Kvalitnejsi napajaci konektor do NB

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Kvalitnejsi napajaci konektor do NB

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Feb 2018, 21:22

Cavte,

kde by som mohol zohnat kvalitny napajaci konektor (idealne nie cinsky smejd ale ak viete o cinskej kvalite, tak nevadi ze to bude cina, nech viem kabel pevne uchytit, lebo ten konektor je namahany).

Je to nabijacka NB Toshiba Satelite A300.

EDIT: pridal som fotku a ešte text
Roztrhlo sa opletenie kabla. Stred ešte zatiaľ prezil. Dočasné som to opravil tak že som narezal tu hrubú časť konektora kde je kabel A namotal na úseku asi 3cm tesne od konektora opletenie z tv koax kábla aby som spojil prerušené opletenie. Nakoľko je to opletenie volne, ten stredný vodič to dlho nevydrží A očakávam že sa v krátkej dobe preruší tiez. Preto zháňam konektor.
20180211_194007.jpg
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 11 Feb 2018, 21:57, upravené celkom 2 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Kvalitnejsi napajaci konektor do NB

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 11 Feb 2018, 21:48

Ja osobne by som radšej použil pôvodný konektor a urobil to tak, ako som už spomínal v inej téme. V normálnej cene som zatiaľ nevidel dostatočne kvalitný konektor na notebook, preto sa vždy snažím dať tam ten, čo tam bol predtým. celá oprava vyjde na pár centov a vydrží dostatočne dlho aj keď je kábel namáhaný. Ja som stále toho názoru, že keď to nezaleješ, tak to nevydrží.

https://svetelektro.com/modules.php?nam ... c0#p687787
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalitnejsi napajaci konektor do NB

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Feb 2018, 22:02

Duri12,

super napad s tym tavnym lepidlo. mas K+
idem si kupit ten konektor (kvoli krytke ako si pisal) a vyskusam to. A dobree v tom je aj to ze keby sa to znova poskodilo, tak sa to tavne lepidlo da opat roztopit a rozobrat tu krytku. :thumbup:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Kvalitnejsi napajaci konektor do NB

Príspevok od používateľa jmalik93 » 11 Feb 2018, 23:15

Ja to robím tak že ak zoženiem DC konektor ktorý je kompatibilný tak ho kúpim spolu s kovovým jack konektorom a z jack konektora použijem len tú kovovú krytku - závit mi sadne na všetky DC konektory.
Pri tých plastových krytkách sa mi veľa krát stane že sa po čase rozlámu
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalitnejsi napajaci konektor do NB

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Feb 2018, 23:56

Ale to mas iba rovny konektor ze? To nie je do praveho uhla, alebo su kovove krytky aj do praveho uhla?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Kvalitnejsi napajaci konektor do NB

Príspevok od používateľa jmalik93 » 12 Feb 2018, 00:23

Áno, v tomto prípade používam rovné konektory. Existuje aj kovový jack 90°ale neviem či ho vykombinuješ s DC konektorom

Obrázok
0

Marchus
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 22 Feb 2012, 16:47
Bydlisko: Jedlikova 9 Kosice
Vek: 35

Re: Kvalitnejsi napajaci konektor do NB

Príspevok od používateľa Marchus » 14 Apr 2018, 15:47

Ak ide len o zdroj existuje kopec nahrad. Ak vsak odide aj konektor na NB robil som to tak, ze som kupil kvalitny mini-XLR a prehodil konektory aj na NB aj na zdroji. na niektorych NB to vyzeralo ak original. Jedine je potrebne zvnutra zaliat konektor epoxydom aby ste vytvorili tuhsiu cast.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok