AVR a LUA

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
BgDestroy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 603
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Bazar Enabled, Udaje sa dozvie pri kupe s danym clovekom
Vek: 37

AVR a LUA

Príspevok od používateľa BgDestroy » 12 Máj 2017, 05:24

Zauimalo by ma metoda tvorby programu cez nadradeny OS s LUA. Procesor by obsahoval ten nadradeny OS, ktory by si pamat alokoval tak aby v nom videl subory. Aby sa cez usb dali z pamate citat a upravovat tie subory. A pocas chodu LUA programu po zmene suboru lua (zmena checksum) refreshol na beziacom zariadeni tento lua subor. Inymi slovami aby sa nemusel riesit vyvoj SW s uprava kodu, kompilacia, nahranie na cipak, opatovne zapatie, opatovanie nasimulovanie casti kde nastala ta chyba. Proste upravi sa subor system zisti ze bol upraveny a za chodu zariadenia sa lua refreshne a bezi pod novym lua.

Ma niekdo nieco s takymto skusenosti ?
0
Albert Einstein:
* Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.
* Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
* Nie je dôležité, čo si dokázal v škole, ale to, čo dokážeš v živote.

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: AVR a LUA

Príspevok od používateľa martin knocik » 12 Máj 2017, 07:32

Ak mas na mysli 8bit AVR, tak si myslim ze je nerozumne z dovodu nizkeho vykonu a maleho mnozstva pamati, davat do avr cokolvekv zlozitejsie nez primitivny viaculohovy mikrokernel v c jazyku. Okrem toho lua potrebuje 64 kbit ram, tak neviem kde ich v avr najdes, skus nejake lacne 32 bit arm alebo iny jazyk.http://stackoverflow.com/questions/1082 ... iny-memory
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Napísať odpoveď