Av camera wifi arduino

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Av camera wifi arduino

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 04 Júl 2018, 09:06

Zdravim da sa napojit kamer s av vystupom a napajanim na 12v s wifi arduino ESP8266 ESP-12 a prehrat to cez spku na mobile napr blink? Rad by som vede ci ano a ako diky
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Av camera wifi arduino

Príspevok od používateľa AEdison » 04 Júl 2018, 10:24

Nedá. Arduino nieje všemocné.
0

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Av camera wifi arduino

Príspevok od používateľa kamilko » 04 Júl 2018, 12:55

Za 22E mas celu kameru s natacanim do stran.....
0

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Re: Av camera wifi arduino

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 04 Júl 2018, 19:22

Tak to bi som urcite nedaval do sekcii arduino keby som chcel taku kameru.
Chcel som to skusit sprvit cez arduino napojit modul na sd. A na pir cidlo aby mi to nahralo na kartu a aj aby mi to v mobile ukazalo... Proste sa pohrat s arduinom :D
0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Av camera wifi arduino

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 04 Júl 2018, 19:28

Tak to bi som urcite nedaval do sekcii arduino keby som chcel taku kameru.
Chcel som to skusit sprvit cez arduino napojit modul na sd. A na pir cidlo aby mi to nahralo na kartu a aj aby mi to v mobile ukazalo... Proste sa pobrat s arduinom :D
A perpetum mobile bych chtěl zase já.

Ale ne teď vážně. Jestli tomu správně rozumím.
Takže chceš:
Snímat obraz z kamery a ukládat video na SD kartu a taky aby ses mohl napojit na tu kameru, typuju po wifi. A to celé postavit na arduinu uno.

Takže si to shrneme.
1. Arduino na to je nevhodné. Moc málo výkonu.
2. Tady už budeš potřebovat hodně vědomostí (práce s kamerou, práce s SD kartou, práce s nějakým lwIP)
3. Budeš muset být hodně zdatný v programování (a te že umíš natáhnout knihovnu pro LCD v arduino GUI z tebe nedělá programovacího mága)
4. Tu aplikaci pro android si určitě taky napíšeš sám.

Otázka zní:
1. zvládneš na procesoru rozblikat LED-ku?

Řešení:
1. Nahraď arduino raspberry nebo něčím podobný a půjde to.
2. Ale takovýto projekt není na 2 hodiny slepováním cizích kódů z knihoven arduina.

Shrnutí výsledku:
Arduino, streamování videa z kamery po síti a ukládání videa na SD kartu je nemožné. :!:

Možný omyl
Je možné, že jsem tě podcenil a opravdu jsi dobrý v programování a máš toho mraky za sebou. Potom všechny tyto ironické poznámky ignoruj a moc se ti omlouvám, ale na to co chceš už je aj ARM od STM málo.
0

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Re: Av camera wifi arduino

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 04 Júl 2018, 22:39

No asi mas pravdu. Neviem programovat no ale nieco viem. No tak skusim to postupne no ked to rozchodim arduino s kamerou tak budem rad potom to skusim dalej. Kameru mam s fifo tak snad to bude lepsie aj citacku micro sd len este neviem ci dokaze aj zapisovat :D
A rozblikat ledku viem :D
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Av camera wifi arduino

Príspevok od používateľa AEdison » 04 Júl 2018, 23:38

Tak znova a polopatisticky. NIEJE MOŽNÉ aby si z arduinom akokoľvek použiteľne spracovával video dáta! Ten MCU to nezvládne a nieje na to ani prispôsobený... :roll:
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Av camera wifi arduino

Príspevok od používateľa peterple » 04 Júl 2018, 23:50

Písal si že máš kameru s AV výstupom a tú že chceš napojiť na arduino ESP Wifi modul. Dostal si od troch ľudí odpoveď že to nejde. A to je pravda. Ani to ESP nemá taký prevodník čo by to stíhal digitalizovať.

Teraz píšeš že máš kameru s FIFO. Teda máš prístup k digitálnemu obrazu. Cez aké rozhranie I2C? Aké má kamera rozlíšenie? Z toho chceš robiť video? Koľko obrázkov stiahneš za sekundu do ESP? Koľko tam máš voľnej ramky? Budeš to aj komprimovať? Máš na to RAM?

Môj názor - ani s digitálnym rozhraním to nepôjde, ani na ESP.

tu máš link
http://navody.arduino-shop.cz/navody-k- ... v7670.html
kde ti to už prešlapali. Nejaké fotky na kartu uložiť môžeš. Kludne sa hraj. Je to ale úplne zbytočné. Ani sa nič nenaučíš. O chvíľu naraziš na problémy ako uložiť pár kiByte do pamete a čo potom s nimi. A tam to celé skončí. Ak sa vôbec dostaneš až tam.

Ak sa chceš hrať, nájdi si reálnejší problém ktorý je aspoň technicky s daným hw zvládnuteľný. Ak chceš pozerať video cez wifi kúp si takú kameru.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Cofi
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:00
Vek: 43

Re: Av camera wifi arduino

Príspevok od používateľa Cofi » 05 Júl 2018, 09:29

ak to ma byt na hobby urovni...mozes pouzit 3-5 rocny smartphone (co pokryje komplet HW) + vhodna appka + dopisat nejaky skript = zaznam videa + zvuk, pozeranie ce Wifi, 3G, detekcia pohybu v obraze, GPS suradnice, proste mnoho mnoho moznosti za cenu 0€ a par hodin sprevadzkovania
0

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Re: Av camera wifi arduino

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 06 Júl 2018, 12:51

peterple napísal:Písal si že máš kameru s AV výstupom a tú že chceš napojiť na arduino ESP Wifi modul. Dostal si od troch ľudí odpoveď že to nejde. A to je pravda. Ani to ESP nemá taký prevodník čo by to stíhal digitalizovať.

Teraz píšeš že máš kameru s FIFO. Teda máš prístup k digitálnemu obrazu. Cez aké rozhranie I2C? Aké má kamera rozlíšenie? Z toho chceš robiť video? Koľko obrázkov stiahneš za sekundu do ESP? Koľko tam máš voľnej ramky? Budeš to aj komprimovať? Máš na to RAM?

Môj názor - ani s digitálnym rozhraním to nepôjde, ani na ESP.

tu máš link
http://navody.arduino-shop.cz/navody-k- ... v7670.html
kde ti to už prešlapali. Nejaké fotky na kartu uložiť môžeš. Kludne sa hraj. Je to ale úplne zbytočné. Ani sa nič nenaučíš. O chvíľu naraziš na problémy ako uložiť pár kiByte do pamete a čo potom s nimi. A tam to celé skončí. Ak sa vôbec dostaneš až tam.

Ak sa chceš hrať, nájdi si reálnejší problém ktorý je aspoň technicky s daným hw zvládnuteľný. Ak chceš pozerať video cez wifi kúp si takú kameru.
sorry som zabudol dopisat ze mam objednanu tu kameru. Ked ste ma upozornili ze to s av nepojde ktoru mam tak som objesnal kameru s fifo. Tak budem robit fotky no :D alebo sa nato vyserem kupim malinu :D s ktorov nemam ziadne skusenosti :/

-- Spojený príspevok 06 Júl 2018, 11:56 --
Cofi napísal:ak to ma byt na hobby urovni...mozes pouzit 3-5 rocny smartphone (co pokryje komplet HW) + vhodna appka + dopisat nejaky skript = zaznam videa + zvuk, pozeranie ce Wifi, 3G, detekcia pohybu v obraze, GPS suradnice, proste mnoho mnoho moznosti za cenu 0€ a par hodin sprevadzkovania
No to by mi trvalo asi par dni dokedy by som ho sparoval s arduinom. Ked si to tak myslel.
Viem s andurinom len malo no chcel by som to trosku rozsirit tak skusam take kraviny...
0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Av camera wifi arduino

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 06 Júl 2018, 13:39

sorry som zabudol dopisat ze mam objednanu tu kameru. Ked ste ma upozornili ze to s av nepojde ktoru mam tak som objesnal kameru s fifo. Tak budem robit fotky no :D alebo sa nato vyserem kupim malinu :D s ktorov nemam ziadne skusenosti :/
Tady není o čem diskutovat. Malinu, pomeranč, ostružinu, cubie, všechno toto má dostatek výkonu.
Má to normální systém (linux) připojíš to do sítě, připojíš kameru, připojíš USB disk, prostě cokoli i snímač pohybu.

A už to jenom oprogramuješ.

A tady tě akorát zajímá v čem, to napíšeš.
Normální nějaký bash script, python, ......

Přestane tě to bavit, tak z maliny uděláš domácí multimediální centrum. :thumbup:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok