Flash program memory PIC16F1776

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Flash program memory PIC16F1776

Príspevok od používateľa boraicho » 17 Jan 2018, 18:40

Zdar. nikdy som to nerobil ale jak sa použiva pameť v procaku? EEPROM nebol problem, ale flash som ešte nepoužival.

Teraz skušam a zistil som že ked som začal zapisovať do flashky tak som rozladil program v procaku.
Mame blokovu schemu od pamete. Zapisoval som iba ADRESH adresu 1. čiže by ma to malo hodiť na 8smi riadok. LATCHe netušim čo su.
Na 8smom riadku je hodnota 00F0h čiže 240. Ked som ju daval prečitať tak prečitalo 242. Reku ok, nevadi, použijem pameť na konci flash pameti. Lenže ked pridem na 3FF čo je 10bit , tak stále sa nachdzam v programe. lenže ako sa dokažem dostať niekde do prazdnej nepoužitej flash pamete ked maximalna hodnota ROW riadku može byť len 10bit, 3FF?

Vyzera to že kody na erase, wirte , read, som napisal dobre podľa DS, len mam problem s pameťou kde ovladať. potrebujem ukladať len pár čisel ja neviem asi 5kusov? čiže potrebujem nejake svoje voľne 5 bunky do ktorych viem hodiť 8bitove čislo. ale neviem ako ich najsť a ako adresovať , prosim pomoc diky.

odkaz na DS http://ww1.microchip.com/downloads/en/D ... 01810B.pdf

-- Spojený príspevok 17 Jan 2018, 19:00 --

Ok, ako som to tu pisal a nad tym rozmyšľal, už chapem, ako sa to zapisuje a že koľko miesta mam a ako to vlastne funguje, už mi to funguje, hodnoty ktore ukladam (8bit potenciometer) sa ukladaju a aj ich prečitam v MPLABX.
Ale ak by mal niekto pripomienky rad si prečitam.

-- Spojený príspevok 17 Jan 2018, 19:13 --

čo su tie latches a ako funguju?
Prílohy
01flas1.png
01flas2.png
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok