el. vykurovacie rohoze

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

vlasti
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 12 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: Dubnica n/Vahom

el. vykurovacie rohoze

Príspevok od používateľa vlasti » 28 Máj 2019, 14:01

chlapci viete odporucit nejake spolahlive el. rohoze do podlahy? Pripadne nejaku firmu co to aj realizuje? dik.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: el. vykurovacie rohoze

Príspevok od používateľa Drakoush » 28 Máj 2019, 14:04

Ževraj Fénix je dobrý. Je síce Český, ale vraj dobrý.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: el. vykurovacie rohoze

Príspevok od používateľa rudko » 28 Máj 2019, 14:09

Fenix je fajn, daval som ich sestre do baraku par rokov dozadu a funguju spolahlivo. Alebo potom Devi, ale tam sa ti asi nebude pacit cena...
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: el. vykurovacie rohoze

Príspevok od používateľa Samanko » 28 Máj 2019, 23:11

Vsetko zavisi od toho ci mas na to uz projekt alebo nie a co vsetko potrebujes, o co ide .. viem ti poradit aj firmu v tvojom okoli mozno, len na ozaj dobru radu treba este trosku info..

Ak tak napis podrobnejsie do spravy alebo aj tu, hlavne:
- mas projekt na to ? o co ide ? - jedna kupelna, ci cely dom, ci chodnik pred domom ? :)
- potrebujes to len kupit alebo to aj namotat ?
- ...

Devi je drahe, Fenix je v poho, su aj ine systemy s ktorym sme namotali desiatky bytov (a mozno aj stovky uz) a domov vsetko funguje ..

btw, snimac teploty v podlahe bezpodmienecne do uzatvorenej chranicky = musi byt vymenitelny, odchadzaju... to len tak na okraj
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: el. vykurovacie rohoze

Príspevok od používateľa marioo » 29 Máj 2019, 00:12

Mám 5 rokov a všetko funguje ako má.. a snímač neodišiel ani jeden :)
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: el. vykurovacie rohoze

Príspevok od používateľa rudko » 29 Máj 2019, 01:53

Samanko napísal: Devi je drahe, Fenix je v poho, su aj ine systemy s ktorym sme namotali desiatky bytov (a mozno aj stovky uz) a domov vsetko funguje ..

btw, snimac teploty v podlahe bezpodmienecne do uzatvorenej chranicky = musi byt vymenitelny, odchadzaju... to len tak na okraj
Ano, Devi je drahe, ale od nich mi snimac este neodisiel :-)
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: el. vykurovacie rohoze

Príspevok od používateľa djwiktor » 29 Máj 2019, 06:26

Od fenixu okrem rohoze a folie asi nic nebrat.
Kupoval som digitalne termostaty, na jednom z nich po mesiaci pouzivania odisiel lcd displej, na druhom kuse po pol roku od montaze skapalo cidlo podlahy. Treti kus sa sice tvari ze funguje, ale meria zle teplotu miestnosti ( o 3°).
Tolko k tym ich cinskym vyrobkom.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

vlasti
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 12 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: Dubnica n/Vahom

Re: el. vykurovacie rohoze

Príspevok od používateľa vlasti » 29 Máj 2019, 07:02

2 Samanko:
jedna sa o novostavbu bungalow 120m2, projekt mam len na teplovodne podlahove + elektrokotol ale to by som chcel nahradit el. rohozami.
Tento stavajuci projekt mam aj v el. podobe.
najlepsie pre mna by to bolo ak by to niekto aj namontoval.

dik
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: el. vykurovacie rohoze

Príspevok od používateľa cool-zool » 30 Máj 2019, 14:53

Chlapci som rád že je tu toľko odborníkov na podlahové , elektrické rohože , keďže aj ja už nejaký čas nad nimi premýšľam ....
Prerábal som rodinný dom a celé poschodie je riešené ústredným kúrením cez elektrický kotol ( Eleko 16KW ale zapojené sú iba dve špirály takže 8 KW ) , no na prízemí sa nerobilo s kúrením nič a tam som rozmýšľal ako doplnkové kúrenie práve s el. rohožami ...
Jedná sa o obývačku (asi 4x4,5m) , spálňu ( asi 4x3m) , kúpelňu s WC (asi 2,5x2,5m) a kuchyňu s chodbou (asi 3,9x2,7 a 2,9x1,1m) ... Iba pre info veľkosti podláh a jednotlivých izieb ...
Mňa by ale zaujímalo a kto mi to vie povedať s akým príkonom mám počítať a asi koľko vyjde také kúrenie (mám na mysli orientačne cenu za montáž kúrenia a kto má skúsenosti tak aj približnú cenu za energie na kúrenie) ???
Alebo radšej potiahnuť radiátory aj na prízemí a pripojiť ich na kotol (tak som premýšľal tiež , ale to podlahové by bolo ako doplnkové)...
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: el. vykurovacie rohoze

Príspevok od používateľa Samanko » 05 Jún 2019, 00:04

Rudko, aj ja mam s DEVI zatial len velmi dobre skusenosti .. ale cenovy rozdiel je myslim si ze viac nez povsimnutelny :D

vlasti - najlepsie by som ti asi poradil, ze blizko teba je firma Q-termo ktora sa tomu venuje. Maju viac produktov, s HC 18W/bm vyhrevnymi kablami od tej firmy sme namotali niekolko bytoviek a niekolko diesiatok (90+) domov - v oboch pripadoch sa bavime o hlavnom a jedinom sposobe vykurovania - este som teda jediny kabel nevidel, ze by nefungoval alebo prisiel zly..ked bola reklamacia, tak vacsinou t snimac v podlahe alebo termostat..


Ak by si tam nedostal nejaku odpoved alebo cokolvek, kludne este napis aj sem / pm .. S firmou mam skusenosti sice viacrocne a aj velke projekty, ale iba ako s dodavatelom.
Kedze mas projekt na kurenie, tak tam ozaj nie su ziadne tazke vypocty potrebne..

cool-zool - neviem uplne aky vidis zmysel v doplnkovom kureni pri kureni elektrokotlom ? co od toho ocakavas ?
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: el. vykurovacie rohoze

Príspevok od používateľa marioo » 05 Jún 2019, 00:50

Dôležité je, aké máš straty v dome, či máš odspodu nejakú izoláciu ..

Ja som bral v 2013 infra film od https://www.elektricke-kurenie.sk/ dodnes funkčné a perfektné... a najmä ekonomické oproti inému typu kúrenia..

Montáž zvládne hádam každý.. položiť podložky, dať fólie, ďalšiu fóliu, zapojiť čidlá, káble... a kúrenie funguje :)

Do kúpelne som dal devi do poteru.. ale tie sú aj drahšie aj viac "žerú" . Ale všade pod plávajúcu išiel infrafilm ...

Na stránke majú aj rôzne foto stačí pozrieť a ked treba, ochotne poradia..
https://www.elektricke-kurenie.sk/refer ... a-nova-ves

Všetko prišlo pekne zabalené a dal som im aj "nakrimpovať" káble, keďže som nemal k tomu potrebné kliešte...

Video ako to namontovať:
https://www.elektricke-kurenie.sk/instr ... opne-folie
0

Napísať odpoveď