Displej na Arduino

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

devilstar
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 31 Máj 2017, 17:09

Displej na Arduino

Príspevok od používateľa devilstar » 16 Jan 2018, 21:48

Zdravim hosi. Robim si pocitadlo metrov a chcel by som sa spytat, ci nemate tip na dobre citatelny displej na slnku s dobrym kontrastom. Nieco podobne ako v prilohe. Staci ak to bude 5 digit 7 segment.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Co som nasiel niekde na Ebay ci Ali, tak vacsinou problem s citatelnostou. :(
Dik za tipy.
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa jezevec » 16 Jan 2018, 22:21

Hledej LCD displej bez podsvětlení, třeba toto.
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa peterple » 16 Jan 2018, 22:59

https://www.sos.sk/displeje-lcd-7-segmentove?query=lcd
Tie čo nemajú žiadny multiplex majú kontrast brutálny (3,5 miestne). Tie čo majú multiplex tam už je to horšie.
Kedysi som také používal z Tesly Vrchlabí. Ale konštrukčne to nebolo nič moc. Často to prasklo.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
otep69
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 31 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Jarok
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa otep69 » 17 Jan 2018, 05:13

Nazdar. Skus sa pozriet po nejakom transflektivnom displeji (transflective LCD). Ja to mam na hodinkach a je to super vec aj na priamom slnku vidim uplne vsetko.
0
Teší ma Peter.
F*ck me I am Famous ...
Čo nejde silou, pôjde silou ešte väčšou.

michal5u
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 19 Dec 2013, 14:50
Bydlisko: Telč
Vek: 33

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa michal5u » 17 Jan 2018, 06:45

Čau, dělám to samý, a řeším stejnej problém :) zatím se mi zdá nejlepší obyčejná 7seg, mám v plánu 1" displeje-výška znaku 25,4mm jako RNS (u číňanů je nemůžu najít i s řadičem takže asi DIY), akorát musím vymyslet nějakou folii před displej (jak mají třeba čínsky měřaky). Znaky stačí 4, ICO i RNS to tak taky mají.

Jedno RNS co dávali k novejm afrikám tu mám na opravu, chová se naprosto divně-nevrtal jsi se v tom někdy? Zaslech jsem, že tyhle lowcost verze měli problémů víc.
0

devilstar
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 31 Máj 2017, 17:09

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa devilstar » 17 Jan 2018, 23:29

Aku foliu pred displej myslis? Ak najdes nieco vhodne zaujimave (displej) daj prosim vediet. V tripmastroch z Afriky som sa este nevrtal, tak ti bohuzial nepomozem. Co sa s nim divne deje?

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa peterple » 17 Jan 2018, 23:45

0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

michal5u
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 19 Dec 2013, 14:50
Bydlisko: Telč
Vek: 33

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa michal5u » 18 Jan 2018, 06:35

Fólii myslím nějakou jako je třeba tady https://www.ebay.com/itm/Mini-Voltmeter ... XMPU6tz86w aby schovala displej a zda se mi že je pak takovej lepší kontrast mezi rozsvíceným/zhasnutým segmentem.

Ten e-paper nevypadá zle, ale hádám že rozměry displejů budou hodně podobný jako OLED displeje-pro tuhle aplikaci je "nejlepší" zobrazovací plocha cca 60x25 - 4 znaky. Celková velikost přístroje pak cca 90x50 jako RNS, pak se pohodlně vejdou nad roadbook dva vedle sebe, rozměr roadbooku je +- danej šířkou itineráře která se nemnění. A hlavně to pak vypadá jako profi navigační set vyškubnutej z dakarový motorky :)

RNS co tu mám majitel pravděpodobně přepóloval (což by snad mělo přežít-teď ani nevím jestli je tam diodka na napájení), pak byla chyba v F2R ovladači kde se "mode" tlačítko prokleplo na kostru a vytvářelo pro RNS asi trošku nepředvídatelnej stav. Teď chvíli funguje normálně, pak z ničeho nic zapomene průměr kola, vymlátí vnitřní baterku, nereaguje na externí napájení a zničeho nic je zase všechno OK. Ještě jsem musel vevnitř odpojit NĚCO (IO) :) co je připojený k externímu ovládání, protože to stále drželo sepnutý některý tlačítko (napadá mě jedině že by to byl nějakej tvarovač impulsu od tlačítek nebo tak něco) Jenže zaboha nemůžu přečíst popisek na tom IO.

Nechceš napsat trochu víc co máš v plánu (jestli na tom neplánuješ následně zbohatnout:) )? Program píšeš svůj, nebo podle návodu z motoride.sk? Jestli to teda není tvůj návod a pořád sháníš displej :) Našel jsem ještě projekt nějakýho španěla nebo co to bylo za řeč, má tam doplněnej i kompas, což by se mi ve finále líbilo mít taky (ale taky mrzáckej displej). U mě je akorát problém, že moje programovací schopnosti jsou na bodě tak -1 :(

A kdybys dočetl až sem tak už mám jakž takž dodělaný externí ovládání, ale klidně bych si ještě nechal doporučit nějaký lepší vodotěsný tlačítka. Na ovládání RB je tam dvoupólovej přepínač, takže nemusí bejt v RB H-můstek. Časem chci ještě namalovat a vytisknout něco jako 5ti tlačítko od TT (je užší, na velký motorky se širokejma sdruženejma přepínačema bude asi lepší).
Prílohy
26221146_10211312574150933_2981119095914030816_o.jpg
0

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa lacog » 18 Jan 2018, 08:04

E-paper má fajn kontrast ale to prekresľovanie trochu trvá - záleží na tom kde sa použije a ako to vadí. Asi najlepšie je fakt transflective LCD.
0

devilstar
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 31 Máj 2017, 17:09

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa devilstar » 18 Jan 2018, 08:16

Robim to podla navodu z motoride. Kamos to napisal uz davnejsie, ale zda sa mi ze tiez este nezohnal nejaky speci displej. Robim to pre seba, aj to som rad ak to stihnem :) Skusal som hladat ten transreflective displej, ale zatial nic schopne velkostou co by vyhovovalo. Ten navod aj s kompasom myslis asi toto: https://matto.io/roadbook-con-tripmaster/
Kompas mi netreba, staci ak si spravim ten tripmaster a smitec. Este som rozmyslal ako vyriesit to zalohovanie udajov, aby sa pri vypnuti tripmastra nezmazali.
Tlacidla som pozeral z Trailtech Vector. Sice su male, ale je to hotova vec. A ak sa naseriem, tak si to vybrusim z nejakeho duralu a spravim take vacsie jak mas ty.


Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
0

michal5u
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 19 Dec 2013, 14:50
Bydlisko: Telč
Vek: 33

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa michal5u » 18 Jan 2018, 12:53

Tak to jo. Myslím že ne, naposled jsem ho viděl asi na Kopanicích, měl tam ten malinkej OLED a říkal, že je to ještě horší :) U toho původního displeje to prej jde ještě trochu doladit změnou odporů co jsou zespodu displeje.

Jojo to je přesně on, ale když jsem to zkoušel tak to nějak moc nešlo zkompilovat, po pár náhodnejch úpravách se mi to povedlo, ale funkční to stejně nebylo. Asi je to Open-source plnej chyb, aby to nebylo pro každýho :)

To ukládání při ztrátě napájení měl naposled nějak ošetřený, ale neřešil jsem to-chcípám dekompresorem a při startování mi to nevypíná, ale chtěl bych to taky ukládat. Kompas by se mi líbil jen tak z hecu :)

Jo tak ty taky stačí, akorát že pro el. roadbook pak musíš vymejšlet ještě nějaký další ovládání.

No kdybych s tím displejem něco vymyslel tak se ozvu.
0

Používateľov profilový obrázok
otep69
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 31 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Jarok
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa otep69 » 18 Jan 2018, 16:12

0
Teší ma Peter.
F*ck me I am Famous ...
Čo nejde silou, pôjde silou ešte väčšou.

michal5u
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 19 Dec 2013, 14:50
Bydlisko: Telč
Vek: 33

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa michal5u » 19 Jan 2018, 05:59

Nemůžu najít nějakou jeho skutečnou fotku, ale skoro bych řekl, že je to ten co používají do RNS. A na jeho řízení se může použít třeba ICM7211AM? (to mi vysypal google jako prvni na "7seg lcd display driver")

Díky moc, listingy bez reálnejch fotek jsem nikdy neprocházel, tak jsem si ho nikdy nevšiml :)

(jo a pardon devilstarovi, že mu tak parazituju na topicu, třeba se někde potkáme na závodech, tak ti koupím pivko :)
0

Používateľov profilový obrázok
otep69
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 31 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Jarok
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa otep69 » 19 Jan 2018, 09:43

Len tak zbezne som to prebehol ale vyzera to tak, ze ano mozes to ovladat tym ICM7211AM.
0
Teší ma Peter.
F*ck me I am Famous ...
Čo nejde silou, pôjde silou ešte väčšou.

devilstar
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 31 Máj 2017, 17:09

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa devilstar » 19 Jan 2018, 11:31

Tiez som nikde nenasiel ziadnu foto toho displeja, ale vyzera to byt spravny kusok. Vobec neparazitujes, ved viac hlav, viac rozumu :) Nieco z toho vylepsime, doladime displej a potom tvorcovi navodu Palovi podakujeme a ako odmenu dostane doladene tipy :)

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
0

devilstar
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 31 Máj 2017, 17:09

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa devilstar » 24 Jan 2018, 11:01

Jak funguje ovladanie displeja cez ten driver? Nemate tip na nejaku stranku, kde to je lepsie popisane? Nejak sa neviem k nicomu dopatrat a nemam s takym niecim skusenosti. Dik

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
0

devilstar
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 31 Máj 2017, 17:09

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa devilstar » 12 Feb 2018, 09:51

Aj tento displej vyzera dobre, je aj s driverom.
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 91149.html
Objednaval niekto z Vas z Alibaby? Nieco obdobne ako Aliexpress?

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 12 Feb 2018, 11:01

devilstar: alibaba je aliexpress pre odbery vo velkom (10tky, 100ky kusov). Da sa sice dohodnut aj na kusovych mnozstvach, ale to obchodnici robia neradi.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

PaloN
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23 Máj 2018, 12:39

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa PaloN » 23 Máj 2018, 13:03

Ahojte,
trochu neskoro, ale aspoň niečo. Display (čo dal devilstar - z alibaby) kúpený a vyskúšaný. Čitateľnosť na slnku ďaleko lepšia oproti starému.
Pár foto a "schéma" :
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... YtOGNweDJ3

Program (iba tripmaster):
https://drive.google.com/open?id=1cYTa4 ... 1lNPuKKNQF

Program (tripmaster + kompas + rýchlosť):
https://drive.google.com/open?id=1386M5 ... YOEHohBCzK
0

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Displej na Arduino

Príspevok od používateľa kamilko » 23 Máj 2018, 13:51

Aten oled je fakt taky zly? Mam to na vrtacke a celkom sa da.
Schvalne by som to vytiahol na slnko.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok