USB Bluescreen

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

AnoNym1337
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 17:15
Bydlisko: Trenčín
Vek: 24

USB Bluescreen

Príspevok od používateľa AnoNym1337 » 31 Máj 2019, 21:18

zdravím spravil som si kedysi dávno bootovacie usb FreeNas no a po pripojení do pc kde je windows, windows crashne a hodí bluescreen
v device manageri je ho vidieť ale v Tento počítač nie nevie niekto ako by som ho naformátoval ? , robil som bootovacie usb cez rufus. neviem čo sa mohlo stým stať je to celkom slušné usb no škoda ho zahodiť
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: USB Bluescreen

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 31 Máj 2019, 21:28

no a po pripojení do pc kde je windows, windows crashne a hodí bluescreen
v device manageri je ho vidieť ale v Tento počítač nie
Tomuto nerozumiem. Keď po pripojení usb padne windows, kedy ho stíhate pozrieť v devmgmt/explorer?

Ak je tam flashnutý nejaký os, a nedá sa ho nabootovať, skúste ho znovu flashnúť.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: USB Bluescreen

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 31 Máj 2019, 21:31

Jedna z jednoduchších možností , stiahni a napáľ si Gparted live .Nabootuj z neho (z gprated live) , strč tam to USB a môžeš formátovať .Naviac by si mohol aj prezrieť tú flash - čo tam máš .....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

AnoNym1337
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 17:15
Bydlisko: Trenčín
Vek: 24

Re: USB Bluescreen

Príspevok od používateľa AnoNym1337 » 01 Jún 2019, 00:20

maskrtnik01 napísal:
no a po pripojení do pc kde je windows, windows crashne a hodí bluescreen
v device manageri je ho vidieť ale v Tento počítač nie
Tomuto nerozumiem. Keď po pripojení usb padne windows, kedy ho stíhate pozrieť v devmgmt/explorer?

Ak je tam flashnutý nejaký os, a nedá sa ho nabootovať, skúste ho znovu flashnúť.

Keď padne do bluescreenu a stále ho nechám v PC tak normalne sa zapne windows a zobrazí mi ho. V device manageri keď dám že odpojiť a pripojiť tak to znovu padne

-- Spojený príspevok 01 Jún 2019, 00:23 --
AlbiDartanan napísal:Jedna z jednoduchších možností , stiahni a napáľ si Gparted live .Nabootuj z neho (z gprated live) , strč tam to USB a môžeš formátovať .Naviac by si mohol aj prezrieť tú flash - čo tam máš .....
ďakujem vyskúšam
0

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: USB Bluescreen

Príspevok od používateľa lucky62 » 02 Jún 2019, 07:42

To, že WIN padnú do BSOD je chyba windows, nie chyba USB kľúča.

Myslím, že aktuálne FreeNAS (neviem ako staršie verzie) používa súborový systém ZFS a Windows si s tým asi neporadí...
0
....môj bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...

AnoNym1337
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 17:15
Bydlisko: Trenčín
Vek: 24

Re: USB Bluescreen

Príspevok od používateľa AnoNym1337 » 02 Jún 2019, 09:15

no podarilo sa mi to usb naformátovať cez Gparted Live za to ďakujem a ten bluescreen robilo to že som cez Rufus nahrával iso na usb kluč

no keď som stiahol novú verziu freenas a použil som nový program tak už to nehádže takže problém bol v tom že ten rufus asi zle nahral takže už všetko ok

-- Spojený príspevok 02 Jún 2019, 09:16 --

a ten bluescreen mi hádzalo aj na notebooku aj na pc takže chyba win to nemohla byť
0

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: USB Bluescreen

Príspevok od používateľa lucky62 » 02 Jún 2019, 11:54

AnoNym1337 napísal:a ten bluescreen mi hádzalo aj na notebooku aj na pc takže chyba win to nemohla byť
VŽDY je to chyba OS. OS by nemal spadnúť pripojením USB, aj keby bolo hardwarovo chybné, nieto už len chybne naformátované.
Tipujem, že máš WIN aj na PC aj na notebooku... :-)
0
....môj bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: USB Bluescreen

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 02 Jún 2019, 21:09

lucky62 - niekedy je dobré mať dualboot (Win / linux ) ,alebo keď nie dualboot tak pripravené nejaké linux live distribúcie bežiace z CD / DVD čka ....
Pokiaľ chcem niečo pozrieť z tým že sa nebojím že si tam niečo systém zapíše na to médium alebo médium zapíše niečo do systému (HDD / flash drive .To zapisovanie že sa môže nachádzať na médii nejaký vírus/ červ ...... ) tak to otváram cez WIN . Pokiaľ mám trocha strach tak Linux z dualbootu . Pokiaľ som "paranoidný" tak odpájam všetky HDD od PC okrem toho čo chcem pozrieť a ako systém používam nejaký LIve linux (ubuntu ; puppy ....... ) ....
Výhoda linuxu : väčšinou vie otvoriť a prečítať väčšinu formátov (win ; linux ; mac ) ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok