GPS Garmin sa neda zapnut

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

GPS Garmin sa neda zapnut

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Sep 2018, 14:05

Cavte,
mam Garmin Nuvi 2415 a v nej je baterka vyrobena v 24 Maj 2012. Vyzera to na to ze asi umrela baterka.
Bez kablika je GPS totalne mrtva. Neda sa zapnut. Pri pripojeni na kablik sa po zapnuti vypise GARMIN potom sa objavi pod GARMIN Nuvi 2415 Copyright 2014, Garmin Ltd ..... Cele to trva asi 10 sek a potom sa GPS vypne. Pocas toto bootovania ani PC GPS nerozpozna.

Barterka ma tri drotiky. Medzi cervenym a ciernym som nameral 2,51V. Medzi cervenym a zelenym som nameral tiez 2,51V. Je to Li-Ion -battery 3,7V 930mA original s Garmin logom. Podla mna baterka je v :butthead: Alebo ze by nabijanie sa pokazilo z nicoho nic? Ta GPS bola asi rok v sufliku bez nabitia a pouzivania. Teraz som ju vytiahol a neide a neda sa ani nabit. Stacilo by podla vas neako externe nabit tu baterku na 3,7V a potom ze by sa to dalej nabilo aj samo v GPS? Alebo to uz nema zmysel takto s tym spekulovat?

Neviete kde by som mohol kupit kvalitnu baterku (nie z ciny) ani nie od predajcu co nakupuje z ciny). Na Garmin customer service som si pytal tel. cislo na servis Garmin a oni idioti ma odkazali na oficialnych predajcov zariadeni namiesto na oficialny servis.
20180914_125312.jpg
UPDATE:
Nabil som tu baterku priamo zdrojom 5V cez cerveny a cierny kablik na napatie 3,68V (nabijal som len par minut asi 5min). Po zapnuti GPS, sa GPS-ka normalne zapla a presla do rezimu PC (je pripojena k PC) a napatie spadlo z 3,68 na 3,60, potom na 3,59,...3,58...3,57.... vyzera ze sa nenabija.
Moze to byt vadnou elektronikou baterky alebo sa pokazilo nabijanie v GPS?
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 15 Sep 2018, 12:48, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Bateria do GPS Garmin

Príspevok od používateľa mirosne » 14 Sep 2018, 17:41

Jednoznačne ti navi ťahala len baterka.Skús odmerať na nej napätie,keď pripojíš nabíjačku,poprípade by som zmeral aj odoberaný prúd.Ja na to používam toto:

https://www.aliexpress.com/item/Digital ... 4c4dRLeJDX

Ináč ti poviem takto,stretol som sa s veľa takýmito prípadmi a riešil som to presne ako ty.Pripojil som baterku na externý zdroj a nehal nabíjať cca 5min.Potom som ju pripojil do mobilu,alebo tabletu (to je jedno do čoho) a pripojil som nabíjačku.Väčšinou sa rozsvietila LED indikujúca nabíjanie a už som vedel,že nabíjanie pracuje.
0
Pozdravuje vás Miro.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: GPS Garmin sa neda zapnut

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Sep 2018, 11:24

Ked som pripoiol nabijacku (usb kabel) k GPS tak napatie stuplo z 3,52V na 3,58V co je nic.
Potom som zase nabijal na priamo tu baterku asi 10 min a GPS sa mi podarilo bez usb kabla zapnut. Na displeji v rohu hore ikonka baterky ukazovala ze je kriticky slaba bateria. Pripojil som rychlo USB kabel a ikonka vybitej baterie sa zmenila na ikonku nabijania a za dve sekundy sa to preplo zase na ikonku vybitej batrie. Potom som stlacil kratucko tlacitko Power a zase ikonka vybitej baterie sa zmenila na ikonku nabijania a za dve sekundy sa to preplo zase na ikonku vybitej batrie. Na baterke s napatim sa nic nestalo (len ta mikro zmena napatia 0,06V).

Otakzka je teraz takato.
Moze toto sposobovat baterka? Aby som zbytocne nekupoval novu baterku ked v GPS je pokazene nabijanie. To ze je nieco pokazene v GPS sa mi nezda, lebo snim nic nebolo robene. Fungoval, vlozil sa do suflika, o rok sa vytiahol a zarazu neide nabijanie.
Je le neviem co ta elektronika presne v baterke robi, aku ma ulohu a ze ci ona moze blokovat nabijanie.... toto ma zaujima.

UPDATE:
Ked som toto dnes pisal tak som este nezmeral baterku. Vsetko co som pisal boli este pokusy zo vcerajska. Nechal som na cely cas pripojenu GPS k PC az do dnes rana. Teraz som nameral na baterke 4V. GPS-ka sa tiez bez problemov zapla. Ikonka baterky je plna zelena. Takze vsetky tie problemy boli sposobene nizkym napatim baterky a potom ked som to dobil na 3,68V len to chcelo asi viac casu na aktivciu nabijania..... neviem.
Hlavne ze uz to ide a netreba mi novu baterku. Aj keby bola baterka uz kapacitne slaba, to mi nevadi, lebo aj tak GPS mam stale pripojenu do zapalovaca.

Takze ak budete mat podobny problem, viete co treba urobit.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: GPS Garmin sa neda zapnut

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Mar 2019, 01:39

Cavte,

Opat som tu. Ta baterka sice ozila ale neako sa mi nepozdava. Minule som ju rozchodil. Ale ked som ju odlozil do suflika a opat vytiahol po asi 2-3 mesiacoch chova sa to cele divne. Nechcela sa opat zapnut. Po pripojeni na nabijanie zacne sa akoze nabijat, potom mi vypise ze odpojene nabijanie, potom zase ze nabija sa, Vypise ze je nabita a po par minutach 15-20 je zas prazdna...

Dala by sa neako otestovat ci je naozaj "mrtva". Ako odporucate? Klasicky, nabit GPSkou (inu nabijacku nemam) a potom konstantnym prudom vybijat?Su tie cinske ebay Lion nabijackove moduly spolahlive? Ze by som kupil a skusil stym nabit do plna?

https://www.ebay.ie/itm/Lithium-Polymer ... w5DZ0yOaMg

Asi do nej kupim novu baterku. Lenze garmin nepredava a neviem ci mam kupit "macku vo vreci" z ebay, z ciny?

Nepoznate neaku serioznu znacku pre baterky do navigacie? Kde by som mohol kupit taku kapacitu aka sa pise na baterke? Lebo v cine sa taka neda kupit. Alebo musis mat sakramentske stastie.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: GPS Garmin sa neda zapnut

Príspevok od používateľa josek » 21 Mar 2019, 07:39

Ja som mal podobný Garmin, neviem či presne ten typ. Baterka vydržala asi 5 rokov potom vyzerala ako total kaput. Chovala sa podobne ako tá tvoja.
Podstatný rozdiel v chovaní GPS bol ale v tom, že bez napájania cez kábel si ani neťukla. Po pripojení externého napájania sa GPS naštartoval a fungoval normálne, samozrejme len do výpadku externého napájania. Samotná baterka sa nabiť nedala ani zo zdroja ani z auta.
Návod samozrejme píše, že baterka sa nedá vymeniť, takže sa ani nepredáva. Potom som Garmin venoval kamarátovi, ktorý ho v aute , pokiaľ viem, normálne používa.

Toľko moja skúsenosť.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: GPS Garmin sa neda zapnut

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Mar 2019, 12:02

Tak co si myslite, mam kupit z ebay baterku za 10, 15 alebo 20eur? Bude tam rozdiel v kvalite alebo to bude vsetko to iste?

Preto by som radsej uprednostil neaku "znackovu" bateriu" ako "cinsky odpad".
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok