Arduino due

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

fagi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 18:09

Arduino due

Príspevok od používateľa fagi » 16 Jún 2019, 09:00

Zdravim vas :D


tak ma doma ja dosku arduino DUE a chcel by som s nim pracovat na nejakých svojich projektoch zatial som skusal ho programovat v prostredi arduina ale chcel by som ho programovat priamo ako pristuk k jednotlivýcm registrom periferiam a tak viete mi povedat ake vyvojove prostredie by sa na to hodilo?
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Arduino due

Príspevok od používateľa peterple » 16 Jún 2019, 09:53

Pristupovať k registrom ti nič nebráni ani v Arduino prostredí. Kludne si môžeš ovládať napríklad port takto:

Kód: Vybrať všetko

PORTB=0;
POTRB|=0xf;
stavB=PINB;
A teda nepožívať tie ich zjednodušujúce ale spomalujúce funkcie.

Tak isto ťa nikto nenúti používať tie arduíno knižnice.
Ja na programovanie v C používam AVR studio a v asm PSPad. Dá sa použiť aj Eclipse. To som pre AVR nepoužil nikdy. Eclipse som zo začiatku používal na vývoj Android aplikácií. Potom som prešiel na Android Studio.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Arduino due

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 16 Jún 2019, 11:28

Ja som dávnejšie robil jeden projekt v Atmel Studiu. Ale neviem ako je to teraz keď ich kúpil Microchip.
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Arduino due

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 16 Jún 2019, 14:27

fagi napísal:Zdravim vas :D


tak ma doma ja dosku arduino DUE a chcel by som s nim pracovat na nejakých svojich projektoch zatial som skusal ho programovat v prostredi arduina ale chcel by som ho programovat priamo ako pristuk k jednotlivýcm registrom periferiam a tak viete mi povedat ake vyvojove prostredie by sa na to hodilo?
atmelstudio, eclipse s trochou nastavovania

@fagi, pls nevyjadruj sa ako kpt. danko a prispevok si po sebe precitaj kym ho postnes. zle sa to cita a nedava ta to do dobreho svetla. ak niesi slovak tak beriem spat a drzim palce :-)
maskrtnik01 napísal:Ja som dávnejšie robil jeden projekt v Atmel Studiu. Ale neviem ako je to teraz keď ich kúpil Microchip.
@maskrtnik01, microchip prebral aj atmelstudio a funguje tak ako kedykolvek predtym
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Arduino due

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 16 Jún 2019, 14:55

Tak potom v poriadku. Neviem čo ich viedlo k tomu kúpiť Atmel, ale som rád že ich technológie nepochovali.
0

fagi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 18:09

Re: Arduino due

Príspevok od používateľa fagi » 16 Jún 2019, 15:07

Tribec Zacks napísal:
fagi napísal:Zdravim vas :D


tak ma doma ja dosku arduino DUE a chcel by som s nim pracovat na nejakých svojich projektoch zatial som skusal ho programovat v prostredi arduina ale chcel by som ho programovat priamo ako pristuk k jednotlivýcm registrom periferiam a tak viete mi povedat ake vyvojove prostredie by sa na to hodilo?
atmelstudio, eclipse s trochou nastavovania

@fagi, pls nevyjadruj sa ako kpt. danko a prispevok si po sebe precitaj kym ho postnes. zle sa to cita a nedava ta to do dobreho svetla. ak niesi slovak tak beriem spat a drzim palce :-)
maskrtnik01 napísal:Ja som dávnejšie robil jeden projekt v Atmel Studiu. Ale neviem ako je to teraz keď ich kúpil Microchip.
@maskrtnik01, microchip prebral aj atmelstudio a funguje tak ako kedykolvek predtym
sorry myšlienky rychlejšie ako prsty na klavesnici :D

-- Spojený príspevok 16 Jún 2019, 14:29 --

no dobre ze to ide v AVR studiu no taky chip tam nevidim ATSAM3X8E
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Arduino due

Príspevok od používateľa peterple » 16 Jún 2019, 16:58

Tak to pardón za mystifikáciu. Tam je 32bitový ARM. Na také som ešte nie dosť velký. Musím si zapamätať že si musím vždy preveriť čo je pod kapotou toho arduina. To som tu teda nečakal, že sa bude niekto pýtať na takúto obludu.
Ako že nie je? Spustil som Atmel studio dal vytvoriť nový projekt a ten tvoj procesor je medzi podporovanými.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok