Plastove ozubene koliesko

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Plastove ozubene koliesko

Príspevok od používateľa romiadam » 28 Dec 2017, 00:41

Cavte,

V LIDL vlaciku (co ide na tych dreennych kolajniciach) sa ulomil jeden zubok na ozubenom koliesku a vzdy ked to ozubene koliesko urobi jednu otacku tak vlacik zastavi (kazdych asi 8 cm)
20171227_211950.jpg
Nemate niekto nahodou take ozubene koliesko v sufliku?

vonkajsi priemer 10mm (vrch zubov)
pocet zubov 18
modul 0.5
na priemer hriadela 2mm

Alebo kde by sa to dalo kupit?

pozeram ebay, ale nedari sa mi. Su tam vseliake len nie to co ja hladam. Ani v tych balickoch kde ponukaju 50 a viac kusov take nevidim... Na aliexpress som nasiel ponuku na 100ks. Tolko zase nepotrebujem.

Uz som zistil ze oznacenie toho kolieska je asi 18T0.5M2A (18zubov, modul 0.5, 2mm diera) alebo nieco podobne.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Plastove ozubene koliesko

Príspevok od používateľa zipaj » 28 Dec 2017, 02:16

A neskúsiš vyrobiť zub na koliesku ktoré máš? Na mieste kde má byť zub vyvŕtaš nejakým malým vrtákom dierku do ktorej vsunieš a prilepíš kúsok medeného drôtu a pilnílom vypiluješ zub (asi pred rokom to tu zverejnil 5ko)
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Plastove ozubene koliesko

Príspevok od používateľa romiadam » 28 Dec 2017, 03:09

uffff....
Napad to nie j zly ale to koliesko je pre mna neskutocne male. Priemer kolieska 10mm. Ani taky pilnik nemam. To radsej kupim 100 ks z aliexpresu a 99 hodim do kosa. :-)

Medzitym som nasiel na ebay sadu 70-tich koliesok za 3€ a na obrazku medzi nimi bolo aj take co zhanam. Tak som kontaktoval cinana ci ten obrazok je ilustracny alebo tam take koliesko je. Uvidim co mi odpise.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: Plastove ozubene koliesko

Príspevok od používateľa clim-ber » 28 Dec 2017, 08:34

Moze ti ho niekdo vytlacit, prip. take koliesko by si vedel aj vypizlat nozikom z kuska silonu...

Je X sposobov, ako sa da doplnit vylomeny zubok:

https://www.google.sk/search?q=plastic+ ... =919&dpr=1
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Plastove ozubene koliesko

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 28 Dec 2017, 09:26

Skús sa spýtať https://www.teatechnik.sk/ .
Osobnú skúsenosť nemám.
Prílohy
koliecko.pdf
(95.87 KiB) 52 stiahnutí
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Napísať odpoveď