Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa romiadam » 31 Mar 2019, 01:08

Cavte,
rozmyslam nad kupou invertorovej (nie trafo) oblukovaj zvaracky. Otvoril som internet a neviem si vybrat tolko toho tm je. Pre informaciu, nieco okolo do 350eur a nech to ma max zvaraci prud do 120A.

Viete mi nieco poradit? Neviem ci na znacke velmi zalezi alebo ani nie a ci je to vsetko na jedno kopyto pre domace pozvaranie roznych veci.

Hovoria vam nieco tie znacky:
https://www.expondo.ie/arc-welder/
https://wholesaleweldingsupplies.ie/ind ... 831_69_649
http://www.mcquillantools.ie/arc-weldin ... ory_page=1
http://www.kws.ie/modules/shop/cats/arc ... -machines/
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 31 Mar 2019, 03:32

zdar, prve 3 linky ani nepozeraj... cinske farebne krabice, ktore su na sk vozene z polska... vnutro rovnake

http://www.kws.ie/modules/shop/products ... er-welder/

Jednoznacne odporucam tento Kuhtreiber KITin 150 MMA / TIG, mam doma sice 165A ale z 5 rocnou zarukou. Vyborne spraveny, velmi dobre zvara, je to taky lepsi nadpriemer (78 - 80%) , vyrobeny v CZ, na rozdiel od tych predoslych linkov
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 31 Mar 2019, 08:08

KITin150 MMA som opravoval cca pred týždňom. ( Odpálené 3ks STGW35HF60W a 1ks MUR1560 ) Zváračka ma 7 rokov a majiteľ ju nijak nešetril. Naposledy ťahal 3,15 asi pol dňa. Na plošaku aj chladičoch je miesto pre 1 pár IGBT a 1 usm. dódu - jednoduchá úprava na 165-ku.
Inač zváračka je celkom jednoduchá. Pomocný zdroj je klasické 5W trafo a riadiaci obvod SG3525.
Prílohy
Sorry za kvalitu.
Sorry za kvalitu.
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa AEdison » 31 Mar 2019, 08:21

Ja mám už rok Omicron GAMA 1550 A. Niečo málo som ňou pozváral a zatiaľ nemám nič čo by som jej vytkol.
0

jopo166
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20 Feb 2009, 00:00

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa jopo166 » 31 Mar 2019, 09:36

Kitin 150 rs by bola asi lepšia volba http://www.profisvarecky.cz/cz/e-shop/1 ... 50-rs.html
0

solec
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa solec » 31 Mar 2019, 10:26

AEdison napísal:Ja mám už rok Omicron GAMA 1550 A. Niečo málo som ňou pozváral a zatiaľ nemám nič čo by som jej vytkol.
Minule mi došla, snáď dospejem k tomu istému názoru :biggrin:
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa romiadam » 31 Mar 2019, 10:59

Marek1975,
diki za reakciu. (... prve 3 linky ani nepozeraj... cinske farebne krabice...) :thumbup: . Kvoli tomuto som sem pisal, aby som nekupil cinu za cenu profi naradia.

zdeno6505,
informacia, ze bola pokazena ma sice netesi, no tesi ma ze ju tu na SE uz niekto opravoval a podla neho (teba) je jednoducha na opravu.

jopo165,
Aky je rozdiel medzi KITin150 a KITin150 RS. a u KITin165 je rozdiel len v max. zvar. prude? Preco by to bola lepsia volba? V popise tam neako vyrazny rozdiel nevidim, len ten max. zv. prud.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa Drakoush » 31 Mar 2019, 11:02

Dobré a cenovo prístupné zváračky sú tiež Telwin, je to talian, má pekné spracovanie, krajšie než Kittin, v podstate tiež nesmrteľné stroje. Skús mrknúť bajočkom aj tie, nech máš širší prehľad.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

bandi-p
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 08 Máj 2012, 09:56
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 42

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa bandi-p » 31 Mar 2019, 11:19

Za mna KITin 165, mal som aj trafo JS+usmernovac s tlmivkou...zvara to samo
0

jopo166
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20 Feb 2009, 00:00

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa jopo166 » 31 Mar 2019, 11:24

Rozdiel je v tom že kitin 150rs možeš použivať na dlhych predlžovacich kabloch.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa Milos66 » 31 Mar 2019, 12:14

Ja mám Thermal Arc 175SE Arcmaster. Je to síce vyrábané v Číne, ale je fakt dobrá. Na také dedinské zváranie je to veľmi dobrý invertor. V pohode ho potiahne aj 50m dlhá predlžovačka 3x2,5mm.
Rozhodoval som dsa vtedy medzi Kittin a touto. Na tento Thermal Arc mi bola ponúknutá výhodná cena, tak som sa ulakomil.
PS: nezabudni na kvalitnú kuklu. Na ňu si odlož aspoň cca 100-150€. Inak máš veľkú šancu prísť o oči.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 31 Mar 2019, 13:57

Milos66, je to sice cina ako vravis, ale prinajmensom velmi dobra cina... vsetko sa robi v cine a tato tvoja"Thermal Arc 175SE Arcmaster" je dodavana na zapadne trhy nie ako OEM, ale ako original vyrobok. Mimo cinu je Fornius, ten sa robi v CZ, ale to je kvalitativne a aj cenovo ina liga

Drakous - telwin je dobra znacka, len cinania sa seru do jej kvality nakolko ju hojne kopiruju, odporucam hladat u autorizovanych predajcov

zdeno6505 - kazda sa pokazi, pokial sa majitel sprava k nej jak hulvat a nabrusi do nej sem tam karbinou. A ano, kitin sa da upgradovat na vyssiu verziu v pohode, nakolko to dovoluje DPS a nieje potrebny zasah na vyssej urovni - MCU a pod

Aspon raz za 3 mesiace odporucam prefukat stlacenym vzduchom od pilin a prachu a raz za pol roka podotahovat silove kontakty.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Protek
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26 Máj 2012, 07:57
Bydlisko: Levice
Vek: 62

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa Protek » 31 Mar 2019, 19:49

Romiadam a čo budeš s tým teraz na jar "zavárať" ? :)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa romiadam » 31 Mar 2019, 23:32

Romiadam a čo budeš s tým teraz na jar "zavárať" ?
Tu v Irl "kazdy treti den prsi" aj ked to nie je doslova pravda ale prsi tu casto niekedy cely den a niekedy 3-6 kra za den na 5-10 minut len na to aby mi vsetko zmoklo ked nieco robim na dvore a som rozlozeny. Minule slnko, modra obloha, tak som sa rozlozil, robim a zrazu asi o 30 minut na mna kvaplo, pozrem na oblohu a hajzel mrak sa vytvoril s nicoho nic a zneho zaalo prsat. Za 10min bolo po mraku, zase modra obloha ale vsetko mokre...na nervy...

Ale odbocil som. Prsi mi na zadne dvere, aj ked su plastove, nemam tam striesku, tak chcem pozvarat neaku esteticku konsrukciu na striesku a na to naskrutkujem lexan nech je to preslnene nakolko je tam hned okno do kuchyne. Keby som si to dal vyrobit vo firme, tak za to aj dovozom zalatim tolko kolko stoji nova zvaracka. Tak si ju kupim a ja to nazyvam, ze ju budem mat zadarmo. Tiez mi tlmic vyfuku na aute visi lebo sa odlomil drziak, tak aj to opravim. Aj na tom usetrim 20-30eur. Branka mi tiez visi a treba skratit horny pant (flexou odrezat a znova navarit). A ked uz ta zvaracka bude, tak do okna pozvaram neake kovanie aby to poistilo crepnik proti padnutiu. Nieco taketo:
https://static.sashe.sk/data/2015/07/26 ... _20828.jpg

-- Spojený príspevok 31 Mar 2019, 23:31 --
PS: nezabudni na kvalitnú kuklu. Na ňu si odlož aspoň cca 100-150€. Inak máš veľkú šancu prísť o oči.
Ako ja zistim ktora je kvalitna?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa romiadam » 01 Apr 2019, 00:34

Rozdiel je v tom že kitin 150rs možeš použivať na dlhych predlžovacich kabloch.
Myslis zvaracich predlzovacich kabloch?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Apr 2019, 07:57

Asi jsem trošku extrémista, ale pro mě solidní invertor začíná na kemppi, dá se při troše štěstí sehnat jetej za 5000, což není tak mnoho, s tim že Tě přežije. Protože krom proudu na kterej každej při koupi kouká je ještě důležitější parametr a to činitel vytížení. Kterej je u levnejch invertorů na nejpoužívanějších 80 - 100A třeba jen 25%, což je šílenost. Dalším jsou svařovací kabely, svářečku osobně používam dost často a u číny kde maj použitý lanka jak k telegrafu se mi u kleštin ukroutily a svorky topěj jako prase při delším svařování. Naspoled minulej rok sem kolegovi vařil konstrukce a tyhle levný invertory shořely hned dva , halt v létě horko a trojka elektroda, to neudejchaj. Nakonec jsem skočil na svej starej svářečce z drážní tlumivky, která udržela tempo bez potíží (a to sem vařil cca 8 - 10 hodin denně). Hlavně prosím nekoukejte aby to mělo funkce jako TIG a podobně, NEMÁ to s TIGem nic společnýho, je to hloupá parodie a vtip od výrobců..... co je třeba příjemný je nastavitelná hloubka ARC FORCE.

a jak zmiňoval milos, na kukle nešetři, pokud uvažuješ o samostmívačce. Ty levný šmejdy z číny nebrat, po pár hodinách máš nablikáno jako prase. Já sem si osobně zvyknul na klasickou sklápěčku se sklem, a nedělá mi to problém. Třeba při bodování nebo vaření nad hlavou je to halt opruz :axe: Ale jinak ze samostmívaček nejsou zlý esabácký kukly, ale osobně když samostmívačku tak jsem spokojen se speedglasem. Jsou to dražší kukly, ale špicový. Opět použitý se daj sehnat za solidní cenu. Ale za to myslej na detaily jako je krytí brady a dobrá je dečka za krkem. Nemluvě o tom že ty levný si leckdy neporaděj s tigem. Takže pro domácí žvýkání dle mýho lepší sklápěčka než levná samostmívačka.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

jopo166
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20 Feb 2009, 00:00

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa jopo166 » 01 Apr 2019, 09:51

romiadam napísal:
Rozdiel je v tom že kitin 150rs možeš použivať na dlhych predlžovacich kabloch.
Myslis zvaracich predlzovacich kabloch?
Predlžovačka 220v
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa romiadam » 01 Apr 2019, 13:51

A aky je rozdiel medzi kratkou predlzovackou (2m) a dlhou predlzivackou (20m) oktem toho ze jedna je dlhsia?
Ak na konci da ten minimalny vykon pre zvaracku (16-20A) tak potom ziadny.
Alebo sa mylim? Neako to nechapem co to ma spolocne s predlzovackou na 230V...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa Drakoush » 01 Apr 2019, 13:56

Úbytok napätia, táto formulka Ti napovie viac...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Oblukova invertorova zavaracka - aku odporucate?

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Apr 2019, 14:39

Na konci už je nízký napětí pro udržení spínanýho zdroje v chodu, nemluvě o okamžiku zapálení oblouku kdy anti - stick zdvihne ještě o 30 - 50% proud a vlivem zpětný vazby SZ se ti svářečka chová stylem čím nižší vstupní napětí tím vyšší vstupní proud tím je celej efekt umocněnej..... takže svářečka buďto kloudně nevaří, nebo spadne do poruchy.... a jen tak OT, ale bacha u tohohle na prodlužky motaný na bubnu...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok