Mixer Dap Audio GIG 14 napajaci zdroj

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Mixer Dap Audio GIG 14 napajaci zdroj

Príspevok od používateľa cs001 » 29 Jún 2017, 19:09

...jeden starši pán ma požiadal, či by som mu nevedel zohnať zdroj k Mixpultu Dap Audio GIG 14. Myslel som, že nájdem niečo na internete, ale nepodarilo sa.
obrazok z netu:
http://jcs.com.ua/sites/default/files/goods/d2205.jpg
Ak náhodou niekto vlastni tento mixér bol by som veľmi rad keby mi ofotil zdroj a parametre zdroja

Ďakujem
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Mixer Dap Audio GIG 14 napajaci zdroj

Príspevok od používateľa mirosne » 29 Jún 2017, 21:26

A nejde tam priamo 230V?Nemá to v sebe vlastný zdroj?Lebo keď sa pozrieš do manuálu,je tam písané napájanie 230V.Ale či je to myslené s adaptérom,alebo bez?Ešte som sa tam dočítal niečo o phantom power +48V tak neviem,hádam to niekto spozná a poradí. :pain:
Prílohy
MIX.jpg
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Mixer Dap Audio GIG 14 napajaci zdroj

Príspevok od používateľa cs001 » 30 Jún 2017, 23:16

...nevidel som ten stroj, ujko tvrdi, ze by to malo byt napajane vonkajsim adapterom AC 2x12V resp 2x10V, na nete som nasiel to iste co uvadzas. Rad by som keby sa ozval majitel zariadenia, ak nejaky sa tu vyskytuje...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1373
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Mixer Dap Audio GIG 14 napajaci zdroj

Príspevok od používateľa Amaterr » 01 Júl 2017, 08:03

boh vie co je na stitku , :(
Prílohy
ac.jpg
0

hondaci
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 02 Jún 2012, 20:45
Bydlisko: Velke Kapušany

Re: Mixer Dap Audio GIG 14 napajaci zdroj

Príspevok od používateľa hondaci » 01 Júl 2017, 10:30

Zo skusenosti,je to napajane ??tak 30w trafo a 2X15-až 18V . Daj dole spodny kryt. Ked su tam 12 pripadne 15V stabilizatory ,tak ide k tomu trafo 2X18V .
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Mixer Dap Audio GIG 14 napajaci zdroj

Príspevok od používateľa cs001 » 01 Júl 2017, 15:51

Amaterr napísal:boh vie co je na stitku , :(
vyzera to na AC napajanie 2x nieco, idealne by bolo ofotit udaje z adaptera, snad sa niekto ozve...
Ja by som ho samozrejme otvoril, ale ujko ( 88 rokov ) nie je pristupny takemuto rieseniu...
Zatial dik
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

hondaci
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 02 Jún 2012, 20:45
Bydlisko: Velke Kapušany

Re: Mixer Dap Audio GIG 14 napajaci zdroj

Príspevok od používateľa hondaci » 01 Júl 2017, 18:36

tak ako sa to ma opraviť, telepaticky ??? .Ked to nemôžeš otvoriť. Vratiť,a maš pokoj
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Mixer Dap Audio GIG 14 napajaci zdroj

Príspevok od používateľa romiadam » 01 Júl 2017, 18:50

Otázka je ako sa to otvara. Či sa dáva dole spodok alebo vrch. Keď vrch tak ďakujem pekne demontovat toľko hmatnikov.... :applause:

Update:
Myslim ze toto su vyrobcovia toho pultu. (len bohuzial tvoj model tam nie je)
http://www.highlite.nl

Napis im a uvidis.
Odkial to mas? Nie to to neaky dovoz z USA? Tam maju 110V a neprekvapil by som sa ze na to pouzili taky konektor aky tam pouzili. Kedze je tam napisane AC tak to logicky bude 110V alebo 230V. Ale na 100% to netvrdim. Len logicky uvazujem, nakolko by nemalo zmysel to napajat napr. 24V AC (aleboc 12V AC) a potom to zvlast usmernit a stabilizovat v mix pulte. A keby k tomu bol adapter tak by sa to rovno usmernilo v tom a na mix pulte by si mal napisane DC popripade 24V DC alebo 12V DC.

Ak nevies po ENG tak im mozem napisat, ale daj mi vediet. Zbytocne im nebudem vypisovat.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 01 Júl 2017, 19:41, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Mixer Dap Audio GIG 14 napajaci zdroj

Príspevok od používateľa cs001 » 01 Júl 2017, 19:35

hondaci napísal:tak ako sa to ma opraviť, telepaticky ??? .Ked to nemôžeš otvoriť. Vratiť,a maš pokoj
mixer je funkcny len k nemu chyba zdroj, nic netreba opravovat, len chcem vediet parametre zdroja zo stitku ak taky niekto ma...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Mixer Dap Audio GIG 14 napajaci zdroj

Príspevok od používateľa romiadam » 01 Júl 2017, 19:42

Vid. moj update vyssie. Daj mi vediet.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Mixer Dap Audio GIG 14 napajaci zdroj

Príspevok od používateľa cs001 » 01 Júl 2017, 20:12

ten trojpinovy konektor oznaceny ako AC POVER IN je na pripojenie adaptera so striedavym napätim 2x??V. Potrebujem vediet hodnotu toho napätia. Usmernenie a stabilizacia je vo vnutri mixera.
Aj niektore mixery co si uviedol maju napajanie AC15V/750mA je tam obycajny napajaci jack...
Doslova tam pisu Power input: AC15V/750mA (Adapter included)

...napisat do firmy asi bude najlepsie riesenie...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Mixer Dap Audio GIG 14 napajaci zdroj

Príspevok od používateľa romiadam » 01 Júl 2017, 22:54

A rovno to od nich kúpiť aj S konektorom.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok