Buracie kladivo

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Buracie kladivo

Príspevok od používateľa marek181818 » 19 Okt 2019, 18:38

Zdravim.Mam problem s mojim el.buracim kladivom.Je neznackove ale tiez nebolo lacne.Teraz si nespomeniem znacku ale myslim ze to tiez robia Nemci.No problem je ze je nejaky problem asi v prevodovke.Ono pri vrtani otvorov pre elektroinstalacne krabice sa hlava prestava tocit az nakoniec prestala uplne. Motor bezi dalej.Ked prepnem len na priklep, na sekace a tak.Tak to ide normalne.Len pri prepnuti aby to vrtalo hlava akokeby nevladze .Naprazdno sa ako tak toci .Podozrievam ze nejaky prevod odisiel alebo co.Zacal som davat dole kryt na nej no ked som zbadal prevodovku tak mam obavu ci to potom aj poskladam .Nema niekto skusenosti?Inak vsimol si ze nieco podobne robi na inej ale Bosch al ked sa viac tlaci do steny ze sa pretazuje akokeby vtedy to robi aj ona , pritom je nova .Dik
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Buracie kladivo

Príspevok od používateľa boraicho » 19 Okt 2019, 18:49

skončila klzna spojka...?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Buracie kladivo

Príspevok od používateľa marek181818 » 19 Okt 2019, 18:52

No to neviem.Aj ked mi je divne ze pri vrtani, lebo dost sa s nim robilo pri rozbijani betonu ako vrtalo.
0

Feneon
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 10:58
Bydlisko: Partizánske - okolie

Re: Buracie kladivo

Príspevok od používateľa Feneon » 19 Okt 2019, 22:33

Môže to byť spojka -ja to volám Makiťácka choroba. Z mojej skúsenosti - Makitám sa stávalo najčastejšie že spojka začala povoľovať, šmýkať, až sa úplne zodrala.
Mal som na stole starý žltý EINHELL, búchať búchala, ale vŕtať nechcela. Ozubenie nebolo vylámané alebo zodraté, ale rozmazané ako hovno po stenách v cigánskej chatrči.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Buracie kladivo

Príspevok od používateľa marek181818 » 20 Okt 2019, 09:52

Trosku som pozrel co je to zac .No predsa je to Cina :D Na obale je vsetko pisane po Nemecky.Kupovane to bolo asi v baumaxe .Je to nieco bohrhammer z1c-dw-28c ale nejake akoze diely na nete nato najst .Niesu .Tak neviem asi len druhu uz.
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Buracie kladivo

Príspevok od používateľa juraj77 » 20 Okt 2019, 10:01

skús dať do Aliexpresu klúčové slová: bohrhammer gear
Niečo tam predsa majú
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Buracie kladivo

Príspevok od používateľa rudko » 20 Okt 2019, 13:05

V prevodovke je poistka proti zaseknutiu nastroja. Neviem ako sa to odborne vola ale hovorovo to volaju rapkac koli zvuku aky to vydava ked sa ti zasekne nastroj. Je to tam koli tomu aby ti masina nezlamala ruky ked sa kusne.
Je to kruhoveho tvaru, jedno kolecko v strede, druhe okolo neho. V tom strednom kolecku byva 4-8 drazok v ktorych su strunky a gulicky. Tie strunky tlacia gulicky do jamiek v tom vonkajsom kolecku. Ak je sila prilis velka tak gulicky vyskocia a hlava zastane a motor bezi na prazdno a pocut rapkanie. Ak ti to teraz robi stale tak mas opotrebovane alebo aj polamane tie strunky. Ak si trochu sikovny da sa to opravit. Na par masinach som to v minulosti riesil

edit: tak som nasiel ze to je "torque limiter" - obmedzovac momentu a vyzera to zhuba takto:
Obrázok
Obrázok
tuto na videu je princip funkcie podobneho zariaadenia v aku vrtackach. geometria je ina, ale pre pochopenie principu to staci.
https://www.youtube.com/watch?v=K4V9oeBnMcU
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Buracie kladivo

Príspevok od používateľa marek181818 » 20 Okt 2019, 14:07

Ďakujem za rady.Asponň viem načo sa zamerať.Začal som to rozoberať už .Zatiaľ tam dokopy nič nevidno.Ozubenie je OK.Čiže len hento ostáva.K tomu sa neviem ešte dostať, lebo na oske je taký zaiťovací krúžok, niečo ako segerka.Neviem ho stadiaľ dať von.Treba zatlačiť samotnú hlavu dnu a vtedy ho viac vidno.Hlava podstate je na pružine,čiže to bude hento čo si dal ty Rudko.Ako som to inak rozoberal, tak som skúšal ako sa to točí.Bolo vidno že ked aj hlava sa točila tak jednoduchy prevod už nie,alebo opačne.Skúšal som dve časti toho mechanizmu dať dokopy,čo su akokeby hlavné a začalo to nejak ísť.Ale skôr len náhodne. Dám vedieť ako to dopadlo celé zatiaľ diky.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Buracie kladivo

Príspevok od používateľa marek181818 » 12 Dec 2019, 19:12

Tak ozyvam sa neskor.Lebo kladivo som zobral do roboty na expertizu mechanikom.Ono co som si myslel ze to moze byt navine.Podstate ta cast co si dal ty Rudko s tou pruzinou a gulickami, resp u mna len pruzina tak tomu nebolo nic.Ale potom ako som to dal mechanikovi, tak sme sa zamerali uplne na inu cast mechanizmu.Ono to kolecko vid dole co si dal aj Rudko foto
Obrázok

Bolo podstate pri prevodovke od rotora ako uz pri casti kde udiera .
Na nete som nasiel video aktualne pre parkside co maju to buracie , ja mam aj vrtacie. No https://www.youtube.com/watch?v=-7J5bTNynoM cas cca od 8min to lave ozubenie co je to bol problem. Cize aj podla foto to sedi co si dal. Podstate hore je matica ako vidno no bola uvolnena, pod nou je podlozka kde stred je nieco ako obdlznik ale dve strany su oblukove, no tu bol kamen urazi.Jednu stranu presmyklo a tympadom presmykovalo zbytok.Pod touto podlozkou je nieco ako lamela spojky.potom uz je samotne ozubenie.Zo spodu je to iste len lamela a tiez taka ista podlozka.Dali sme ich opacne tie podlozky a skusili tu vrchnu lamelu aj podlepit.Nemalo by sa ale zatial to drzi uz som s tym aj robil.Neviem ako sa taka podlozka vobec s tym stredom aj vola zeby som zohnal nahradnu.Aj ked idem kupovat nove kladivo tiez sice len na hobby.Ale lepsie ked bude do nahrady aj nove.Takze dakujem este raz.
0

Napísať odpoveď