IR transmitter na ATMEGU 128

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

IR transmitter na ATMEGU 128

Príspevok od používateľa ITIaster » 03 Jan 2018, 19:51

zdravím, začal som robiť s tou atmegou 128 v arduino prostredí, všetko klape ako má akurát nastal problém s pár knižnicami keďže atmega 328 ma iné časovače, iný pinout a podobne, takže ostal som visieť na knižnici IRremote.h, všetko som naprogramoval ako na atmega328 (arduino nano) ale z IR pinu ktorý má byť č.3 (OC2B) mi nič nejde, ten pin je mŕtvy :D po rozpitvávaní tej danej knižnice som zistil že je to fixne naprogramované na OC2B, ktorý sa bohužiaľ na atmega 128 nenachádza....
Na atmega 128 je pin č.3 OC3A a tak sa pýtam či by sa tu nenašiel nejaký macher ktorý by mi to prepísal aby to fungovalo, ja som to skúšal no neúspešne, nevidím až tak do čistého C bohužiaľ...
je mi jedno na ktorý časovač o bude pripojené, no bolo by vhodné aby mi to neovplyvnilo celkový chod keďže používam veľa delay a long... neviem teda ktorý timer toto má na svedomí ale viem že jeho zmena by mala pre mňa fatálne následky :D

taktiež som nevedel kam to pridať či sem či do kategórie arduino pretože toto je niečo medzi...

nieje problém poslať originál knižnicu, môj pokus o úpravu, či program ktorý používam pre atmega 328(funkčný overený)

pripájam aj fotky tých atmieg :D aby ste mali prehľad o tých pinoch a časovačoch o ktorých tu cely čas meliem :D

vopred ďakujem každému čo si našiel aspoň čas to prečítať do konca :D
Prílohy
ATMEGA 328
ATMEGA 328
ATMEGA128
ATMEGA128
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: IR transmitter na ATMEGU 128

Príspevok od používateľa ITIaster » 04 Jan 2018, 22:17

ako našiel som knižnicu originál kde je to nastavené na pin 13, takže ďakujem :D
a zrejme som odpalil IR ledku alebo pin na Atmege :D lebo po hodine hrania sa mi to zrazu prestalo fungovať a napätie na pine je teraz o polovicu menšie :D som lama :D
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: IR transmitter na ATMEGU 128

Príspevok od používateľa peterple » 04 Jan 2018, 22:56

No to mi vysvetli ako môže znalý človek odpáliť LEDku alebo port procesora? Myslím že máš len zlý program. Ako si si otestoval že je LED v háji? Ako si si otestoval že je výstup v háji? Ak nijako, tak vymysli najjednoduchšie možné spôsoby ako to otestovať a nebudeš lama. Ale ak sa ani len nezamyslíš ako si to odpálil a len budeš snoriť po hotovej knižnici tak lamou zostaneš navždy.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: IR transmitter na ATMEGU 128

Príspevok od používateľa ITIaster » 06 Jan 2018, 15:59

to som si len tipol lebo som dal slabý rezistor, ale nakoniec pri výmene rezistora som našiel studený spoj, resp odpojený kábel, inak by som to samozrejme skúšal veď len najjednoduchší spôsob ako testnúť či je to v prdeli je uploadnuť blink sketch a pozrieť kamerou na tú ledku či bliká, ak áno tak je SW zlý, ak nebliká tak hľadať ďalej čo nefunguje a prečo :D lama niesom len som lenivý a čas ma už neskutočne tlačí :D

iný problém nastal pri kombinácii IRREAD a IRSEND....
IRREAD funguje len dokedy nedôjde ku funkcii IRSEND, vtedy prestane reagovať na DO a neviem prečo (no zatiaľ som nehľadal chybu)...
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: IR transmitter na ATMEGU 128

Príspevok od používateľa kamilko » 06 Jan 2018, 17:37

Mozno je cas zacat pouzivat hlavu a napisat si vlastne kniznice. Co je nevyhnutny krok k opusteniu arduina.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: IR transmitter na ATMEGU 128

Príspevok od používateľa alidedko » 06 Jan 2018, 18:46

ITIaster napísal:po rozpitvávaní tej danej knižnice som zistil že ...
No vidis. Pitvaj dalej, prides na to, preco ti to prestane fungovat.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: IR transmitter na ATMEGU 128

Príspevok od používateľa peterple » 06 Jan 2018, 23:59

s tou kamerou súhlasím, ale že nahrať nejaký sketch a tak testovať? To má byť najjednoduchšie a aj spoľahlivé? A čo keď ten výstup procesora by bol skutočne v háji? To by si sa dozvedel čo? Že tvoj program to nemá nasvedomí a že je v háji LED alebo výstup procesora.

Čo tak odpor, 5V zdroj a V-A meter a tá kamera?
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Napísať odpoveď