Material na previtie statora

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
el_salvadore
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17 Jan 2018, 08:55
Bydlisko: Povazska Bystrica

Material na previtie statora

Príspevok od používateľa el_salvadore » 09 Máj 2019, 12:42

Ahojte, nevedel by niekto poskytnut trochu elektroizolacneho laku (100ml) a preglejku (prešpán papier) 200x50mm pod vinutie statora popripade odporucit kde sa tieto veci daju zohnat v relativne rozumnych mnozstvach?

Chcel by som zachranit okruznu pilku v ktorej zhorelo vinutie statora, neviem ci ju sposobila vadna kotva (vinitia vyzeraju ok) alebo prehriatie... tak by som tomu chcel dat este poslednu "nizkonakladovu" sancu formou pokus/omyl. Vdaka za cenne rady.

https://imgur.com/JBsmoJU
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Material na previtie statora

Príspevok od používateľa jenda23 » 09 Máj 2019, 12:45

Kdyby bylo nejhůř tak ti to klidně pošlu i vypalovací lak, a místo prešpánu používám papír s kaptonovou vložkou. Si vůbec zařízenej na převíjení, ono to není tak snadný jak to vypadá... ne že by to nešlo ale je třeba mít nějaký cvik...

PS: podle fotky by to mohlo jít, je to jen jednoduchej motor. Ale komutátor zdá se dost černej.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
el_salvadore
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17 Jan 2018, 08:55
Bydlisko: Povazska Bystrica

Re: Material na previtie statora

Príspevok od používateľa el_salvadore » 09 Máj 2019, 12:58

Tie dve cievky su relativne jednoduche (~100 zavitov na jednu), v rukach mam cit a dost trpezlivosti na taketo detailne prace. Komutator je cierny ale vinutia su ok (premerane iba multimetrom)... Pilky je skoda, sancu by som jej dal.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Material na previtie statora

Príspevok od používateľa jenda23 » 09 Máj 2019, 13:02

záviťák nemusíš zjistit multimetrem, od toho jsou jiný zkoušky, jak jsou na tom uhlíky? Todle může způsobit i krátkej uhlík když odskakuje. Každopádně komutátor očistit a proškrabat drážky, nezapomeň srazit hrany... ale stator většinou vyhoří díky vibracím, nebo přetěžování mtoru (teplotou).
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

makyke
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 24 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Košice

Re: Material na previtie statora

Príspevok od používateľa makyke » 09 Máj 2019, 13:25

Nemáš uvedené bydlisko. Ak by si bol z KE môžeš si dôjsť pre vypaľovací lak. Ten viem poskytnúť.
0
Naposledy upravil/-a makyke v 09 Máj 2019, 14:06, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
el_salvadore
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17 Jan 2018, 08:55
Bydlisko: Povazska Bystrica

Re: Material na previtie statora

Príspevok od používateľa el_salvadore » 09 Máj 2019, 14:00

@jenda23 - vdaka za tip, komutator ocisteny, preskrabnuty a hrany zrazene. Uhliky su v poriadku, teda myslim ze niekde v polovici zivotnosti :https://imgur.com/Ur551Eb

@makyke, diky moc. Som z Pov. Bystrice, do KE obcas chodim pozriet spoluziakov z alma mater :D Ak by som nezohnal budem ta kontaktovat, vdaka.
0

Stefan31
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 488
Dátum registrácie: 10 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Slovensko

Re: Material na previtie statora

Príspevok od používateľa Stefan31 » 09 Máj 2019, 14:18

Prešpán by bol...

Stefan31
0
Keď som sa narodil, nemal som nič. Polovicu z toho ešte mám.

Napísať odpoveď