Strojovo ohybane cinovane medene draty?

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Strojovo ohybane cinovane medene draty?

Príspevok od používateľa daqq » 19 Aug 2018, 17:25

Ahojte,

Zvazujem jeden navrh kde by bolo potrebne zohnut vacsie mnozstvo do presneho tvaru ( nieco ako v prilohe, detaily budu rozne podla kusu, bude viacero variant ). Material by mal byt medeny vodic, pocinovany (alebo postriebreny, pripadne podobna povrchova uprava, je nutne aby sa nan dalo letovat a aby povrch bol striebristej farby), tak 0.5 - 1mm priemer.

Rucne ohybanie neprichadza moc v uvahu vzhladom k mnozstvam a kvoli opakovatelnosti. Chcel by som sa spytat, ci nepoznate niekto firmu ktora by robila nieco takehoto? Videl som ohybacie stroje ktore robili celkom uzasne veci s roznymi dratmi, no toto boli dost hrube veci - vesiaky a podobne predmety. Predmet staci aby bol "2 rozmerny", ak vsak bude moznost ist do "3D" tak nebudem proti.

Vdaka,

daqq
Prílohy
Struktura.png
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Strojovo ohybane cinovane medene draty?

Príspevok od používateľa ferguson » 19 Aug 2018, 22:49

Mozno by vedeli niekde kde vyrabaju pruziny. Myslim, ze nas SK je to firma PFS a.s. Mozes skusit, co povedia. Len asi upresni tu geometriu, lebo niekto nevie ake rozmery to ma + tie ostre hrany su nevyrobitelne.
0

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Strojovo ohybane cinovane medene draty?

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 20 Aug 2018, 19:09

Ak toto nie je prilis mikroskopickych rozmerov, vyzera ako schodna cesta manufaktura.
Jednoducho nabit klinceky do preglejky ako sablonu, nastrihat si droty na presny rozmer a potom okolo klincekov ohybat.
Je to opakovatelne a jedna cvicena opica to zvladne za chvilu.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Strojovo ohybane cinovane medene draty?

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Aug 2018, 22:04

Ovšem ak toho nechce tisíce.
Už by ste sa mohli naučiť, že pri zadávaní dopytu treba čo najviac informácií. Tu chýba napr. rozmer, hrúbka drôtu, množstvo. Aj tie najbanálnejšie veci môžu ovplyvniť výrobný proces, ktorý je ohraničený možnosťami dodávateľa ;)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď