Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Príspevok od používateľa AndroidSK » 07 Aug 2018, 11:58

Čaute,
známa ma požiadala o poradenie s nákupom nejakého čerpadla na žumpu. Doteraz používala Florabest z Lidl, no to po 7 rokoch prevádzky prestalo ísť - len bzučí. Zaseknutý rotor to nevyzerá byť, pretože rukou ide voľne otáčať. Plavák spína v pohode. S najväčšou pravdepodobnosťou to je závada na motore. Zháňa preto niečo nové. Požaduje aby bolo minimálne rovnako výkonné ako toto, no ideálne výkonnejšie. Cena by nemala byť väčšia ako 80€. Ak máte nejaké vlastné skúsenosti tak budem rád.
Pri hľadaní som našiel niečo takéto, čo o tom myslíte? Oplatilo by sa to?
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Príspevok od používateľa joži » 07 Aug 2018, 12:05

najskor vymeniť rozbehový kondik a na 90% pobezi dalej...
0

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Príspevok od používateľa ferguson » 07 Aug 2018, 12:11

Z vlastnych skusenosti by som ti poradil vybrat co navykonnejsie a co najlacnejsie. Aj tak je to vsetko rovnaky smejd - lacnejsie ci drahsie - pokazi sa rovnako. Najdlhsie nam vydrzalo uplne lacne, asi za 20-30€ z Tesca. Asi 5 rokov a to bolo 24/7 v zumpe.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 07 Aug 2018, 12:23

Ono je to +- jedno, hlavne pozeraj aky max. prietok to ma a aka max. velkost pevnych castic. Ci plastove, alebo kovove - zo skusenosti je to jedno, vodu vedia cerpat oba a ked s nim zachadzas rozumne, tak sa ani nepolame.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Aug 2018, 12:41

na čistú aj znečistenú vodu s cudzími časticami do Ø 35 mm
toto ma pobavilo, som zvedavý ako by taký šuter prešiel cez tú vrtulku a cez hadicu :rolleyes: iba ak mysleli psie hovno. :D
Ak sa dá zohnať, tak hoci na bazoši hladaj hliníkovú poctivú NFMU, nemá síce plavák, ale sú to nezmary.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Príspevok od používateľa cool-zool » 07 Aug 2018, 13:02

Podobnú situáciu som sa snažil riešiť začiatkom roku tu : https://svetelektro.com/modules.php?nam ... ec7c082f9e a nakoniec som sa rozhodol opäť pre spomínaný GUDE GS4000 , tak som zvedavý koľko vydrží teraz ?!
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 07 Aug 2018, 14:26

5ko napísal:na čistú aj znečistenú vodu s cudzími časticami do Ø 35 mm
toto ma pobavilo, som zvedavý ako by taký šuter prešiel cez tú vrtulku a cez hadicu :rolleyes: iba ak mysleli psie hovno. :D
Ak tam pripojis 2" hadicu, tak to prelezie. Mam odskusane na mojom. :D Len ten plastovy vyvod, kde sa pripaja hadica musis odrezat, tak aby tam nebol ten tenky koniec. Potom kamienky prelezu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Feneon
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 10:58
Bydlisko: Partizánske - okolie

Re: Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Príspevok od používateľa Feneon » 07 Aug 2018, 17:46

Na žumpu, blato a podobný bordel jedine liatinové čerpadlo s liatinovou vrtuľkou a čepeľami. Plasťáki sa nám v robote kazili jeden za druhým, potom sme kúpili nerezové ale s plastovou vrtuľkou - roztrhlo ho ako žabu. Už dlhšie máme české Septik Praktik. Zožerie všetko, kamene ryby žaby rozseká na kašu. Zopár krát za už aj tak nažralo kameňov že zostalo zaseknuté hádam aj 15min a nič sa mu nestalo
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Príspevok od používateľa romiadam » 07 Aug 2018, 23:25

Ja som na zumpu pouzival "kalovu ponorku" Sigmu ceskoslovenskej vyroby

https://www.sbazar.cz/jendarichter/deta ... e-cerpadlo

Toto je uz novsi model, ja mam este predchodcu tohoto modelu. Vytiahne to teoreticky aj strk do velkosti zrna asi ako hrasok alebo soja (to este prejde cez lopatky). Mozem sa pozriet v akom je stave. Velmi husty bordel zo dna to nevytiahne ale s takym riedkym maglajzom nema problem.
Daj mi vediet ci by to chcela. Ta sa neznici nikdy. Ta sa da aj servisovat. To je kvalitne. Cena by bola okolo 50€.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Príspevok od používateľa 5ko » 08 Aug 2018, 16:57

No to je presne tá moja NFMU, rozbehový kondík s ističom v červenej kabičke,/dosť blbo vyriešené, lebo sa to plantá pri balení,ale má olejové chladenie motora, a keď sa zhodí kôš, tak funguje aj ako ,, chlípač,, čiže vytiahne všetko od podlahy. Na jeseň ňou vyťahujem vodu z jazierka,či bazénu a behám okolo nej kludne bosý aj bez RCD. :D

@pocitujlásku- Ak tam pripojis 2" hadicu, tak to prelezie., - neverím, že cez tú vrtulku bez problémov prejde tvrdá gulička o priemere 35mm. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Príspevok od používateľa enigma » 08 Aug 2018, 17:05

nebudem komentovať takto verejne ktorá je aká , ale pracujem ako servisny technik .... čerpadlá mám dennodenne v rukách .....
0

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Príspevok od používateľa AndroidSK » 08 Aug 2018, 23:27

Dík za rady, ten kondík skúsim pozrieť keď sa k tomu dostanem.

Boli tu spomínané GUDE, neviem ako je na tom teraz ale jedno sme mali kedysi doma, vyschla v ňom upchávka a bolo po ňom... podobne pošiel aj extol, a to bola len čistá voda zo studne (polievanie). Ale zas na druhú stranu, každé urobilo na svoju cenu dobrú službu a neskapalo hneď po záruke ale až po pár rokoch.
Čo sa týka 3f čerpadla - to je problém pretože zásuvka je ďaleko a taký dlhý kábel nemá. Tie liatinové sú zaujímavé, aj to rezacie zariadenie, no bohužiaľ to je mimo rozpočet a hmotnosť je tiež už dosť vysoká. Mne by manipulácia s ním problém až tak nerobila, no keďže to nevyberám pre seba tak musím pozerať aj na to.

Ešte som pri prezeraní internetu našiel toto, má niekto skúsenosti s touto značkou? Pretože som o nej doteraz nepočul. Parametrovo (aj cenovo) je to síce rovnaké ako to čo mala, no to by nebol problém keďže pôvodné plne postačovalo. Videl som naň aj vcelku pozitívne recenzie.
Inak, aké máte skúsenosti s reklamáciou v obi? Zvyknú meniť kus za kus? Pýtam sa preto, aby som vedel čo hrozí v prípade problémov, ak by sa ho rozhodla kúpiť.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Príspevok od používateľa mato3000 » 09 Aug 2018, 08:37

enigma napísal:nebudem komentovať takto verejne ktorá je aká , ale pracujem ako servisny technik .... čerpadlá mám dennodenne v rukách .....
toto bol príspevok hodný SE ... :potlesk:


inak presne ako píše 5ko a pod ....
,, chlípač,,
--- :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: Čerpadlo na žumpu (silne znečistenú vodu)

Príspevok od používateľa AndroidSK » 25 Aug 2018, 21:58

Vďaka za rady, už je to vyriešené.
Rozhodla sa pre nejaký "chlípač" značky riwall z OBI... vraj sú na to pozitívne recenzie a 4 roky záruka od výrobcu tak uvidíme ako sa podarilo :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok