Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Ozy
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21 Sep 2019, 16:05

Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa Ozy » 21 Sep 2019, 16:54

Zdravím, na strednej mi bola pridelená maturitná práca - chladič nápojov, dnes som sa položil objednať všetky súčiastky ktoré budem potrebovať, lenže tieto 3 druhy tranzistorov neviem nikde nájsť, vedel by mi niekto pomôcť nájsť ich náhradu alebo kde ich zoženiem?
V prílohe pridávam aj schému.
T1- 2SC1740C
T2- 2SA933
T3- 2SA933
T4- FDD6035AL
Ďakujem.
Prílohy
Schéma
Schéma
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa martin knocik » 21 Sep 2019, 18:54

Sú to "general purpose" tranzistory. Ten obvod su len tranzistory zapojene ako spinace alebo napatovy komparator. Nič kritické.

Choď na stránky výrobcov tranzistorov a podla parametrov (parametric serch) najdi podobny tranzistor. Nexperia (byvalz NXP) su bezne dostupne tranzistory

https://www.nexperia.com/products/bipol ... c=,so=,es=
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
StefanST
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 20 Feb 2012, 22:25
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa StefanST » 21 Sep 2019, 20:01

Ak nemusíš dodržať presne uvedenú schému, dá sa miesto celého stabilizátora použiť integrovaný obvod 7812 v púzdre TO220.
0

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa tom666 » 21 Sep 2019, 20:29

@Ozy
T1- 2SC1740C = BC547
T2- 2SA933 = BC557
T3- 2SA933 = BC557
T4- FDD6035AL = IRF520 (alebo IRF1404, IRFB7430, IRL3803, STB55NF06 a pod.)

Avelmak, GME, SOS, TME
0

105nu70
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 11:51

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa 105nu70 » 21 Sep 2019, 20:46

:butthead:
0
Naposledy upravil/-a 105nu70 v 12 Apr 2024, 14:32, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa misocko » 21 Sep 2019, 21:44

šak možno tam ma ešte peltier a PID regulaciu chladenia :lol: :lol:
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa breta1 » 22 Sep 2019, 10:43

105nu70 se už k tomu také vyjádřil
Tak mi to nedalo, a přečetl jsem si celý článek v tom AR.
Je to převzato z nějakého ruského časopisu, a musím říci, že větší hovadinu jsem snad neviděl.
Jde totiž jenom a jenom o to, ofukovat hrníček s čajem ventilátorem, aby rychleji vychladl!!!!!
To celé "haraburdí", navíc zbytečně komplikované, kolem toho větráku je prý proto, aby se to dalo zapojit na různá napětí.
Neuvěřitelná pitomost - ale internetem to už bude bloudit do nekonečna.....
0

Ozy
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21 Sep 2019, 16:05

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa Ozy » 22 Sep 2019, 12:29

tom666 napísal:@Ozy
T1- 2SC1740C = BC547
T2- 2SA933 = BC557
T3- 2SA933 = BC557
T4- FDD6035AL = IRF520 (alebo IRF1404, IRFB7430, IRL3803, STB55NF06 a pod.)

Avelmak, GME, SOS, TME
Ďakujem,

Keď sa mám vyjadriť k tomu že to je hovadina a úplne zbytočne ofukovať pohárik aby som ho schladil, tak áno je. Ale bohužiaľ mi to bolo vybrané a odovzdané takže si to už nemám ako zmeniť, jednoducho toto je moje zadanie...
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa breta1 » 22 Sep 2019, 13:18

To není tvoje chyba, ale chyba školy.
Přesněji - chyba konkrétního učitele.
Já bych mu na platě nepřidal.
0

Používateľov profilový obrázok
StefanST
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 20 Feb 2012, 22:25
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa StefanST » 22 Sep 2019, 13:28

Napíš sem celé zadanie tak, ako si ho dostal. Aj s doplňujúcimi požiadavkami od tvojho zadávateľa.
Lepšie sa dá poradiť, ak vieme, čo je požadované, a v akých mantineloch sa musíš pohybovať, keď už je zadanie nemenné.

Ak je zadanie dosť vágne, možno sa dá vymyslieť vhodné zariadenie hodné maturanta.
Napríklad chladenie fľašky vína na predpísanú teplotu pri podávaní (na etikete konkrétneho druhu som našiel teplotu 14-16°C). Možno aj s praktickou ukážkou pri maturite 8)
Ako tu už bolo uvedené
misocko napísal:šak možno tam ma ešte peltier a PID regulaciu chladenia :lol: :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa zipaj » 22 Sep 2019, 13:57

prvé 3 tranzistory vyhrabeš prakticky v každom PC zdroji, alebo kúpiš u aliho za pár drobných, aby si to nemusel nahradzovať, inak súhlasím s vyššie uvedeným že je to aksolútna blbosť slúžiaca iba na to aby niekto vykázal činnosť, ak by som chcel ozaj rýchlo ochladiť šálku čaju, alebo kávy, položil by som ju do väščej nádoby so studenou vodou, kôli lepšiemu odvodu tepla by ochladla skôr a nemusel by som sa riešiť napájanie ...
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Ozy
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21 Sep 2019, 16:05

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa Ozy » 22 Sep 2019, 13:58

Toto je zadanie tak ako som ho dostal, dal som to na imgur aby sa to dalo prečítať.
Podla zadania mám následne odmerať za aký čas sa ochladí 100ml o 5°C.
https://imgur.com/gallery/lz5MFv4
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2562
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 22 Sep 2019, 14:06

To vám ako len podsunuli článok v amare bez akéhokoľvek formálneho zadania? Potom pozdravujem majstra :D
0

Ozy
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21 Sep 2019, 16:05

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa Ozy » 22 Sep 2019, 14:17

Takto, prve som dostal prefotené veci z ar čo mám robiť a zadanie na papieri mám spísané takto.
Prílohy
70187558_553693475374654_632565583673556992_n.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
StefanST
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 20 Feb 2012, 22:25
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa StefanST » 22 Sep 2019, 14:32

Ozy napísal:Toto je zadanie tak ako som ho dostal, dal som to na imgur aby sa to dalo prečítať.
Podla zadania mám následne odmerať za aký čas sa ochladí 100ml o 5°C.
https://imgur.com/gallery/lz5MFv4
To si dostal len článok v AR a na papieri (ako zadanie) len vetu "následne odmerať za aký čas sa ochladí 100ml o 5°C."
Som myslel, že oskenuješ to zadanie.

A mohol by si použiť aj postup, uvedený v článku v poslednom odseku? (Použiť externý napájací adaptér 12V DC a pripojiť k nemu ten ventilátor) Lebo vtedy by si mohol "maturitnú prácu" odovzdať už po nasledujúcom víkende.

Neviem, aký si zdatný v elektronike a či by to bola odvážnosť pýtať si (to nech rozhodne rodinná rada) inú úlohu na maturitnú prácu. Lebo ak bude pri maturite v komisii aj niekto mimo vašej školy, môžeš (možno) dostať aj nižšie hodnotenie, aj keď si zadanie (s náročnosťou laboratórneho cvičenia) splnil.
Ťažko radiť.
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 22 Sep 2019, 14:36

Namiesto ventilátora môžete použiť sieťový adaptér.
Originál z ruského radia: :)
Prílohy
Rus1.jpg
Rus2.jpg
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
StefanST
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 20 Feb 2012, 22:25
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa StefanST » 22 Sep 2019, 14:49

No, s tým ofoteným zadaním to už vyzerá rozumnejšie.
Neviem, aká ste škola, ale vyzerá to, že ťažisko tvojej práce je "pripraviť projekt do výroby" - voľakedy to volali TPV (technická príprava výroby).

Takže (ako sa píše v zadaní) môžeš použiť adaptér 230V AC/12V DC, pripojiť ventilátor a vyhotoviť tomu pekný kabát (možno aj na 3D tlačiarni).
Ťažisko bude vo výbere vhodných komponentov, spísaní objednávky a prípravy kompletnej tech.dokumentácie. Plus to meranie, čo požadujú.

Ale aj tu sa môžeš realizovať - či chladiť zospodu hrnček (ak je keramický, asi to bude pomalé), alebo odsávať vzduch zhora, z hladiny nápoja.Či dokonca doplniť ochladzovanie súčasným pomalým miešaním nápoja. Aby to ochladzovanie nebolo tak pomalé, že treba čakať 15min, kým má čaj/káva teplotu vhodnú na pitie. Pripadne doplniť meranie teploty nápoja, aby sa nemusela teplota skúšať prstom ponoreným do nápoja :rolleyes:. V zadaní sa nepíše, že by to tam nemohlo byť. Ak to nebude praktické na používanie, škoda to vyrábať.
0

Ozy
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21 Sep 2019, 16:05

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa Ozy » 22 Sep 2019, 14:56

StefanST napísal:
Ozy napísal:Toto je zadanie tak ako som ho dostal, dal som to na imgur aby sa to dalo prečítať.
Podla zadania mám následne odmerať za aký čas sa ochladí 100ml o 5°C.
https://imgur.com/gallery/lz5MFv4
To si dostal len článok v AR a na papieri (ako zadanie) len vetu "následne odmerať za aký čas sa ochladí 100ml o 5°C."
Som myslel, že oskenuješ to zadanie.

A mohol by si použiť aj postup, uvedený v článku v poslednom odseku? (Použiť externý napájací adaptér 12V DC a pripojiť k nemu ten ventilátor) Lebo vtedy by si mohol "maturitnú prácu" odovzdať už po nasledujúcom víkende.

Neviem, aký si zdatný v elektronike a či by to bola odvážnosť pýtať si (to nech rozhodne rodinná rada) inú úlohu na maturitnú prácu. Lebo ak bude pri maturite v komisii aj niekto mimo vašej školy, môžeš (možno) dostať aj nižšie hodnotenie, aj keď si zadanie (s náročnosťou laboratórneho cvičenia) splnil.
Ťažko radiť.
Priznám sa, zdatný v elektronike som veľmi slabo, naša škola sa vôbec nezameriava na prax a za 4 roky som pájkoval a niečo osádzal do DPS možno tak 3-4 krát (Viacej som toho napájkoval počas ZŠ keď som z dedom robil blikače, zosilnovače atď). Dedo mi aj hneď znadal že prečo tam nemám peltierov článok aspoň, no ja niesom schopný si to prerobiť naň, jednoducho to neviem.

Mohol by som použiť adaptér, ale o čom budem potom obkecávať na koncoročnej skúške ?

A bohužiaľ inú tému si už nestíham vybrať, ako ja v zadaní písané tak každý mesiac musím odovzdať čo som spravil, tento mesiac musím už odovzdať schému a faktúru súčiastok.

-- Spojený príspevok 22 Sep 2019, 15:02 --
StefanST napísal:No, s tým ofoteným zadaním to už vyzerá rozumnejšie.
Neviem, aká ste škola, ale vyzerá to, že ťažisko tvojej práce je "pripraviť projekt do výroby" - voľakedy to volali TPV (technická príprava výroby).
To TPV má v zadaní každý, moja škola je SPŠelektrotechnická, odbor Počítačové Systémy
0

Používateľov profilový obrázok
StefanST
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 20 Feb 2012, 22:25
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa StefanST » 22 Sep 2019, 16:07

Ozy napísal: Mohol by som použiť adaptér, ale o čom budem potom obkecávať na koncoročnej skúške ?
a) To zapojenie zdroja je už zastaralé, už sa to tak nerobí. Ak potrebujem 12V dám tam integrovaný 7812 alebo 317. Ale použiť adaptér je z tohto pohľadu ešte výhodnejšie.
b) Aj veľkí výrobcovia používajú adaptér pre napájanie, to si si ešte nevšimol? Presúvajú problémy s bezpečnosťou pri používaní 230V AC na výrobcu adaptéra, zariadenie je jednoduchšie.
c) Asi by ti robilo problém, popísať činnosť stabilizátora podľa článku v AR. Každý by videl, že tomu nerozumieš, len obkecávaš. Urob si z toho prednosť a popíš, prečo si urobil takúto voľbu a aké to má pre teba (výrobcu) aj pre bezpečnosť výhody.
d) Pri skúške (ale aj v samotnej písomnej časti) sa môžeš realizovať, že prečo si zvolil takú koncepciu a usporiadanie, ako si zvolil. Doplníš výsledkami z pokusov, ktoré podporia tvoje riešenie (napr. prečo dolný alebo horný ofuk), doplníš použiteľné údaje o ochladzovaní (nielen čas na ochladenie o 5°C - čaj o teplote 95°C sa nedá moc piť), napr. graf ochladzovania a pod. Keď sa dobre rozbehneš, nebude ti stačiť čas určený na prezentáciu.
e) Musíš to navrhovať tak, akoby sa to malo vyrábať vo väčšej sérii alebo ako stavebnicu, ktorú si má kúpiť a poskladať 100 záujemcov. T.j. musí to zaujať svojou invenciou, atraktívnosťou, precíznosťou spracovania, atď. Aby to bolo zaujímavé aj pre komisiu, aj keď sa jedná o obyčajné ochladzovanie hrnčeka s nápojom.
f) Aj preto som ti navrhoval doplnenie o merač teploty nápoja (najjednoduchšie hotový a lacný modul), ktorý síce nebol v zadaní, ale pri overovaní svojo prototypu zistíš, či by bol užitočný pre indikáciu požadovaného ochladenia (ak nechceš mať ľadový čaj/kávu). Ak tam chceš mať trochu viac elektroniky.
Ozy napísal: Priznám sa, zdatný v elektronike som veľmi slabo, naša škola sa vôbec nezameriava na prax a za 4 roky som pájkoval a niečo osádzal do DPS možno tak 3-4 krát (Viacej som toho napájkoval počas ZŠ keď som z dedom robil blikače, zosilnovače atď). Dedo mi aj hneď znadal že prečo tam nemám peltierov článok aspoň, no ja niesom schopný si to prerobiť naň, jednoducho to neviem.
Máš výborného konzultanta a kritika - tvoj dedo ti určite pomôže svojim názorom a radou. Ale len ak sa ty do toho vložíš a urobíš všetko pre úspešnosť tvojho projektu. Ver mi, nie je nič horšie ako tlačiť niekoho, kto vlastne ani nemá veľký záujem.
Máš dosť času, aby si ten projekt úspešne zrealizoval. Treba si postaviť plán a potom krok za krokom postupovať. Lebo inak čas veľmi rýchlo uplynie - a bez výsledkov.
Ozy napísal: A bohužiaľ inú tému si už nestíham vybrať, ako ja v zadaní písané tak každý mesiac musím odovzdať čo som spravil, tento mesiac musím už odovzdať schému a faktúru súčiastok.
Prejdi si zadanie, bod po bode, a rozober ho na "drobné" a potom budeš mať dosť materiálu na odovzdanie aj prezentáciu.
A prezentáciu si tiež treba "nacvičiť" - ak nie si rodený rečník, treba si to odmakať a naučiť sa prezentovať svoj projekt. Každý, kto sa "obetuje" a vypočuje tvoju nacvičenú prezentáciu, ti vie povedať, v čom sa to dá ešte vylepšiť. Lebo máš len jeden pokus naostro. (Niekto má aj druhý pokus, ale to už nie je ono). Ak tomu budeš rozumieť a budeš sa mať čo ponúknuť, pôjde to oveľa ľahšie.
Ozy napísal: To TPV má v zadaní každý, moja škola je SPŠelektrotechnická, odbor Počítačové Systémy
Dúfam že aspoň "Počítačové Systémy" ti idú dobre, že by sa dedo nemusel hambiť, keby bol pri skúškach.
0

Ozy
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21 Sep 2019, 16:05

Re: Ekvivalent k týmto tranzistorom alebo kde zoženiem tieto

Príspevok od používateľa Ozy » 22 Sep 2019, 22:57

StefanST napísal:
Ozy napísal: Mohol by som použiť adaptér, ale o čom budem potom obkecávať na koncoročnej skúške ?
a) To zapojenie zdroja je už zastaralé, už sa to tak nerobí. Ak potrebujem 12V dám tam integrovaný 7812 alebo 317. Ale použiť adaptér je z tohto pohľadu ešte výhodnejšie.
b) Aj veľkí výrobcovia používajú adaptér pre napájanie, to si si ešte nevšimol? Presúvajú problémy s bezpečnosťou pri používaní 230V AC na výrobcu adaptéra, zariadenie je jednoduchšie.
c) Asi by ti robilo problém, popísať činnosť stabilizátora podľa článku v AR. Každý by videl, že tomu nerozumieš, len obkecávaš. Urob si z toho prednosť a popíš, prečo si urobil takúto voľbu a aké to má pre teba (výrobcu) aj pre bezpečnosť výhody.
d) Pri skúške (ale aj v samotnej písomnej časti) sa môžeš realizovať, že prečo si zvolil takú koncepciu a usporiadanie, ako si zvolil. Doplníš výsledkami z pokusov, ktoré podporia tvoje riešenie (napr. prečo dolný alebo horný ofuk), doplníš použiteľné údaje o ochladzovaní (nielen čas na ochladenie o 5°C - čaj o teplote 95°C sa nedá moc piť), napr. graf ochladzovania a pod. Keď sa dobre rozbehneš, nebude ti stačiť čas určený na prezentáciu.
e) Musíš to navrhovať tak, akoby sa to malo vyrábať vo väčšej sérii alebo ako stavebnicu, ktorú si má kúpiť a poskladať 100 záujemcov. T.j. musí to zaujať svojou invenciou, atraktívnosťou, precíznosťou spracovania, atď. Aby to bolo zaujímavé aj pre komisiu, aj keď sa jedná o obyčajné ochladzovanie hrnčeka s nápojom.
f) Aj preto som ti navrhoval doplnenie o merač teploty nápoja (najjednoduchšie hotový a lacný modul), ktorý síce nebol v zadaní, ale pri overovaní svojo prototypu zistíš, či by bol užitočný pre indikáciu požadovaného ochladenia (ak nechceš mať ľadový čaj/kávu). Ak tam chceš mať trochu viac elektroniky.
Ozy napísal: Priznám sa, zdatný v elektronike som veľmi slabo, naša škola sa vôbec nezameriava na prax a za 4 roky som pájkoval a niečo osádzal do DPS možno tak 3-4 krát (Viacej som toho napájkoval počas ZŠ keď som z dedom robil blikače, zosilnovače atď). Dedo mi aj hneď znadal že prečo tam nemám peltierov článok aspoň, no ja niesom schopný si to prerobiť naň, jednoducho to neviem.
Máš výborného konzultanta a kritika - tvoj dedo ti určite pomôže svojim názorom a radou. Ale len ak sa ty do toho vložíš a urobíš všetko pre úspešnosť tvojho projektu. Ver mi, nie je nič horšie ako tlačiť niekoho, kto vlastne ani nemá veľký záujem.
Máš dosť času, aby si ten projekt úspešne zrealizoval. Treba si postaviť plán a potom krok za krokom postupovať. Lebo inak čas veľmi rýchlo uplynie - a bez výsledkov.
Ozy napísal: A bohužiaľ inú tému si už nestíham vybrať, ako ja v zadaní písané tak každý mesiac musím odovzdať čo som spravil, tento mesiac musím už odovzdať schému a faktúru súčiastok.
Prejdi si zadanie, bod po bode, a rozober ho na "drobné" a potom budeš mať dosť materiálu na odovzdanie aj prezentáciu.
A prezentáciu si tiež treba "nacvičiť" - ak nie si rodený rečník, treba si to odmakať a naučiť sa prezentovať svoj projekt. Každý, kto sa "obetuje" a vypočuje tvoju nacvičenú prezentáciu, ti vie povedať, v čom sa to dá ešte vylepšiť. Lebo máš len jeden pokus naostro. (Niekto má aj druhý pokus, ale to už nie je ono). Ak tomu budeš rozumieť a budeš sa mať čo ponúknuť, pôjde to oveľa ľahšie.
Ozy napísal: To TPV má v zadaní každý, moja škola je SPŠelektrotechnická, odbor Počítačové Systémy
Dúfam že aspoň "Počítačové Systémy" ti idú dobre, že by sa dedo nemusel hambiť, keby bol pri skúškach.
Ďakujem, cením si to že tu reaguješ, inak prv som to mal v pláne rozobrať s dedom no, bohužiaľ 3 dni po tom ako som dostal zadanie on odchádzal na mesačný pobyt takže som to s ním nestihol poriadne prebrať inak by som tu pravdepodobne ani nepísal.

Ďakujem, za nápady, posnažím sa väčšinu zrealizovať, spíšem si všetko čo by som mohol spraviť a spýtam sa konzultantky či možem schému neskor pozmeniť keďže teraz mám 2 týždne prax (nie takú ako býva na technických školách, prax si musíme zabezpečiť sami a teda im je jedno kde sme, ja som ale v obore a programujem pre známeho) a prvý deň školy musím odovzdať septembrovú časť.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok