výber prostredia pre programovanie android APK

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

výber prostredia pre programovanie android APK

Príspevok od používateľa ITIaster » 07 Jan 2019, 17:08

zdravím, chcem sa poradiť, doteraz som používal MITT APP Invertor2 na vytváranie jednoduchých aplikácií pre komunikáciu s arduinom cez bluetooth (HC-05), no nedávno som sa pustil do ESP32 a snažím sa spraviť program na ovládanie cez wifi (len vrámci vlastnej siete), no som strašne obmedzený prostredím, rád by som ak by aplikácia vedela zistiť či je telefón pripojený k wifi a ak áno tak aké je SSID, no miesto toho mám plno error hlášok... a taktiež som si kúpil nový telefón, doterajšie programy som spúšťal na starom telefóne s android 4.2 teraz mám android 8.1 a mám kopec problémov s kompatibilitou, veľa vecí blbne...
preto by som si prišiel sem po radu čo by ste mi doporučili a popravde nejde mi ani o jednoduchosť programovania, naučím sa hoc aj to najťažšie ak mi to bude treba ale potrebujem niečo čo má podporu, resp. ak budem mať problém aby som si vedel naštudovať čo ďalej s ujom googlom ... rozprávam o podpore ako povedzme raspberry Pi a asus tinker board, ak napíšem do googla raspberry vyhodí mi to milióny výsledkov, ak tam dám asus tinkerboard najde tam 100 000 výsledkov, teda je značné že ľudia to až tak nepoužívajú a ťažko sa zisťujú nové informácie (čísla som tam nastrieľal z brucha neukameňujte ma :D má to byť len príklad) čiže podpora na prvom mieste až potom jednoduchosť programovania :D no a ten MITT APP inventor čo som spomínal mal krásnu podporu, youtube bol plný tutoriálov, návodov atď. Preto potrebujem niečo podobné no menej obmedzené, zatiaľ sa mi pozdáva Android Studio, no neviem či má aj podporu pre android 8.1. Za vaše rady vám budem veľmi vďačný :)
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: výber prostredia pre programovanie android APK

Príspevok od používateľa mac26 » 07 Jan 2019, 18:00

Jednoznacne Android studio - je to oficialne IDE pre Android od Googlu. Tam mas podporu zarucenu. Ladenie cez ADB priamo v mobile alebo vo vstavanom emulatore
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: výber prostredia pre programovanie android APK

Príspevok od používateľa peterple » 07 Jan 2019, 18:06

Na android som zo začiatku používal eclipse ale potom som prešiel na Android studio. Za mňa je to tak 10 krát lepšie prostredie. Podpora je priamo od Googla takže nikto nemá skôr nový android ako AS. Všetky problémy čo som za tie roky mal som pohľadal na stack overflow alebo inde. Pred nedávnom sa na to nechal prehovoriť aj kolega čo písal weby v JS a PHP a za chvílu sa vytešoval aké je to perfektné. Smelo do toho. Môžeš začať riešiť ďalšiu dilemu JAVA/Kotlin.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

lacosebosik
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Aug 2017, 10:21
Bydlisko: Revúca

Re: výber prostredia pre programovanie android APK

Príspevok od používateľa lacosebosik » 07 Jan 2019, 18:23

Alebo komerčné RAD Studio
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: výber prostredia pre programovanie android APK

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 08 Jan 2019, 06:33

no neviem, ci niekto da 2 tis eur len preto, ze si chce urobit apku pre seba. za mna rad studio nie, ono to ide cez framewok a ten samotny zozerie cez 30mb v telefone a nie je to nic moc. ak zacat, tak fakt priamo cez android studio. aj ked to nebude najlahsia cesta.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: výber prostredia pre programovanie android APK

Príspevok od používateľa marioo » 08 Jan 2019, 12:17

Čo tak použiť jednoducho BLYNK (www.Blynk.cc)

aj ked v ramci vlastnej siete by si potom potreboval male Raspb Pi a na ňom lokalny Blynk server..
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: výber prostredia pre programovanie android APK

Príspevok od používateľa datam » 17 Jan 2019, 15:26

lacosebosik napísal:Alebo komerčné RAD Studio
To RAD je celkom porod. Rodím v delphíčku skoro 20 rokov ale toto nedokážem prekúsnuť nejako.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: výber prostredia pre programovanie android APK

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 17 Jan 2019, 15:32

datam: ja som po vyse 10 rokov programovania v delphi (rad studio) presiel na c# (visual studio) a uprimne je to uplne o niecom inom a ked sa trocha clovek do toho dostane, tak nechape, ako mohol robit v RAD studiu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: výber prostredia pre programovanie android APK

Príspevok od používateľa datam » 18 Jan 2019, 10:49

RAD studio je porod škrečkov. Ja stále robím v D7 ale určite ma pokrok OS donúti presedlať na niečo iné. Zatiaľ app aj na W10 nie je problém ale sú tam nejaké obmedzenia. Hlavne Borland uvoľnilo jednu verziu pre použitie "zadarmo" tak nemám dôvod presedlať na niečo iné. Inak v C++ som už robil nejaké veci a pre človeka čo celý život robí pascal je to šok. Tiež mám zopár projektov ktoré žijú a musím robiť update a preklopiť to na niečo iné by bol problém.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: výber prostredia pre programovanie android APK

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 18 Jan 2019, 11:00

prekopat z delphi do c# nie je az taky problem. Ak je to klasicky formular s edit, textboxmi, na pozadi nejaka ta db - tak sa to da. Ono je to fakt velmi podobne, ale napr. take backend veci, ako dll modul do IIS je v c# otazkou par klikou, a v delphi je to praca na par dni a kopec googlenia.
Delphi7 - tiez som sa cudoval, ze to chodi aj vo win10, ale uz pri novsich veciach som mal problem. napr. taka komunikacia cez Json, v RAD nativna podpora, v D7 dost problem.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: výber prostredia pre programovanie android APK

Príspevok od používateľa datam » 11 Feb 2019, 14:24

Tak toto ma naštastie obchádza. Gro sú DB a sieťové služby ako UDP/DDE prípadne OLE.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok