ARM STM8S103F3P6

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

AntonOn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27 Máj 2018, 11:36

ARM STM8S103F3P6

Príspevok od používateľa AntonOn » 10 Jún 2018, 11:04

Takže... Chcel by som sa opýtať ľudí ktorí majú skúsenosti s vývojovou doskou ARM STM8S103F3P6 ,ako sa nahráva program do tejto vývojovej dosky? Poznámka: cez klasické Arduino IDE
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: ARM STM8S103F3P6

Príspevok od používateľa peterple » 10 Jún 2018, 11:59

Cez Arduino IDE nijako. Druhá vec v čom sa mýliš je že to nie je ARM. Je to 8bitové jadro od ST. Ten USB konektor je tam len na parádu. Teda vlastne iba na napájanie. Datové vodiče sú v lufte a o USB ten chrobák nič nevie. Programuje sa to cez ST-Link V2 compatible flash tool cez konektor P3
Obrázok

viac na:
https://tenbaht.github.io/sduino/hardwa ... flash-tool

Len na upresnenie v živote som tú dosku nemal v ruke, iba som 10min googlil.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: ARM STM8S103F3P6

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 10 Jún 2018, 13:14

Ak mas chvilu strpenia a zawin bude ochotny to upnut, tak pisem zakladny tutorial okolo stm32 a eclipse, info a postup by mali byt pouzitelne, ale kniznice a toolchain pre tvoj mcu budu ine.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

milami
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 06 Feb 2008, 00:00

Re: ARM STM8S103F3P6

Príspevok od používateľa milami » 10 Jún 2018, 13:27

Skús mrknúť sem:

Kód: Vybrať všetko

https://tenbaht.github.io/sduino/

Kód: Vybrať všetko

https://github.com/tenbaht/sduino
možno ti to v niečom aj pomôže.
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: ARM STM8S103F3P6

Príspevok od používateľa Radus » 11 Jún 2018, 00:21

Tribec Zacks napísal:Ak mas chvilu strpenia a zawin bude ochotny to upnut, tak pisem zakladny tutorial okolo stm32 a eclipse, info a postup by mali byt pouzitelne, ale kniznice a toolchain pre tvoj mcu budu ine.
- prosím ťa, popíš aj nastavenie zdieľania knižníc, ja z toho stále neviem výjsť, teda urobiť to korektne. Už to teda mám, ale vypisuje mi pri tom nejaké zmatočné warningy, teda pre mňa.
Bol by som ti vďačný, ďakujem...
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: ARM STM8S103F3P6

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 11 Jún 2018, 10:52

Radus napísal:
Tribec Zacks napísal:Ak mas chvilu strpenia a zawin bude ochotny to upnut, tak pisem zakladny tutorial okolo stm32 a eclipse, info a postup by mali byt pouzitelne, ale kniznice a toolchain pre tvoj mcu budu ine.
- prosím ťa, popíš aj nastavenie zdieľania knižníc, ja z toho stále neviem výjsť, teda urobiť to korektne. Už to teda mám, ale vypisuje mi pri tom nejaké zmatočné warningy, teda pre mňa.
Bol by som ti vďačný, ďakujem...
Zdar Radus, dik za zaujem, bude to skor zaciatocnicky krok po kroku opisany navod ohladne nastavenia eclipse, programatora, vsetky potrebne kniznice a vytvorenie stand-alone, bare-metal projektu (blinky musi stacit) zaden HAL, stdperiph, cube, nic. Neviem ci v tom najdes to co potrebujes ak vies vytvorit cely projek od sameho zaciatku manualne.
Ale z pravidla ak myslis uz skompilovane kniznice, pre tie musis pridat cesty kde su ulozene atd, podobne ako pre include headeri, to v tom tutoriale tiez bude. Mozno pomoze mozno nie.. Pis na forum presne o co ide a je nas tu urcite viac co bez frflania poradime.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: ARM STM8S103F3P6

Príspevok od používateľa Radus » 11 Jún 2018, 11:16

Veď ja som skúšal:
https://svetelektro.com/modules.php?nam ... ead#unread
ale bez odozvy. Ale je to možné že aj kvoli tomu že píšem ako tatár, nepopieram.
Ide mi o to aby som mal vlastné knižnice, prípadne aj Std lib pod jedným adresárom a nekopírovali sa pod vlastný projekt. Momentálne som to poriešil tak že som do WS vytvoril "Shared library" a tie som nalinkoval cez Source paths a ešte niekam som pridával na ne odkaz aby to šlo. Kompilácia zbehne všetko je OK, ale vypíše mi warning že daná lokalizácia (cesta ku knižnici) je nedostupná. Ale kompilácia zbehne do konca. Večer môžem pridať prtscr.
Proste by som potreboval polopate návod kde a ako to nastaviť aby to šlo korektne. Používam Attolic...
Ďakujem.
R.
//jo a fut mi nejde build analyzator a neviem koľko pamate som zapratal, ale to je už v pasé :)
0

Napísať odpoveď