Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Peltierove clanky

Peltierove clanky

Ak potrebujete zohna┼ą nejak├║ vec oh─żadom elektroniky, ─Źi u┼ż len s├║─Źiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Peltierove clanky

Odosla┼ąod pajky » 07 Okt 2019, 17:17

Ja som rozmyslal s peltierom spravit vysusanie stlaceneho vzduchu. Len ta ucinnost..
Nejaky hlinikovy blok, trebars s dutinou a to chladit. Myslite ze to bude o nicom? Robit to cestou chladiariny-kompresor, ked clovek nema vybavenie, plyn,.. Tiez nic moc.
pajky
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 796
Zalo┼żen├Ż: 03.01.2009

Odosla┼ąod pajky » 07 Okt 2019, 19:55

Aby ste boli v obraze. Slo by to k freze na vreteno.. Hlavne chladenie, niezeby som chcel studeny vzduch, ale bez vlhkosti. Len neviem co to bude zrat vzduchu, teraz som to skusil len tak, tak sa mi zda ze celkom aj dost, ale tazko povedat, este som sa nedostal k manualu, z tej firmy ma drbne..
Ale asi zacnem uvazovat o kompresorovom systeme.
pajky
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod cs001 » 07 Okt 2019, 22:06

peltierom vzduch len ohreje┼í, alebo ochladi┼í, neviem si predstavi┼ą ako by to odstr├ínilo zo vzduchu vlhkos┼ą, musel by si to chladi┼ą na ve─żmi minusove teploty, Skor by to ┼ílo nejak├Żm chladiarensk├Żm kompresorom s dostato─Źne velkym vyparnikom.
Vo firme su┼íime pracovn├Ż vzduch pre ovladaciu pneumatiku silikagelovymi su┼íicmi, napl┼ł je tusim 2x 50-100kg, jedna napl┼ł su┼íi vzduch a druha sa regeneruje (ohrieva ┼ípiralou) ...
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Vivanco, LG, Lenovo, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...
cs001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1336
Zalo┼żen├Ż: 28.04.2010

Odosla┼ąod rolt » 07 Okt 2019, 22:10

Jednoducho cs001. Na studenom sa vyzraza vzdusna vlhkost. Tak funguju odvlhcovace. Nemam skusenost, ale asi to nebude moc ucinne, aj ked urcite sa nejaka voda nazbera.
Drako AL platna hrubky 1cm.
rolt
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 88
Zalo┼żen├Ż: 30.08.2008

Odosla┼ąod pajky » 07 Okt 2019, 23:15

Tak asi tak, pocital by som vymennik tak 15*20cm, mozno 3ks peltier okolo 100w, spinanie podla tepoloty. Ale to mam vzdy 300w+-. Kompresor zere tak 100w.
A je pri tom vzdy zisk cez 1.

Nemozes to chladit do minusu, lebo ti to zmrze, tak do 3stupen..
pajky
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Drakoush » 08 Okt 2019, 00:31

Ja som len zvedav├Ż, ako udr┼ż├ş┼í rosn├Ż bod na v├Żmenn├şku, ke─Ć Ti tam kompresor bude f├║ka┼ą 80┬░C vzduch... ─îo za n├ípady sa tu dej├║, to je u┼ż sila. Kl├şma do auta, tov├íre┼ł na nanuky, m├írnica... 15x20cm v├Żmenn├şk? Mo┼żno pre chladni─Źkov├Ż kompresor.

Rolt: st├íle m├ílo inform├íci├ş. Je rozdiel, ak├ę teplo potrebuje┼í odvies┼ą. ─îi t├║ plat┼łu zahreje┼í autog├ęnom, alebo kahancom. Od toho sa odv├şja potom sp├┤sob chladenia.
Odkupujem zauj├şmav├ę meracie pr├şstroje. Ponuky mailom alebo SS.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 9771
Vek: 24.33
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Kde nie─Źo zohna┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist