problem s bluetooth hc05 a arduino ano

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

ferino5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25 Sep 2012, 07:26
Bydlisko: Krompachy
Vek: 26

problem s bluetooth hc05 a arduino ano

Príspevok od používateľa ferino5 » 20 Máj 2018, 19:04

zdravim mam taky mensi problem s komunikaciou cez bluetooth , mam adresable led pas ws2812 , ktory chcem pomocou arduina cez bluetooth , vsetko az na ten bluetooth funguje , mam to napojene cez software serial tx pin na 12 a rx pin na 11 , je to priamo , cez ziadne rezistory ani nic problem je ten , ze ked cez bluetooth terminal na telefone odoslem znak napr : A , do arduina nedorazi ten znak ale nejaky odpad , nahodne znaky , nove riadky a tak , ked to opakujem , ten znak pride , so smesou ostatnych , ale ked poslem nieco cez terminal , ktory ma arduino software , na telefen pride aj znak aj celi string to nieje problem , nechapem preco to nefunguje aj opacne , uz som skusal to dat aj na ine piny arduina a problem to nevyriesilo

Kód: Vybrať všetko

while (mySerial.available() > 0) {serial=mySerial.read();Serial.println(serial);mySerial.println(serial);}
  while (Serial.available() > 0) {serial=Serial.read();mySerial.println(serial);}
tu je cast kodu , ktora by mala prijat znak , ulozit jeho hodnotu do premennej a odoslat ho dalej na overenie
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: problem s bluetooth hc05 a arduino ano

Príspevok od používateľa peterple » 20 Máj 2018, 20:38

pretože to je urobené softvérovo. Jedna vec je to pekne vyslať a druhá je pekne prijať. Tu treba chybu hladať v kóde tej serial library. Prípadne v interakcii s niečím iným (prerušenia od časovačov a pod). Obávam sa že bez osciloskopu to nie je možné odladiť, nie z troch riadkov kde sa spracovávajú prijaté data.
Ja by som sa na serial library vykašlal. BT modul pripojil na HW sériak arduina a programoval to iným arduinom cez ISP.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

ferino5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25 Sep 2012, 07:26
Bydlisko: Krompachy
Vek: 26

Re: problem s bluetooth hc05 a arduino ano

Príspevok od používateľa ferino5 » 20 Máj 2018, 20:50

dakujem za pomoc , moze zato fastled.h , lebo ked som pozaazoval vsetko ohladom lediek tak bluetooth funguje normalne , nieco to prerusuje , prepisem kod s spravim to na hw serial port
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok