobrú hodinu len štekal ako pes..baf baf .. a zdochínal :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa Marek1975 » 31 Dec 2017, 00:24

mr.dred napísal:...nezabudni na to,že kvapalina vzniknutá kondenzom v plynovom kotli je silne agresívna... plechové vedro zožerie za pár mesiacov...tomu treba vybrať aj čerpadlo,aby si za chvíľu nehľadal druhé...
Vedro plastove od baumitu, cerpadlo je plastove z mosadznymi koleckami - dufam, ze nebudu mat nic proti
5ko napísal:Hlavne dbaj na to, aby ti kondenz ,kôli upchatému sifonu nezaplavil spalovaciu komoru a horák,lebo sa ti premočí sibralová výstelka a zdochne ti kotol.Nedávno som to riešil a vlhkosť robila zvody na snímacej a zapalovacej elektrode a pokial som to riadne nevysušil , tak horák do mňa pri štarte dobrú hodinu len štekal ako pes..baf baf .. a zdochínal :wink:
Voda kape do vedra pod kotlom, ktory je cca 50 cm od zeme, preto sa tam zmesti iba to, nepredpokladm preto, ze sa nieco namoci, maximalne ak pozabudnem vyniest vedro tak "kapanek" pretecie na zem, ale to az taky problem nieje

Poriesim zajtra, dneska sa mi nechcelo, bola ina robota (ked budem triezvy) :D
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Dec 2017, 00:40

Ono ten sifon v kotli je potvora, ak má velký odpor odtekajúca voda z neho do odpadu, tak sa postupne naplní to potrubie od horáka do sifonu ,až zaplaví horák a potom je prúser.
Ale ak to vyteká do vedra, tak by sa nemalo nič stať.
....aj by som ti uljau za jedon, ale vidím, že si už odkväcol... :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa Marek1975 » 31 Dec 2017, 00:58

Ulej, este som hore :lol:
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa mr.dred » 31 Dec 2017, 00:59

sakra........ráno idem do roboty...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa Marek1975 » 31 Dec 2017, 01:21

Ha, ha ja nie, ja mam volno do stvrteho :biggrin: :biggrin:
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Kotol Buderus GB142

Príspevok od používateľa Wicker » 31 Dec 2017, 05:38

5ko napísal:Veď to mohlo kúrenára napadnúť ako prvé.
No ak nie, tak už len prečerpávanie. :wink: Ale aj to mal riešiť dodávatel kotla...či?/si si to vymyslel sám? :D /.
Take OT, dnes nikoho nic nenapadne na konci augusta sme daki namontovat plast branu do garaze. Bol tu technik, garaz videl, vsetko pomeral, odporucil typ brany. Prisla zima, na brane sa zacal tvorit s interierovej casti kondenz a pri mrazoch aj namrza... reklamacia -> odpoved -> brana je vo vykurovanej garazi (garaz vykurovana neni) a nie je urcena na montaz do priestorov na oddelenie exterier a interier lebo kridla neobsahuju tepelno preruseny most, ci co, slusne, ze ? Tak som im napisal svoje, rozputali vojnu a ked mi ten skrcek technik pride pod ruku... to len na margo toho ako by to malo odbornikov z fachu napadnut alebo ako ojebat zakaznika.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok