Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • MB Elektronika Trenčín - ANTI-REKLAMA

MB Elektronika Trenčín - ANTI-REKLAMA

Všetky príspevky nespĺňajúce pravidlá fóra

Moderátor: Moderátori

Re: MB Elektronika Trenčín - ANTI-REKLAMA

Odoslaťod milansprlak » 20 Júl 2019, 20:02

Nechcem nikoho obhajovať, keď bola nutnosť a súčiastky som hneď potreboval, tak som zašiel do MB v žiline, ceny vyššie ale mali čo som potreboval a nemôžem sa sťažovať ani na obsluhu. Avšak je pravda, že na ebay kúpite dané súčiastky o 100 x krát a viac lacnejšie. Podľa mňa ide o zbytočnú tému, pretože aj keď ceny sú vyššie, každý má možnosť rozhodnúť sa či a kde si súčiastku kúpi. Rovnako aj predajca môže určiť cenu akú chce, ak sa zákazníkovi nepáči nech si to objedná inde.
milansprlak
Stály člen
Stály člen
Vek: 27.27
Založený: 07.02.2014
Paragraf: 23

Odoslaťod nalimko33 » 20 Júl 2019, 20:45

v mojom prípade sa nesťažujem na cenu - chodil som do oboch predajní (bolo to v dobe, keď sa tu preberala DPA110 a nemožnosť jej stavby - konkrétne za sadu súčiastok na origo DPA110 som dal u Leoša 80€)
tu ide o to čo v tom obchode vlastne je - treba to vidieť na živo aby si človek urobil obraz...
SHARP MZ-811
nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 47.11
Založený: 29.12.2008

Odoslaťod romiadam » 20 Júl 2019, 21:40

mjankovic napísal:Z dovolením Zawina, by som chcel uverejniť obrovskú antireklamu pre miestny obchod MB Elektronika v Trenčíne. Jeho ceny a proste všetko už značne hraničí s úžerníctvom. Ano som nasr...ný. Viem , nemusel som to u neho kupiť, ale bohužial čas ma tlačí. Každopádne by som tu chcel zverejniť jeho obchodnícku prirážku, pri ktorej som dnes prežil malý infarkt pri platení a pre istotu som sa ho 3x spýtal či si je istý tou cenou a či si uvedomuje realnu hodnotu. Preto ľudia, ak nutne naozaj nutne nepotrebujete niečo kupovať, tak to určite nekupujte u neho. V prílohe posielam detail daňového dokladu, ktorý mi podotýkam vystavil až po vyžiadaní dokladu, naúčtoval za praobyčajný FET enormnú sumu 4,98 , áno čítate správne 4,98. Viem , nedá sa urobiť obraz o obchodníkovi z jednej položky, ale toto ma už naozaj dostalo. Bežná cena je http://www.tme.eu/sk/details/irfz44npbf ... ectifier/#

Tu nie je o com diskutovat. Vyska ceny je jeho slobodna volba. Je cisto na nom aku cenu si urci. Aj trebars aj 20eur z to IRF-ko. A zakaznici budu tu cenu regulovat tym ze kupia alebo nie. Aj ty si to kupil, takze cena ostava vysoka. Pri kupovani toho IRF si mu mal povedat, ze za tak vysoku cenu si to nekupis. Ak to spravia 2-3 tak by tu cenu mozno znizil. Ale takto ju neznizi vobec.

Ja ta chapem a aj ti rozumiem. Mas to po ruke mozno si z Trencina tak sa ti tam z casovych dovodov oplati kupovat. No bohuzial z financnych nie a to ta stve. Aj mna by to stvalo. Hlavne ked vidis ceny v TME. Ale TME ma tisicky zakaznikov a velkoodberatelov denne, kdezto on ma mozno 20-50 zakaznikov denne, neviem. A to je rozdiel. Jednoducho nakupuj v TME.

Predavat v dnesnej dobe el. suciastky nie je vyhra. Vsak sa pozri skoro vsetko sa dnes vyhadzuje a kupuje nove, kolko je dnes mladych radioamaterov, a servisnych stredisk. A ak aj tie servisne strediska su, maju svojich dodavatelov napr. TME. Takze to so suciastkami kamenny obchodnici to maju velmi tazke. Skor to maju len ako doplnkovy tovar a vtedy im nevadi ze to IRF-ko niekto kupi raz za rok.

Mimochodom bavime sa o predajni na Hasicskej ulici? Ak ano ten obchod poznam. Aj ja som tam kupoval zopar suciastok. Mal tam dost pestry vyber, stare suciastky niekde v rohu v krabici (vyber si co chces) dokonca aj rozne knizky od BEN o elektronike. chemiu na DPS a pod. Neviem ako je na tom teraz. To sa pisal rok okolo 2003.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Založený: 09.04.2008

Odoslaťod mjankovic » 21 Júl 2019, 18:42

Pani, ozivili ste 5 rokov staru temu. Fakt je ten ze je drahy, vyhodu to ma, ze je v TN, takze na nudzove nakupy ako tak pouzitelny, no je tam aj kopu vetese. Pan Bielik uz je myslim 2 roky po smrti, tak nech mu je zem lahka. Prebrala to tam tusim jeho dcera, ktora tam aj za jeho ery pracovala (len jpp). Obchod je uz niekolko rokov prestahovany na okraj arealu merina. Myslim ze dnes uz nema zmysel tuto temu rozoberat.

Moderatori, asi to tu zamknite.
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.
mjankovic
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 25.07
Založený: 09.03.2008

Odoslaťod nalimko33 » 04 Aug 2019, 15:44

bol som minulý týždeň v servise bielej techniky na Železničnej ulici a ten MB elektronik je tam stále.... a stále to isté....
SHARP MZ-811
nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 47.11
Založený: 29.12.2008

Odoslaťod romiadam » 04 Aug 2019, 17:55

Uz to tu zaznelo, ze v pripade ze niekto ozivuje staru temu (temu staru xy mesiacov), malo by mu vyskocit upozornenie, ze je to stara tema, ci naozaj chce reagovat.
Ja som si to tiez nevsimol.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Založený: 09.04.2008

Odoslaťod Drakoush » 04 Aug 2019, 18:09

To si nevšímaj, len nalimko potrebuje rýpať. Tému zamykám a budeme riešiť, či sa vymaže, alebo ponechá.

Myslím,že nie je potrebné archivovať.do koša presunul: 4.8.2019 mirosne
Ponúkame: výkup, predaj, servis meracích prístrojov rôznych značiek, overenie presnosti meradiel kalibrátorom - do 5,5 miest. Pozri aj našu FB stránku (ikonka webu v profile), kde nájdeš zaujímavé fotky a videá z opráv, review nových merákov a pod.
Drakoush
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Vek: 24.18
Založený: 08.02.2012
Paragraf: 22

Predchádzajúca

Naspäť na Kôš

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist