Vysoká škola

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Kiko123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10 Feb 2019, 06:53

Vysoká škola

Príspevok od používateľa Kiko123 » 09 Apr 2019, 19:20

Ahojte, mám zameranie mechanik počítačových sietí a nedá sa povedať že by som bol najlepší žiak ale ani najhorší ale pretože sa neviem rozhodnúť, mohli by ste mi prosím vás poradiť kam na vysokú školu by som mohol ísť? Podľa vás, ktorý odbor má budúcnosť? A kde by som si mohol nájsť ľahko zamestanie? (Prosím vás nedávajte mi rady ako, choď tam kde ťa to bude baviť.Na vysokú musím ísť kvôli osobným dôvodom)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Drakoush » 09 Apr 2019, 19:25

Budúcnosť má veľa vecí, len je podmienka ich ovládať. Na vzostupe sú počítačové siete, automatizácia, informatika, programovanie... Ale prácu si ľahko nájdu len šikovní. Pretože absolventov VŠ je veľmi veľa, ale dobrých je už málo.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

ace1x
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 06 Sep 2014, 19:34
Bydlisko: okr. Šumperk
Vek: 39

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa ace1x » 09 Apr 2019, 20:26

Každý musí pouze jednu věc a to si asi domyslíš. Znám spoustu inženýrů, kteří jsou totálně nepoužitelní v praxi. Popřemýšlej o tom a nasměruj radši svůj život tam, kam tě to táhne. Dostali jsem od firmy školení "7 návyků skutečně efektivních lidí" a můžu říct, že taková zkušenost změní člověku pohled na svět a především na životní priority. Hlavní moto je - svobodná volba. Takže nemusíš nic a záleží na tobě jaký máš v životě cíl. Jestli je to diplom kvůli osobním důvodům, které jsi neuvedl a nebo být v životě šťastný i pouze třeba s maturitou, ale především dělat co tě baví.
0
Naposledy upravil/-a ace1x v 09 Apr 2019, 20:41, upravené celkom 1 krát.

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa milansprlak » 09 Apr 2019, 20:27

Odporucam technicke smery ako automatizacia, aplikovana informatika, elektrotechnika, elektronika, autoelektronika pripadne financna matematika. Ale musi ta to aj bavit aby si v tom bol skutocny odbornik, nie le na papieri.
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 09 Apr 2019, 20:53

Na skolu nejdes preto aby si niekym bol, ale preto ze uz vies kym si.

Ak pojdes na obor, akokolvek perspektivny, ku ktoremu nemas vztah a naturalny zaujem, tak ho bud nedokoncis, alebo ak ho aj dokoncis, nikdy sa v nom neuplatnis, lebo tie naj firmy si vyberaju a uprednostia kolegu s prirodzenym zaujmom, hobby projektami, prirodzenou zvedavostou a podobne.
Kazdopadne ak skoncis technicky obor, tak mas velmi vysoke sance sa zamestnaj aj v nie uplne technickych oboroch, co opacne velmi nefunguje.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa romiadam » 09 Apr 2019, 21:48

Na vysokú musím ísť kvôli osobným dôvodom
Toto mi tu nesedi.

Na to aby si dobre zarabal, musis byt v obore dobry. Na to aby si bol v tom dobry, potrebujes mat k tomu neaky vztah a ten mas vtedy ak to robis s radostou a z potesenia.
Sposobom musim sa to naucit to pojde ako v lete na saniach a uspech nie je zaruceny aj ked moze byt.

Moj sused sa rozhodol ked mal 25 rokov, ze bude umelec a kupil si saxofon. Nie ze by ho to bavilo, len mal viziu, ze bude po lokaloch v rakusku vytrubovat a zarabat pekne peniazky. Aby ste toto rozhodnutie chapali, on je trochu mimo...ked sa snim zacnete rozpravat, z nazorov a zo sposobu rozmyslania rychlo zistite ze ako keby mu chybalo jedno koliesko alebo ze sa mu tam niektore sa zasekavaju. Preto som ihned pochopil ze odkial fuka vietor. Ale nie je toto pointa, len priklad.
Dva-tri roky nam vytruboval pri otvorenom okne. Aj sa celkom naucil aj ked to nebolo ono. To vytrubovanie nemalo dusu. Neslo mu to. Nemal k tomu vztah. Nakoniec to vzdal.

Takto lahko dopanes aj ty ak sa budes ucit nieco co musis a nie co ta bavi a sam to chces, ale naozaj... chces.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Drakoush » 09 Apr 2019, 21:53

Odborníkom na čokoľvek - či to je hra na hudobnom nástroji, či to je manažment, či to je nejaký technický smer - sa človek nestáva, na to sa človek musí narodiť. Nehovorím, že musí svoj talent rozvíjať od detstva, na to takmer nikdy nie je neskoro, len to človeka musí baviť.
Mnoho mladých má dnes víziu, že dokončí výšku a otvoria sa im všetky možné dvere. Žiaľ, nie je to pravda. Svet je preplnený titulovaných, ale len málo z nich rozumie tomu svojmu. Ten zvyšok väčšinou končí na miestach, ktoré nie sú dobre platené, aj keď znejú dobre - napr. manažér predaja s platom 800 v čistom :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa lubbo7 » 09 Apr 2019, 22:17

Kiko123 napísal:Ahojte, mám zameranie mechanik počítačových sietí a nedá sa povedať že by som bol najlepší žiak ale ani najhorší ale pretože sa neviem rozhodnúť, mohli by ste mi prosím vás poradiť kam na vysokú školu by som mohol ísť? Podľa vás, ktorý odbor má budúcnosť? A kde by som si mohol nájsť ľahko zamestanie? (Prosím vás nedávajte mi rady ako, choď tam kde ťa to bude baviť.Na vysokú musím ísť kvôli osobným dôvodom)
Skol je vela, dolezite je ako sa citis.
Bavi ta ucit? Lebo pokial viem, odbor mechanik pocitacovych sieti je uceny na ucnovkach, resp. odbornych skolach ako 4 rocny odbor s maturitou a tam je narocnost uciva/poziadavky o nieco nizsie nez povedzme na gymnaziach.
Takze ak chces ist na vysoku a nemas k uceniu vztah, resp. ak to co budes studovat ta nebude bavit, tak vyletis hned v prvom semestri, lebo ucenie na strednej a ucenia na vyske su 2 rozdielne veci a ten skok ta moze zaskocit.

Takze prva vec napis co ta bavi, co by si chcel robit v buducnosti. Ak nevies tak nevadi, napis ci prichadza do uvahy ist niekam dalej (na intrak). - tym narazam na financnu situaciu..lebo zivot na intraku ti da trosku zodpovednosti ale zaroven to ide do penazi.

Odborov ktore by ti mohli sediet je viac, a skoly s tymito odbormi su v podstate po celom slovensku (Bratislava, Trnava, Nitra, Banska Bystrica, Kosice, a urcite som nieco zabudol)..kedtak mi kludne napis SZ
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 10 Apr 2019, 06:40

ist na VS len aby som mal titul je strateny cas. ak budes na skole, ktora ta nebavi, tak aj tak vedomosti z nej nevyuzijes, a radsej si sa mohol venovat tomu, co ta bavi. coskoro aj na Slovensku dufam firmy pochopia ze vs nie je vsetko.
Ja napr. robim pre jednu banku a tam kazdy ma VS ale nikto nechape tomu co robia. aspon co sa tyka programovania.
Takze bud chces ist na Vs, lebo ta to bavi, inac na to kasli.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa jenda23 » 10 Apr 2019, 07:32

Je uplně jedno čím budeš, pokud v tom budeš dobrej. Solidní prachy se daj dneska vydělat v hodně oborech, a není na to ani tolik třeba vysoká škola. Inženýrů je jak sr*ček dneska. Ale dobrejch a šikovnej lidí je málo. Buď tím co Tě baví, nevím proč se ptáš nás, my Tě neznáme, nevíme co tě baví. To musíš vědět ty sám... a stylem kam jít aby co nejvíc sypalo daleko nedojdeš....

osobně myslim že v blízký budoucnosti budou nejžádanější lidi co umí něco rukama... soustružníci, frézaři na klasických strojích, metalurgové, klempíři, kováři a pod.... to budou lidi placení zlatem. No pak tu jsou "havrani", to je těžkej business :agree:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa technikus110 » 10 Apr 2019, 13:34

Poznám Ing. X.Y. stavbár. Musel mať VŠ z osobných dôvodov = mama to chcela, lebo susedin syn je tiež Ing. Nebavilo ho to.
Aby zarobil jazdí s kuka vozom (smetiar) za 1650€ v BA.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Drakoush » 10 Apr 2019, 13:46

Ivan, 1650€ v BA? Je to fakt? Lebo tuto dostávajú smetiari asi toľko, čo manažér predaja - ca. 800€ (to je ale paradox, že?)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Apr 2019, 14:07

Manazer predaka alebo lepsie Manazer/veduci pokladne... :D
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa pablox » 10 Apr 2019, 16:26

Ak ťa niekto na tu výšku núti, je to zbytočne tam ísť...aj mňa rodičia dostali na vysokú (chápem ich, chceli, aby som to mal v živote ľahšie ako oni), nebavilo ma to ale a tak som zabil dva roky na škole, kde má položila matika a fyzika. Akože dalo mi to skúsenosti a spoznal som nových ľudí, každý si ale šiel svojim smerom a teraz občas ľutujem, že som za tie dva roky mohol pracovať. Nakoniec som skončil v montérkach, ale robota ma baví a napĺňa...a to je viac ako titul pred menom. Síce teraz už v montérkach nerobím (iná pozícia) ale som rád že som nezabil v skole ďalšie tri roky...mám manželku, krpca, som spokojný aj bez titulu :)
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa juraj77 » 10 Apr 2019, 17:19

Kiko.....chod na vysokú školu polnohospodarsku v Nitre, odbor automatizácia
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa martin knocik » 10 Apr 2019, 17:32

osobně myslim že v blízký budoucnosti budou nejžádanější lidi co umí něco rukama... soustružníci, frézaři na klasických strojích, metalurgové, klempíři, kováři a pod.... to budou lidi placení zlatem.
Snivaj ďalej. Realita bude skor taka že radšej dovezú rôznych ukrajicov aby mohli držať nízke platy.

Nie, fakt sustružníkom nezávidím, pri testovaní softvéru pre jednu výrobnú linku som raz mal možnosti zazit ich pracovné podmienky. Robiť na zmeny, trčat v zime vo veľkej slabo vykúrenej hale pri stroji ktorý pri trochu nepozornosti dokáže zmrzačiť človeka na zvyšok života fakt nie je žiadna výhra (z dlhodobého pohľadu). O to viac si vážim súčasnú prácu.

Aj ke ta škola nebaví, uč sa aspoň tak aby si našiel zamestanie kde kde sa nerobí na zmeny (nerozbijeś si biorytmus), miesto práce je nemenné a práca pride za tebou na pracovný stôl (nezničíš si neustálym cestovaním po rozbitých cestách chrbticu), pracuješ vo vnútri vykurovanej/klimatizovanej budove (lebo je to proste pohodlné :) )
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Samanko » 10 Apr 2019, 17:38

juraj77 preco ?
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa juraj77 » 10 Apr 2019, 17:51

pretože vela dievčat tam študuje a oproti je filozofická fakulta, tam je dievčat jak "nadrb...."
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Drakoush » 10 Apr 2019, 17:52

Môžem potvrdiť, fakulta ekonomiky a manažmentu je hneď vedľa technickej fakulty a možno 500m je druhá univerzita, takže sa mi dobre žilo. Škoda, že krátko.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa muziker » 10 Apr 2019, 18:59

.... a je tu ešte jedna možnosť - vrhnuť sa na politiku (aj také školy asi sú :D), tam človek nemusí byť dobrý v ničom ... a najmä dobre tam platia aj keď sa tam nikto v robote neroztrhá. Stačí ak vie adept na toto povolanie "správnym" pochlebovať/"nesprávnych" kritizovať, ale najmä musí dokázať bez prestania tliachať prázdne reči a nesmie sa nechať prekričať. Ako príklad uvediem či už náš parlament alebo ako vyšší level aj europarlament. :finga:
0
muziker

Napísať odpoveď