PC18F2550 velmi zaujimavy jav

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

PC18F2550 velmi zaujimavy jav

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Feb 2020, 22:04

Cavte,

neviete nahodou preco mi MPLAB IDE to takto ukazuje vo WATCH tabulke?

Definoval som nazvy registrov (tie komentare - bodkciarky som tam pridal az po zobrazeni vo WATCH, preto tam je "Not Found" chcel som vidiet ze co sa stane)
equ2.PNG
Ked to zkopilujem, tak mi to ukazuje vo WATCH tabulke toto:
Watch 2.PNG
a to su vlastne nazvy bitov specifickych registrov ("A" -bit 0 som nenasiel):
summary.png
Uz som skusil aj restartnut MPLAB IDE 8.92 . Hodnoty tych registrov su OK. Len tie nazvy.

Pripajam aj *.inc subor, keby tam bol problem, ale ja tam nic zle nevidim...mozno vy tam nieco zbadate
p18f2550.zip
(7.97 KiB) 46 stiahnutí
Neaky napad? Dakujem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Najgel
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1695
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Námestovo, Žilina(škola)
Vek: 29

Re: PC18F2550 velmi zaujimavy jav

Príspevok od používateľa Najgel » 08 Feb 2020, 22:56

Pokial viem do WATCH si vie uzivatel pridavat sam co chce, tak neviem preco to nevymazes a neriesis.
0
Keď neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Texas Instruments DSP TMS320Fxxxxx
Tevo Tarantula 3D
Ponúkam 3D tlač.
Ponúkam návrh a vývoj elektroniky na zákazku.

UNIZA 5.ročník

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: PC18F2550 velmi zaujimavy jav

Príspevok od používateľa romiadam » 09 Feb 2020, 14:48

No neda sa.
Ja ked premenujem nazov regstra vo WATCH, tak on tam sice ten novy nazov ostane, ale ked zase pridam do WATCH ten isty register (natukam tam adresu toho registra) tak zase sa to vola po starom.
Watch3.png

Registre funguju, program funguje, v programe sa tie reistre daju volat nazvom, vsetko funguje, len by som rad vedel co toto sposobuje. Ci je to neaky bug v MPLABe alebo ja mam niekde nieco zle.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: PC18F2550 velmi zaujimavy jav

Príspevok od používateľa peterple » 09 Feb 2020, 17:20

asi vezme prvú konštantu takej hodnoty ktorú má v tabuľke. Dokonca ani prekladač moc nemôže vedieť ako si si symbolicky pomenoval tú ktorú adresu. Si vezmi že konštantu 4 tam máš definovanú možno aj pod 100 rôznymi menami. Ako má vedieť ktorá je tá pravá. On to pri každom zobrazení aktualizuje na novo, robí ako keby spätný preklad a snaží sa pamäťovému miestu priradiť symbolické meno. Lenže čo keď na tú istú adresu má 100 rôznych mien? Pri PICovi ti to komplikuje fakt že to máš ešte asi mapované do 256 bytového okna. Takže skutočná adresa je aj tak úplne iná (teda nie 04) To je bežný jav že spätný preklad nevedie vždy k správnemu symbolickému menu, ktoré bolo použité v zdrojovom tvare.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Napísať odpoveď